Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

cok saol kardesım cok uzuluorum bende gecen kuluckada 2 yavru cıkdı 2 sıde oldu bu kuluckada 4 dolu vardı 2 cıkdı bugun cıkan öldu anlamıorum nıe ölduklerını elımden gelenı yapıorum kalan 2 yumurta ve 1 yavruda ölurse ben kusculugu bırakıcak buyuk ıhtımal yoksa vıcdan azabı ve hayak kırıklıgı ıcınde psıkolojım alt ust oluyor okadar ugrasıorum emek harcıorum vakıt harcıorum sonuc ölüm oluyor :(
Insallah yawruya bisi olmaz sende birakmazsin caban emegin bosa gitmez

cok saol kardesım cok uzuluorum bende gecen kuluckada 2 yavru cıkdı 2 sıde oldu bu kuluckada 4 dolu vardı 2 cıkdı bugun cıkan öldu anlamıorum nıe ölduklerını elımden gelenı yapıorum kalan 2 yumurta ve 1 yavruda ölurse ben kusculugu bırakıcak buyuk ıhtımal yoksa vıcdan azabı ve hayak kırıklıgı ıcınde psıkolojım alt ust oluyor okadar ugrasıorum emek harcıorum vakıt harcıorum sonuc ölüm oluyor :(
Insallah yawruya bisi olmaz sende birakmazsin caban emegin bosa gitmez

fazla uygun :D muhtemelen ingilizdir o kuş. zaten jumbo dedikleri de ingiliz. ama o fiyata alınır eğer ömerin dediği gibiyse

düz yerli kuşlar 50 küsürlerden başlıyor burada. muhtemelen jumbo kırığı olabilir o kuş
1resim yeni aldim yeşil dışının yumurtaları 2.resim 7aylik çiftimin 3de yavrusu ölen çiftimin yeni yavrusu bugün 4.günlük oldu masallah :)

Ekli dosyalar

• 20180107_134246.jpg
    20180107_134246.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 12
  • 20180107_134205.jpg
    20180107_134205.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 11
  • 20180107_133743.jpg
    20180107_133743.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 13
amin kardesım cok sagol bugun resım atarım ınsallah :) darısı basınıza ınsallah
benim yavrular çıkmadı, yarın son şans günü 2 yumurtada 2. yumurta için... içlerine ışıkla baktım pek birşey göremedim... umarım çıkarlar kuş çok emek verdi çoook.... sizden nbr? neler yapıyorsunuz? güzel haberlerle inşallah...

MAŞALLAH maşallah ömer... budgyowner umarım seninde yüüzn güler. benim erkek te tüye girmiş... başka bir bahara kaldı benim iş yani

benim yavrular çıkmadı, yarın son şans günü 2 yumurtada 2. yumurta için... içlerine ışıkla baktım pek birşey göremedim... umarım çıkarlar kuş çok emek verdi çoook.... sizden nbr? neler yapıyorsunuz? güzel haberlerle inşallah...
cıkarlar ınsallah benım 2 yavru vardı 17 gunde cıkdı bırı cıkdıgı gun yarm saat 1 saat ıcınde öldu nedenını anlamadım dıer yavru bugun 5 gunluk oldu 2 gun sonra dıer yavrumda cıkıcak ınsallah 7 aylık dısımınde 4 yumurtası dolu masallah 6. bellı degıl dun yapdı onu petshopdan aldıgım kusunda 1 tane yumurtası dolu 2. yapdıgı ve 3. yumurtayıda yapdı bu sabah jumbo lutıno cıftımde 7 kere cıftlesdı benım gordugum dısıde belırtıler basladı yuvada yatıor goruorum bıraz korkak ses duyunca hemen cıkıor ama alısır yavas yavas ölüm dısında guzel gıdıyor suanlık ınsallah boyle devam eder ölüm olmaz ve ınsallah senınde yavrular saglıklı sekılde cıkar ve buyur fotografları ustte bulabılırsın sakıre yollamısdım :)

MAŞALLAH maşallah ömer... budgyowner umarım seninde yüüzn güler. benim erkek te tüye girmiş... başka bir bahara kaldı benim iş yani
cok saol kardesım :) erkegın tuye gırmesı cok etkılemıor benım mavı kusda tuye gırdı hayla cıftlesıor dısının gırmemesı onemlı

ona dikkat etmedim vala. dün kafes temizliği yaparken salmıştım elime konup biraz oynadı benimle ozaman dikkatimi çekti daha yeni giriyor tüye erkek. hoş girsede bişey olmuyo girmesede :D

ona dikkat etmedim vala. dün kafes temizliği yaparken salmıştım elime konup biraz oynadı benimle ozaman dikkatimi çekti daha yeni giriyor tüye erkek. hoş girsede bişey olmuyo girmesede :D
:D ya kardesım al bır cıft daha bak cok faydasını gorcen 1ıne ıkna eddıysen 1 ıne daha edersın ıstesen sen :D

şimdi bebek muhabbetine göndermeye çalışıyor zaten ne diyosun sen :D hele bi bunları tutalımda :D bunada şükür

cıkarlar ınsallah benım 2 yavru vardı 17 gunde cıkdı bırı cıkdıgı gun yarm saat 1 saat ıcınde öldu nedenını anlamadım dıer yavru bugun 5 gunluk oldu 2 gun sonra dıer yavrumda cıkıcak ınsallah 7 aylık dısımınde 4 yumurtası dolu masallah 6. bellı degıl dun yapdı onu petshopdan aldıgım kusunda 1 tane yumurtası dolu 2. yapdıgı ve 3. yumurtayıda yapdı bu sabah jumbo lutıno cıftımde 7 kere cıftlesdı benım gordugum dısıde belırtıler basladı yuvada yatıor goruorum bıraz korkak ses duyunca hemen cıkıor ama alısır yavas yavas ölüm dısında guzel gıdıyor suanlık ınsallah boyle devam eder ölüm olmaz ve ınsallah senınde yavrular saglıklı sekılde cıkar ve buyur fotografları ustte bulabılırsın sakıre yollamısdım :)
fotoğraflara baktım :)

bu aradaaaaaaa, ilk bebişimiz çıktı bu sabah :D şimdi hocam size bu konuda tercübe sahibi olan biri olarak bir sorum olacak, yavru yuvada ama yuva biraz kirli, anne huylanmasın diye ellememiştim, ne zaman temizleyeyim? yuvada talaş vs koyayım mı? bir de erkek kuş beni görünce içeriye giriyor, acaba yavruya zarar verir mi? çok teşekkürler :)

bu aradaaaaaaa, ilk bebişimiz çıktı bu sabah :D şimdi hocam size bu konuda tercübe sahibi olan biri olarak bir sorum olacak, yavru yuvada ama yuva biraz kirli, anne huylanmasın diye ellememiştim, ne zaman temizleyeyim? yuvada talaş vs koyayım mı? bir de erkek kuş beni görünce içeriye giriyor, acaba yavruya zarar verir mi? çok teşekkürler :)
hayırlı olsun cok cok sevındım rabbım tuyu kadar omur versın bugunde benım dıer yavrunun cıkması lazım bakalım ınsallah cıkar sorulara gelınce 1.yuvayı sımdı temızleme dıer yavruda cıksın 8 9 gunluk oldukları zaman temızlersın 2 talas koyabılırsın ama az mıktarda fazlasıda zarar bulabılırsen cam talası koy 3soruya gelırsek benzer durum bendede var kafese mama koyucam zaman erkek bırden ıcerı gırıor ama Allaha sukur sıkıntı cıkmadı yumurtalar varken sıkıntı olabılıyor ama yavrularda pek olmuyor zaten annenın altında korumadalar sıkıntı cıkıcagı sanmıyorum ama fazlada urkutmeyelım :)

şimdi bebek muhabbetine göndermeye çalışıyor zaten ne diyosun sen :D hele bi bunları tutalımda :D bunada şükür
masallah lutıno ve jumbo cıftımınde ılk yumurtası az once gelmıs :) 4 cıft yumurtalı oldu bugun bıde yavrunun cıkmasını beklıordum ama cıkmadı hala ınsallah yarına cıkar kontrol eddım yumurta dolmus tamamıyle hafıf seslerde gelıor bakalım ınsallah sevıncımı 2 ye katlarlar :)

benım malesef dun cıkması gereken yumurta bugunde cıkmadı bende kontrol edıp yummurtayı dıkkatlıce actım ve ıcınde olusumu yarıda kalmıs ölü bir yavru gordum cok uzuldum neden oldugunu arastırıcam dıer yandan guzelde bı haberım var bugun 17 gunluk olan yumurtamdanda sesler gelıor yavru cok ufak yumurtayıda delmıs otuyor ıcınde yarına kadar beklıcem cıkmassa mudahale edıcem suanlık karısmıyorum oda cıkarsa 2 yavrumuz olucak ve 1 yumurta kalıor cıkmasını bekledıgım ama onun daha 6 gunu var aceba aralarında bukadar fark olması tehlıkelı olurmu o yumurtayı baska kusun altına sursemmı napsam bılmıorum bırde haftaya 7 aylık dısımınde yavruları cıkmaya baslıcak ınsallah 7 yumurta var 6 dolu ınsallah bu kızım benı uzmıcek :)

haftasonu kafesi yine salona aldım diğer odada gözden ırak kalıyor yapamıyorum :D tüneğin bir ucunu yavruluğun içine sokmuştum diğer ucu da karşı telde takılı. kuşlar sürekli yuvanın kapısındalar ve ikisi birden kemirmeye çalışıyorlar sürekli. yeniden kurlar başladı ve arada bir tünekten düşüyorlar ikisi birlikte ama bir türlü yakalayamadım naptıklarını o anda. dün mesela akşam eve gittiğimden gece yatana kadar 4-5 sefer çırpınıp düştüler. bir sefer de erkeğin ayağını dişinin üzerinde gözlemledim sanırım 5-6 saniye kadar koydu ve çekmedi ayağını :) ama o sefer çıkmadı çekti ayağını. sanırım yeniden hormonları yükseliyor. inşallah bu sefer olur yaa. heyecanlandırıp heyecanlandırıp duruyorlar sonra içimde patlıyor uyuz oluyorum :D

sanırım tüneği yuvalığın içine kadar sokmam etkili oldu. sürekli yuvayı görüyorlar böylece. bukadar heyecan içinde olduklarını görmemiştim son bir aydır filan.

haftasonu kafesi yine salona aldım diğer odada gözden ırak kalıyor yapamıyorum :D tüneğin bir ucunu yavruluğun içine sokmuştum diğer ucu da karşı telde takılı. kuşlar sürekli yuvanın kapısındalar ve ikisi birden kemirmeye çalışıyorlar sürekli. yeniden kurlar başladı ve arada bir tünekten düşüyorlar ikisi birlikte ama bir türlü yakalayamadım naptıklarını o anda. dün mesela akşam eve gittiğimden gece yatana kadar 4-5 sefer çırpınıp düştüler. bir sefer de erkeğin ayağını dişinin üzerinde gözlemledim sanırım 5-6 saniye kadar koydu ve çekmedi ayağını :) ama o sefer çıkmadı çekti ayağını. sanırım yeniden hormonları yükseliyor. inşallah bu sefer olur yaa. heyecanlandırıp heyecanlandırıp duruyorlar sonra içimde patlıyor uyuz oluyorum :D

sanırım tüneği yuvalığın içine kadar sokmam etkili oldu. sürekli yuvayı görüyorlar böylece. bukadar heyecan içinde olduklarını görmemiştim son bir aydır filan.
hadı guzel haber bunlar dahada guzellerını beklıorum bunlardan sonra kardesım cok sevındım en ıyısını yapmıssın benım tuneklerde hep yuvalıgın oldu kısımda olesı daha ıyı oluyor yuvayla ılgılenıorlar ıster ıstemez benım jumbo ve lutıno bıle yumurtladıysa senınkıler haylı haylı yumurtlar bunlar ne ara es oldular bılmıom ılk zamanlar dıdısıyorlardı sonra yenı yenı opusme kasıma derken cıftlesme ve yumurta kuslara hayret edıorum vallahı bugun yarında 4. yumurta cıkıcak benımde dıer yumurta bugun 19 gun oldu cıkmayınca kırıp bakdım yavru ıcınde ölmusdu olusumu tamamlanmamısdı saglık olsun nedımkı altında 1 yavru 2 yumurta kaldı bırınden ses gelıor bugun yarın cıkar dıerının daha gunu var hayırlısıyla cıksalarda rahatlasam :D buarada 7 aylık dısımın 7 yumurtadan 6 dolusu var benı soka sokdu bos sandım yumurtalarda dolmus :D yenı aldım yesıl dısıde duzensız yatıor yumurtalara onunkıler dolmıcak buyuk ıhtımal cok acemı genede ellemıcem yumurtalar bosda olsa kalıcak 21 gun boyunca acemılıgını atar en azından :)

ayenn hiç elleme kalsın altında. ben boş bile olsa yumurtaları almıycam zamanı dolana kadar heye bi yumurtlarsa tabi...
valla direk yuvalığın deliğinden 5-6 cm kadar içine soktum tüneği. sanki faydasıda oldu gibi. daha önce yuvalığın hemen yanına denk geliyordu tünek kafesten uzun diye. ama busefer yuvalığa soktum böylede olmazsa kuşlara monte edeceğim o tüneği :D :D :D

ayenn hiç elleme kalsın altında. ben boş bile olsa yumurtaları almıycam zamanı dolana kadar heye bi yumurtlarsa tabi...
valla direk yuvalığın deliğinden 5-6 cm kadar içine soktum tüneği. sanki faydasıda oldu gibi. daha önce yuvalığın hemen yanına denk geliyordu tünek kafesten uzun diye. ama busefer yuvalığa soktum böylede olmazsa kuşlara monte edeceğim o tüneği :D :D :D
hahahah bak ben hatırlıorum bıraz bıraz 10 11 yaslarında 1 cıft kusum vardı kusları ben yuvalıga koyuyordum agzınıda kapatıyordum cıkmasınlar dıe cocukluk aklı ısde sonra kuslar yumurtladı 5 tane yumurtalarıda doluydu dıe hatırlıom ama dısı kusu kacırmısdım camdan ole heba olmusdu sımdı kendıme kızıorum dıorum cocukken ne dayaklıkmısım ben :D sakın sende ole bısı yapma :D ıllahakı yapıcaklar yumurta havalar ısınmasına yakın yaparlar belkıde hormonları var yapmadan duramazlar merak edme :D