petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşuna nane nasıl yedirilir ,:)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Aziz SARI tarafından 9 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Kuşunu ele alıştırmak isteyenlere örnek olma açısından koydum bu videoyu incelemeniz de fayda var .:)

Tosunun nane ile imtihanı - Video Dailymotion Eski kafesi videodaki tosunun yeni kafesi de bu .

Tosunun dişi eşi de bu , [​IMG]

2. Filiz BAYIR

maşallah benim paşam da dere otunu çok seviyor :)

3. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Ben ilk geldiğinden beri naneye alıştırdım , muhtemelen dere otunu da yer ama nane kadar iştahlı değil .:D

4. Levent Sayar

Vallahi ben benim ufaklıkta yavaş yavaş ele gelmeye basladı gecen gun marul verdim ona ama naneyi hiç denememiştim.Cok guzel bi paylaşım olmus tesekkur ederim.1.5 hafta falan oldu kusumu alalı daha yeni yeni alışıyor elime.Malesef bu kadar iştahlı degil kerata.Birde ne zaman elime gelse onla konussam sevsem kafese bıraktıktan sonra sanki eve yeni geldigindeki hali gibi donup kalıyor.Sizde sebebi ne olabilir??

5. Orkun Yener

naneyi sevmeyen varmıdır ki :) benımkıde dün akşamdan itibaren alısmaya basladı :)

6. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Tahminim ses tonunuz onu etkiliyor ve bir süre bu durumu atlatmaya çalışıyor olabilir . :) Eğer sürekli aynı ses tonunda hafif kısık sesle hitap ederseniz durum düzelir. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:21 -->-> Daha önceki mesaj 12:21 --

Nasıldı ilk tepkisi orkun.:)

7. Orkun Yener

vallahi ilk dokunmadı bıraz uzattım gagasına bır ıkı kez ısırdı.. sonra gerıde tutuodum naneyı bana dogru gelsın dıye..cekinerekte olsa uzanıodu :) fazla gıtmedım ustune.. sabahda sevdım işte kalktıgımda. video cektımde nasıl atacam bılmıom :)

8. Levent Sayar

Valla haklısınız galiba sesim biraz kalındır diğer insanlara nazaran peki alışmasını saglayamazmıyız bu ses tonuna :) Zaten konustugumda en kısık ses tonuyla konusuyorum.Aksam gittigimde bu soylediğinizi ve nane olayını deneyecem.O kadar cok ustune dusuyorum evdeki yatılı temizlikciye bile gunde yarım saat ellerini kafesin yanına koyarak konusma görevi verdim. :)

9. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

:D sesinize yem yedirerek alıştırabilirsiniz yem yiyorken kafes içindeyken konuşun ilk başlarda yakından konuşmayın yavaş yavaş yaklaşın ki alışsın.:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:38 -->-> Daha önceki mesaj 12:38 --

Dailymotion - Video izle, yükle, paylaş bu video paylaşım sitesine üye ol daha sonra videoyu yükle linki de buraya yaz bu kadar basit. :)

10. Levent Sayar

Aziz çok sagol bunları deneyeceğim.

11. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Rica ederim faydam dokunduysa ne mutlu bana.:) Nane ye alıştırın çok faydasını göreceksiniz.:)

12. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    14
    Kuşunuza sofra kurallarını ögretmek iiçinde nane yedirebilirsiniz :D[​IMG]

13. Levent Sayar

aziz kardeşim vallahi dün aksam ugrastım bi turlu yediremedim gerci arada kucuk ısırıklar attı ama saymıyorum onları.Gerçi daha elime omzuma yeni alıstı kerata belkide bu süreçten sonra denemeliyim.Seninkiler resmen naneyi gorunce cılgına donuyorlar hoca :).

14. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

:D Hocam ben geldiklerinden beridir sürekli yediriyorum artık gözü dönüyor tosunun . :) Benim gibi önce dal kısmını uzatın kemirsin tadını alsın yemeye başlar o da. :) Siz başka meyve sebze veriyorsanız belki onun tadını daha çok sevmiştir ondan dolayı naneye ilgi göstermeyebilir. Ben sadece nane veriyorum sebze olarak , bu da onların naneye olan ilgisini arttırıyor.

15. Levent Sayar

Elma,marul u denemiştim daha önce ama yememişti.naneyide bizim bahçeden topladım artık sapları morarmıstı o yuzden ilgisini cekmedi sanırım.Bende sap kısmını uzattım sadece kemirdi.Ya bide sana bir sorum olacak kardeşim.Ben bi kaç gundur 10-11 gibi falan ilgilenebiliyorum onunla çok durgun oluyor mesela dun parmagıma aldım resmen uyukladı parmagımda masaya bıraktım hareket dahi etmedi ordan beni izledi.omzuma koydum hareket edince orda biraz tırstı kactı neden boyle durgun olabilir uykusu falan oldugundan mı acaba?

16. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Akşam 10 -11 ise uyuklaması normal , :D . Muhabbet kuşları bildiğim kadarıyla günde 13 saat uyuyorlar. Sizde bu süre heralde 8 saate inmiş durumda bu da onu haliyle yorar . Bir de yeni gelen kuşa çok baskı kurarsanız içine kapanır yanlızlaşır onunla saki bir arkadaşlık dönemi geçirmeniz de yarar var. :)

17. Orkun Yener

benimki akşam saat 1 de yatıyor:) ben kaçta yatarsam.. Sabah saat 8dede ayakta.. Nasıl olacak o iş :)

18. Levent Sayar

Gün içinde tek basınaykende uyuyabilir :))

19. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Senin iş sakat o zaman .:D Sen merak etme gün içerisinde yatıyordur o senden gizli . :) Ama fazla uykusuz kalması gelişimini etkileyebilir.

20. Orkun Yener

HAHAHHA... YOK ZATEN GITTIGIMDE SAAT 8 FILAN OLUYOR..KARARMIS OLUYOR İÇERİSİ..UYUYOR MUHTEMELEN ZATEN :) DUN GITTIGIMDE SAAT 9DU ..KARARMISTI ICERISI..IŞIĞI YAKTIM BIRDE NE GORIM BENIM KUŞ BRUCE LEE OLMUŞ.. YOK BÖYLE BIR DURUS BAK:)

Sayfayı Paylaş