muhabbetlerin yanına cennet..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve aybars ekin tarafından 24 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. aybars ekin
  Çevrimdışı

  arkadaşlar ben muhabbetlerimin yanına cennet papağanı alsam ama cennetinde ayrı kafesi olucak cenntide eğittikden sonra kafesleri birleştirsen kavga ederlermi yoksa hep ayrı kafestemi kalsınlar sadece dışarı çıkma saatlerinde bir araya geriyim
   
 2. Levent ACAR
  Çevrimiçi

  Levent ACAR Profesyonel

  Katılım:
  8 Aralık 2013
  Mesajlar:
  14.523
  Beğenileri:
  293
  Yer:
  İstanbul / Maltepe
  Eğitmeden de bir arada yaşayabilirler diye düşünüyorum, pek çok petshopta yan yana duruyorlar. Ancak cennet papağanları biraz gürültücü hayvanlar. Sonradan pişman olmamak için iyi bir araştırma şart. :)
   
 3. aybars ekin
  Çevrimdışı

  görültüye dayanırım ya sultan yada cennet de karasız kaldım ama cennet daha oyuncuymuş ve renkleri çok hoşuma gitti cennette karar kıldım =)
   
 4. Emre DENİZ
  Çevrimdışı

  Bir çift beslemiştim. İnanılmaz keskin sesleri var. Isırdıklarında parmakta mutlaka bir delik açıyorlar :) Fakat çok güzel oluyorlar.
   
  #4 Emre DENİZ, 24 Aralık 2014
  Son düzenleyen: Moderatör: 24 Aralık 2014
 5. aybars ekin
  Çevrimdışı

  peki insana kolay alışıyolarmı tek alsam
   
 6. Emre DENİZ
  Çevrimdışı

  Ben önce tek almıştım. Yaklaşık 1 yıl besledim alışmadı. Yanına birde dişi aldım evde desibel rekoru kırıldı. Sonra verip sultan papağanı aldım. En azından çok güzel ıslık çalmayı öğrenmişti.
   
 7. aybars ekin
  Çevrimdışı

  ya abi alıştıramadın dedin karasız kaldım yine sultanmı alıyım cennetmi benim için önemli olan bana alışmas oyuncu olması
   
 8. Emre DENİZ
  Çevrimdışı

  Cennet papağanı için yavru alırsan alışır diyenler var. Sultan da alışır diye bir garanti yok. Bence daha yavru bir muhabbetle başlamak daha mantıklı. Benim şu an 3 çiftim var ve içlerinden bir tanesi (ilk aldığım) eşiyle aşkım diye konuşuyor. Kafese ne zaman yaklaşsam deli gibi tellere yapışıyor. Yani hala bize olan ilgisini kaybetmedi.
   
 9. aybars ekin
  Çevrimdışı

  bende bana süper alışkın mubişim var ben bitane daha kuş alıcam ya sultan ya cennet
   
 10. İsmail CAN
  Çevrimdışı

  İsmail CAN Site Bağımlısı

  Katılım:
  12 Mart 2014
  Mesajlar:
  73
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Antalya
  ben yaklaşık 1 yaşında çift sultan papağanı aldım ve ikisini de elime alıştırdım. biraz zahmetli oldu ama alıştılar. şu anda yavrulu oldukları için aşağı yukarı bir aydır salmadım belki unutmuşlardır ama bence yeterli sabır, ilgi ve nezaket gösterildiğinde her kuş alışır. nihayetinde kargaya dahi konuşmayı öğretenler var...
   
  #10 İsmail CAN, 24 Aralık 2014
  Son düzenleme: 24 Aralık 2014
 11. aybars ekin
  Çevrimdışı

  o zaman ben cennetimi alıcam teşekkürler .
   

Sayfayı Paylaş