Karadeniz Pet

Muhabbetlerimle ilgili kafama takılan bir kaç sorum var

muhabbet_kuşu755

Meraklı Üye
2 muhabbet kuşum var biri erkek diğeri kız sanırım eş tutmuşlar kaşıma yem kusma ve öpme var :D
1-dişi çoğunlukla erkek çok sert sesle cik cik diye ötmeye başlayınca kısa bir süreliğine yuvaya giriyor sadece erkekte dişi yualığa girer girmez hemen yuvalığın konargasına konuyor ve yualığın giriş çıkışlar için yuvarlak boşluğun kenarlarlarını kemiriyor dişi yuvalıktan çıkıyor ama erkek hala kemirmeye devam ediyor yuvalığı dişinin kemirmesi gerekmez mi? :confused:
2-yuvalığın içi çok karanlık diyelimki dişi yumurtladı yuvalığın içi çok karanlık olduğu için yumurtaları fln nasıl dizcek ?
3-ırkları nedir ve kaç aylıklar?
4-kuşlardan iyi anlayan bir veteriner biliyormusunuz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:14 -->-> Daha önceki mesaj 13:13 --

aDBp0R.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:40 -->-> Daha önceki mesaj 13:14 --

Cvp yazacak yokmu kaç gündür bekliyorum :(

Son düzenleme:
bizim dişi yuvalığı kemirmiyorki erkek kemiriyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:05 -->-> Daha önceki mesaj 00:03 --

birde yaşlarını merak ediyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:45 -->-> Daha önceki mesaj 00:05 --

hiç yorum yok çok merak ettim bi kaç soru için 2-3 tane Konu açmam gerekiyor yorum yazmanız için

Son düzenleme:
Kuslar yerli birde yesil kus tuyde gibi geldi bana.

Bak kanımca erkek kuş çiftleşmek istiyor ama dışı istemiyor gibi geldi bana bu birincisi
İkinci bir konu erkek dişiyi çok kıstırdıgindan disi erkeğe zarar vermiş erkek kuşu iyi görmedim dışı hırpalamis sanırım tüğleri normal gibi durmuyor ve çeşitli darbe izleri gibi gördügüm yerleri var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:39 -->-> Daha önceki mesaj 23:38 --

Bence dişiyi bir süre ayir ve kızıştirmak için Nijer ve kenevir ver ve en önemlisi birkaç günde bir mama ver 15 gün bunu dene ve sonra dişiyi erkeğin yanına at

Erkek tüyde kuşlar yerliler dişi erkeğe göre genç verim cagindalar ayrıca her ikisi de yuvası kemirebilir ve disi yumurtaları rahatça dizebilir

hiç kavga etmiyorlarki birde dişiyi aldığımız petshop 1 yaşına girmek üzere dedi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:09 -->-> Daha önceki mesaj 14:08 --

demin dişi yuvayı kemirip durdu

Geri