Karadeniz Pet

muhabbetlerin yanına cennet..

• Konbuyu başlatan aybars ekin
  • Başlangıç tarihi
A

aybars ekin

Guest
arkadaşlar ben muhabbetlerimin yanına cennet papağanı alsam ama cennetinde ayrı kafesi olucak cenntide eğittikden sonra kafesleri birleştirsen kavga ederlermi yoksa hep ayrı kafestemi kalsınlar sadece dışarı çıkma saatlerinde bir araya geriyim

Eğitmeden de bir arada yaşayabilirler diye düşünüyorum, pek çok petshopta yan yana duruyorlar. Ancak cennet papağanları biraz gürültücü hayvanlar. Sonradan pişman olmamak için iyi bir araştırma şart.
görültüye dayanırım ya sultan yada cennet de karasız kaldım ama cennet daha oyuncuymuş ve renkleri çok hoşuma gitti cennette karar kıldım =)

Bir çift beslemiştim. İnanılmaz keskin sesleri var. Isırdıklarında parmakta mutlaka bir delik açıyorlar :) Fakat çok güzel oluyorlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
peki insana kolay alışıyolarmı tek alsam
Bir çift beslemiştim. İnanılmaz keskin sesleri var. Isırdıklarında parmakta mutlaka bir delik açıyorlar Fakat çok güzel oluyorlar.

Ben önce tek almıştım. Yaklaşık 1 yıl besledim alışmadı. Yanına birde dişi aldım evde desibel rekoru kırıldı. Sonra verip sultan papağanı aldım. En azından çok güzel ıslık çalmayı öğrenmişti.

ya abi alıştıramadın dedin karasız kaldım yine sultanmı alıyım cennetmi benim için önemli olan bana alışmas oyuncu olması

Cennet papağanı için yavru alırsan alışır diyenler var. Sultan da alışır diye bir garanti yok. Bence daha yavru bir muhabbetle başlamak daha mantıklı. Benim şu an 3 çiftim var ve içlerinden bir tanesi (ilk aldığım) eşiyle aşkım diye konuşuyor. Kafese ne zaman yaklaşsam deli gibi tellere yapışıyor. Yani hala bize olan ilgisini kaybetmedi.

bende bana süper alışkın mubişim var ben bitane daha kuş alıcam ya sultan ya cennet

ben yaklaşık 1 yaşında çift sultan papağanı aldım ve ikisini de elime alıştırdım. biraz zahmetli oldu ama alıştılar. şu anda yavrulu oldukları için aşağı yukarı bir aydır salmadım belki unutmuşlardır ama bence yeterli sabır, ilgi ve nezaket gösterildiğinde her kuş alışır. nihayetinde kargaya dahi konuşmayı öğretenler var...

Son düzenleme:
Geri