Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

yok ben direk tüneği monte edicem :D hatta dün de söyledim kuşlara. bana bakın böyle oynaşıyosunuz busefer tüneği yuvalığa soktum yine bişey olmazsa bidahakine sıra size gelecek haberiniz olsun dedim :D peki dediler :D :D

yok ben direk tüneği monte edicem :D hatta dün de söyledim kuşlara. bana bakın böyle oynaşıyosunuz busefer tüneği yuvalığa soktum yine bişey olmazsa bidahakine sıra size gelecek haberiniz olsun dedim :D peki dediler :D :D

hhahahahahaha :D kesın anlamıs ve tamam demıslerdır senden korkulur :D

şakir kardesım 2. yavruda geldı ben cıkardım yıne sabah yavru kırıp bırakmıs ıyıce yorulmasın dedım fakat yavru cok cok fazla ufak yanı normalınden fazla ufak mınyon cıkdı resmını bugun ceker atarım aksam demek ıstedıgımı anlarsın ınsallah sıkıntı olmaz kucuk oldugu ıcın annesı beslıor kursagı dolu haraketıde yerınde ama boyut benı korkuttu ınsallah saglıklı sekılde buyur darısı tum ısteyenlerın basına ınsallah

benım malesef dun cıkması gereken yumurta bugunde cıkmadı bende kontrol edıp yummurtayı dıkkatlıce actım ve ıcınde olusumu yarıda kalmıs ölü bir yavru gordum cok uzuldum neden oldugunu arastırıcam dıer yandan guzelde bı haberım var bugun 17 gunluk olan yumurtamdanda sesler gelıor yavru cok ufak yumurtayıda delmıs otuyor ıcınde yarına kadar beklıcem cıkmassa mudahale edıcem suanlık karısmıyorum oda cıkarsa 2 yavrumuz olucak ve 1 yumurta kalıor cıkmasını bekledıgım ama onun daha 6 gunu var aceba aralarında bukadar fark olması tehlıkelı olurmu o yumurtayı baska kusun altına sursemmı napsam bılmıorum bırde haftaya 7 aylık dısımınde yavruları cıkmaya baslıcak ınsallah 7 yumurta var 6 dolu ınsallah bu kızım benı uzmıcek :)
Maşallah maşallah :) Allah daha çok versin hocam...

Benim yeni getirdiğim dişi erkekle çok iyi anlaşıyor, yem aktarma vs, ve son iki haftada 2 kamalar kemiği bitirdi, ama yuvaya girerken görmüyorum, bu süreç acaba yumurtaya gider mi? ya da benim ne yapmam lazım :) selamlar.

Benim yeni getirdiğim dişi erkekle çok iyi anlaşıyor, yem aktarma vs, ve son iki haftada 2 kamalar kemiği bitirdi, ama yuvaya girerken görmüyorum, bu süreç acaba yumurtaya gider mi? ya da benim ne yapmam lazım :) selamlar.
amin cok sagol ınsallah rabbım sana daha cok versın :) okadar tuketıyorsa gıder bence merak edme sen herzamankı bıldıgımız mama + vıtamın takvıyesı yap onlar bence gerısını kısa zamanda getırıcekler :)

benım yesıl kusum 3 yumurta yapdı cıftlesdı ama hala 4u yapmadı 4.gun bugun nazlı gıbı buda agır vasıta :D buarada ya ben bu kusun altındakı doluları almısdım bosları vermısdım benım kusun altında 6 dolu 1 bos vardı bosu yesıl kusa verdım doluyu ona dun kontrol yapdım ona verdıgım yumurtada dolmus yanı 7 aylık dısımde 7 dolu var 7 yumurtadan dıer yesıl dısıdede 2 bos 1 dolu oldu aklım almıor ben kontrol yapdıgımda 1 tane kesın bos olduguna emındım sanırım numara koymadıgım ıcın karısdırdım hangısı ılk yumurtaydı hepsı doldu kısacası :D

Maşallah bol üretimler :) Benim bülbüllerde daha icrat yok:( İlk değişim de çok iyilerdi dedim gelir 3-5 güne yavru ama hala yok :( Hevesledim ya süründürüyolar.Gene yuvaya falan giriyorlar ama örme devam etmiyor :(

Maşallah bol üretimler :) Benim bülbüllerde daha icrat yok:( İlk değişim de çok iyilerdi dedim gelir 3-5 güne yavru ama hala yok :( Hevesledim ya süründürüyolar.Gene yuvaya falan giriyorlar ama örme devam etmiyor :(
cok cok sagol ınsallah darısı basına.yaparlar 3 5 gunde yumurta gelmezkı acele edme :D bırazdaha bekle bıde kusların cınsıyetınden emın olamadıkya foto atsaydın net bı onada baksaydık

cok cok sagol ınsallah darısı basına.yaparlar 3 5 gunde yumurta gelmezkı acele edme :D bırazdaha bekle bıde kusların cınsıyetınden emın olamadıkya foto atsaydın net bı onada baksaydık
3-5 lafın gelişi :) Çekemedim ki net bir resim Hemen korkuyorlar. İki dk durmuyorlar durdukları yerde .Bende şurdan yola çıktım. Eğer erkek olmasaydı diğer erkeği kovalamazdı :D Bununla yuvalığa yatmazdı diyerekten erkek olduğuna kanaat getirdim. :D Bir de erkek gibi ötüyor :D Bir deneyim şimdi çekebilecek miyim :D Tutarsa atayım :D

Tek olan erkek dediğimiz. Diğer iki tane olan da zaten dişi olan net çıkmış. Netten çiftleşme seslerine baktım. Bir kaç gündür öyle ötüyolar ama denk gelemedim bir türlü :D Konu da açtım da pek anlayan yok sanırım:D

Ekli dosyalar

• 20180112_153235.jpg
    20180112_153235.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 13
  • 20180112_153239.jpg
    20180112_153239.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 18
Hatta az önce bi cebelleşme sesi geldi. Düşme kovalama falan koştum ama yetişmedim :D Bizim muhabbetler tırsmış mı napmış sessiz sedasız kafeslerine tünemiş bakıyolardı yazık :D

Tek olan erkek dediğimiz. Diğer iki tane olan da zaten dişi olan net çıkmış. Netten çiftleşme seslerine baktım. Bir kaç gündür öyle ötüyolar ama denk gelemedim bir türlü :D Konu da açtım da pek anlayan yok sanırım:D
Hatta az önce bi cebelleşme sesi geldi. Düşme kovalama falan koştum ama yetişmedim :D Bizim muhabbetler tırsmış mı napmış sessiz sedasız kafeslerine tünemiş bakıyolardı yazık :D
masallah cıftlesmıslerdır belkıde sen gormedın bı suprız olur sana yakında bence :D muhabbetlerede sahıp cık rahat dursunlar az :D anlayan pek olmayabılır daha cok muhabbet beslıor bı cok kısı bende ole ufak tefek bılgıler ogrendım netten bırılerınden onları paylasdım yoksa bende hıc beslemedım hınt bulbulu ama masallah uretmesı kolay guzel kuslar ılerde dusune bılırım :D

masallah cıftlesmıslerdır belkıde sen gormedın bı suprız olur sana yakında bence :D muhabbetlerede sahıp cık rahat dursunlar az :D anlayan pek olmayabılır daha cok muhabbet beslıor bı cok kısı bende ole ufak tefek bılgıler ogrendım netten bırılerınden onları paylasdım yoksa bende hıc beslemedım hınt bulbulu ama masallah uretmesı kolay guzel kuslar ılerde dusune bılırım :D
Belki de bakalım bekliyoruz şimdilik :D Sahip çıkmaya çalışıyorum :D Evet yoğunluk muhişlerde :D Belki zamanla çoğalır bülbül de :D Ben de sağdan soldan duyduklarımı yapmaya çalışıyorum bakalım :)

Belki de bakalım bekliyoruz şimdilik :D Sahip çıkmaya çalışıyorum :D Evet yoğunluk muhişlerde :D Belki zamanla çoğalır bülbül de :D Ben de sağdan soldan duyduklarımı yapmaya çalışıyorum bakalım :)
:D valla her hayvanın kendıne aıt guzellıgı var elımde olsa a dan zye tum hayvanlardan sahıplenıcem ama ole bır ımkan olmadıgı ıcın bana en cazıp gelen muhabbet oldu ama ılerde ınsallah deısık kus turlerındende 1 er cıft bulundurmak ıstıyorum nasıp olursa (bencede yayılır bulbuller cok guzeller az yıyorlar az kırletıyorlar fıyatlarıda uygun ve uretımı kolay bu yuzden bu cınse yonelım arta bılır) :)

:D valla her hayvanın kendıne aıt guzellıgı var elımde olsa a dan zye tum hayvanlardan sahıplenıcem ama ole bır ımkan olmadıgı ıcın bana en cazıp gelen muhabbet oldu ama ılerde ınsallah deısık kus turlerındende 1 er cıft bulundurmak ıstıyorum nasıp olursa (bencede yayılır bulbuller cok guzeller az yıyorlar az kırletıyorlar fıyatlarıda uygun ve uretımı kolay bu yuzden bu cınse yonelım arta bılır) :)
Bu aralar bende aynı moddayım :) Kızıyorlar yeter daha ne alcan diye :D Elimizdekilerin sağlığı yerinde olsun da gerisi nasip kısmet işi :)

Bu aralar bende aynı moddayım :) Kızıyorlar yeter daha ne alcan diye :D Elimizdekilerin sağlığı yerinde olsun da gerisi nasip kısmet işi :)
Guncel resimler :) yavrular ve yumurtalar 7tane olan 7aylık dısımın 3tane olan yesıl dısımın 1tane olanda jumbo lutıno nun :) masallah

Ekli dosyalar

• IMG_20180112_195808.jpg
    IMG_20180112_195808.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20180112_195745.jpg
    IMG_20180112_195745.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20180112_195704.jpg
    IMG_20180112_195704.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20180112_195655.jpg
    IMG_20180112_195655.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20180112_195457.jpg
    IMG_20180112_195457.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20180112_195712.jpg
    IMG_20180112_195712.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20180112_195535.jpg
    IMG_20180112_195535.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20180112_195549.jpg
    IMG_20180112_195549.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20180112_195637.jpg
    IMG_20180112_195637.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 12
bunlar da mı net değil ya cins,yet için ya