Karadeniz Pet

Ne istiyor bu kuşlar?

Kdemirbolat

Yeni Üye
Selam arkadaşlar çift kuşum var dişi kuşum daha bu hafta yuvalığa alıştı fakat içine giriyor sabahları ne yapıyor bilmiyorum bir ses çıkartıyor çıldırtıyor beni yemin ederim uyuyamıyorum ne yapıyor bilmiyorum bütün kafesin heryerini kemirmeyede başladı gaga taşı filanda var yuvalığın içine giriyor saatlerce kemiriyor içini ses etmezsem akşama kadar kemirir ne yapıcam ne istiyor bu?

Eğer rahatsız oluyorsanız beslemeyin, rahatsız olmayacak, hatta kuşu rahat ettirecek birine verebilirsiniz

Eğer rahatsız oluyorsanız beslemeyin, rahatsız olmayacak, hatta kuşu rahat ettirecek birine verebilirsiniz
Ben yıllarıdr kuş beslerim hayatımda ilkkez böyle birşey gördüm şaşırdım o yüzden soruyorum hiçbir kuşum böyle yapmadı birşeymi istiyor diye sormak için açmıştım konuyu özür dilerim böyle demek istmemiştim.

Çıldırtıyor uyuyamıyorum derseniz tabi yanlış anlaşılır. Onu rahatsız eden bir şey olabilir, ya da kemirip kendi imkanlarıyla talaş oluşturmaya çalışıyor fakat yapamıyor da olabilir, folluk varsa belki sevmeyip yerinden çıkarmaya çalışıyor olabilir. Bunu sizin bulmanız lazım. Çıkarıp bir dezenfektan ile temizleyip içine bir tutam talaş koymayı deneyebilirsiniz, tabi başka bir sıkıntısı yoksa

Çıldırtıyor uyuyamıyorum derseniz tabi yanlış anlaşılır. Onu rahatsız eden bir şey olabilir, ya da kemirip kendi imkanlarıyla talaş oluşturmaya çalışıyor fakat yapamıyor da olabilir, folluk varsa belki sevmeyip yerinden çıkarmaya çalışıyor olabilir. Bunu sizin bulmanız lazım. Çıkarıp bir dezenfektan ile temizleyip içine bir tutam talaş koymayı deneyebilirsiniz, tabi başka bir sıkıntısı yoksa
Kuşun kendisi çok mutlu içinde kumuda var yemek su filanda içiyor fakat anlamadığım şey neden şimdi girmeye başladığı yuvalığa 1 aydır girmiyor bu arada ben Veteriner hekimiyim 4 yıllık biliyorum kuşların hayatını fakat bu kadar kuvvetli yapan görmedim.

Hocam dediğim gibi mutlaka rahatsız olduğu veya yapmak isteyip de yapamadığım birşey vardır. Bunu sizin bulmanız daha kolay olur. Mamasına kalsiyum desteği koyabilirsiniz. Telleri kemirmesi çok sağlıklı değil, bunun için de bi paket çöpşiş alıp iki tane çıta ile kafes teli gibi birleştirip kafesin bir tarafına asabilirsiniz, en azında ahşap kemirmiyorsa olur. Çiftleşme olduysa vücut yumurta üretmeye çalıştığı için veya başka bir sebep ile gerçekleşen hormonal değişikliklerden ötürü farklı davranışlar sergileyebilirler

Bir de eğer vitamin destek aralığını kısaltabilirsiniz. Tabi görmeden, duymadan konuşmak zor

Eğer yumurta belirtileri varsa, zaten veterinermişsiniz, mamalarına kalsiyum desteği ve gerekli vitamin takviyelerini yaparsınız. İnşallah sağlıklı yavrularınız olur

Eğer yumurta belirtileri varsa, zaten veterinermişsiniz, mamalarına kalsiyum desteği ve gerekli vitamin takviyelerini yaparsınız. İnşallah sağlıklı yavrularınız olur
Veterinerim fakat veterinlerlik okurken neredeyse hiç kuşlar hakkında bilgi almadım hep köpek koyun filan inceliyoruz sizin sayenizde öğreniyorum bende.

Geri