Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuna ekmek vermek zararlı mı?

SadeceHasan

Meraklı Üye
Sandviç yiyordum. Kuşum sandviçi tatmak için taklalar atıyor bağırıyordu. Zaten bir şey istediğinde hep böyle yapıyor ben de hayır diyemiyorum :) İçinde kaşar salam ve domates vardı. Onların hiçbirini vermedim. Sadece arka kısmındaki ekmeği tatmasına izin verdim. Yanlış bir şeymi yaptım? Zararlı mı arkadaşlar? Teşekkürler.

Sandviç yiyordum. Kuşum sandviçi tatmak için taklalar atıyor bağırıyordu. Zaten bir şey istediğinde hep böyle yapıyor ben de hayır diyemiyorum :) İçinde kaşar salam ve domates vardı. Onların hiçbirini vermedim. Sadece arka kısmındaki ekmeği tatmasına izin verdim. Yanlış bir şeymi yaptım? Zararlı mı arkadaşlar? Teşekkürler.

Ekmek fazla verilmesi halinde yağlanma yapar. Ayrıca dışarıdan satın alınan ekmekler kuşlar için oldukça zararlıdır, içerisinde bulunan maya ve kabartma tozu kursaktan uzun bir süre atılamadığı için zararlı organizmaların ortaya çıkmasına/çoğalmasına neden olur. Arada sırada aldıkları birkaç küçük ısırıkta bir sorun yok fakat fazla yemeleri kursak mantarına sebebiyet verebilir.

Zararlıdır

Geri