Karadeniz Pet

Muhabbet kusumun ustune bastim

Canımkuşum1

Yeni Üye
Merhaba,
Kuşum odada gezerken ayağa kalktığımda kosturarak bana doğru gelerek ayağımın altında kaldı ve üstüne bastım bir miktar...
13 saat kadar oldu
Sağ kanadı tam kapanmıyor
Dışkısı normal
Pek hareketli değil tabii uyku halinde
Bayram olduğu için doktoruna hemen götüremedim. Telefonla görüştük iç kanama varsa 24 saat içinde kaybederiz zaten dedi, bugün saat 16 gibi kendisiyle görüşücez
Ama sizinle de bu konuyu konuşmak istedim..

Son düzenleme:
Veteriner desteği alınız, size kıyasla minimal bir canlıya uygulamış olduğunuz basınç ciddi kırıklara sebep olabilir.
Kesinlikle öyle... bugün görüşeceğiz, saati bekliyorum...
İç kanama olsa dışkısından belli ederdi değil mi? Ya da ne kadar süre sonra belli eder? İç kanaması olmasından korkuyorum...

İç kanama gibi durumlarda dışkıda siyahlık, kanlı dışkı ve kusma gibi durumlarda görülebilmektedir.
Dışkımız bu şekilde... pembeliği kan zannetmeyin, kiraz vermiştim biraz yer belki diye, onun suyu

Ekli dosyalar

• 20230630_142252.jpg
    20230630_142252.jpg
    788.6 KB · Görüntüleme: 18
Doktor sonucunda iç kanama olmadığını öğrendik. Kanadında kırık var. 1 ay uçmamız yasak. Ağrısı olduğu için yemek yiyemediginden bağışıklığı düşmüş, bunun için enfeksiyona karşı ilaç hazırladı. İlk dozundan sonra malesef kustu ilacı fakat doktoru normal dedi. Şu an enfeksiyonun geçmesi ve kemiğinin doğru kaynaması için duacıyız..

Doktor sonucunda iç kanama olmadığını öğrendik. Kanadında kırık var. 1 ay uçmamız yasak. Ağrısı olduğu için yemek yiyemediginden bağışıklığı düşmüş, bunun için enfeksiyona karşı ilaç hazırladı. İlk dozundan sonra malesef kustu ilacı fakat doktoru normal dedi. Şu an enfeksiyonun geçmesi ve kemiğinin doğru kaynaması için duacıyız..
Geçmiş olsun, genel olarak kuşlar çoğu ilacı kusuyorlar biraz sancılı bir süreç, hareket kabiliyeti kısıtlanacak umalım iyileşene kadar tehlikeli hareketlerde bulunmasın.

Bu süreçte kafesten çıkarmamanız iyi olur sürekli kafeste kalsın veterinerinizin dediklerini uygulamanız yeterlidir.

Evet kafesini küçülttük. Her şey yolunda giderse 1 ay çıkmayacak kafesinden. İç kanaması olmadığı için daha umutluyum, hayata tutunacağını umuyorum 🙏🏻

Geri