Karadeniz Pet

Nasıl alıştırabilirim?

• Konbuyu başlatan gzmgrsy
  • Başlangıç tarihi
G

gzmgrsy

Guest
Merhabalar,

Arkadaşımla beraber 2 adet muhabbet kuşu almıştık biri kız diğeri de erkek.İlk aldığımızda ele geliyorlar hatta elimizde uyuyorlardı.Ancak arkadaşım geç saatlere kadar çalıştığı için kuşlarla pek ilgilenemedi ve kuşlar ondan kaçmaya başladılar.Hiçbir şekilde ele gelmiyorlar,en küçük harekette kaçmaya çalışıyorlardı.Kuşlardan birini arkadaşım maalesef eve gelince ölü bulmuş diğerini de bakamıyorum diye bana verdi.Kuşum erkek ve 4-5 aylık olması gerekiyor.2 haftaya yakındır benimle ve ele gelmiyor,çok ürkek,kafesine girmiyor hep kaçıyor ancak su içmeye girince kapatabiliyorum kapısını.

elimle kafesin içinde alıştırma yapıyorum,göğsünü seviyorum gelsin diye,kısık sesle konuşuyorum ancak hiçbir gelişme yok. Açıkçası aç bırakarak elime alışsın istemiyorum.Ele gelmesi ve benden kaçmaması için ne önerebilirsiniz?

Ben de çalışıyorum ve akşam geliyorum eve,o saate kadar kimse olmuyor yanında.Kafes içinde ayna yok,dikkat dağıtıcı birşey yok.

Onu çok seviyorum ve benim onu ne kadar sevdiğimi bilsin istiyorum.Bu nedenle yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

lütfen yardımlarınızı rica ederim

siz calısmaya devam edin ara sıra elinizden marul verin ben boyle alıstırmıstım ayrica kafese yavasca yaklasın ve ona nazik davranın 1-2haftaya kadar elinize alısacaktir hergun 10dk elinizi gogsune koyup tunek gibi durmasını saglayın

Sabır, sabır ve daha çok ilgi

Sabır, ilgi ve dal darı! Ben kuşumu dal darı ile kendime yaklaştırdım. ilk önce kafesine koydum dal darıyı ilk korktu ilk gördüğü için (2-3 aylıktı). Sonra tadını almaya başladı bir güzel 3-4 saatte bitirdi. Sonra kafesin kapatığına bir elimi uzattım üstünde diğer elimle dal darıyı tutuyordum. Çıktı elime ..vs öyle öyle derken bugün benimle kanka mubişim. Çok iyi anlaşıyoruz.

öneriler için çok teşekkür ederim.

Dün kuşu yıkadım, birazcık bana alıştıysa o kadarını da aldı götürdü maalesef :(

ben kuşu sabah giderken salık bırakıyorum akşam gelene kadar canı sıkılmasın diye,bu bana alışmasını çok etkiler değil mi? elime gelene kadar kafesten hiç çıkarmamam mı gerekiyor?diğer türlüsü çok bencilce geliyor. Sanırım kuşum bana hiç alışamayacak :(

Dostum bende de var mubis. Azim gerekli aksamda olsa 30 dk en az ilgilen dal dari ver elinde. Kuşu salma hicbir sekilde. Sabah giderken tv ac hafif sesle muzik dinlesin. En iyisi bu. Benimde kusum 3 4 aylik tan büyük. Azimle ins. Alistiririz. Unutma hicbir sey kolay değil. Bu sekildr die dusunuyor.

Geri