petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ne sıklıkla kuşu dışarı çıkarmalıyız ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ahmeterol tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. ahmeterol

ahmeterol Guest

Başlıkta da belirttiğim gibi ne sıklıkla kuşu dışarı çıkarmalıyız ? Hep kafeste kalırsa uçmayı unutur falan deniliyordu doğru mu bu ?

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    kus her zamamn özgür olmak ister sen cıkarabildigin kadar cıkarmalısın

3. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Ne kadar çıkarma imkanınız varsa çıkarın tabi sabahtan akşama kadarda dışarda bırakırsanız bu seferde geri kafese alıştırmanız güç olur.

4. nixmare

nixmare New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz size alışkın degil yani egitimli degilse sizden korkuyosa haftada 1 kez çıkarın.. alışkın egitimliyse her gün çıkarmak gerekir..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:54 -->-> Daha önceki mesaj 00:52 --

Benim Kafesin Kapisi hep açık istedi zaman çıkıyo giriyo kapatirsam sabahin ilk ışıklarıyla kafami ütülüyo uyandirmak için beni her yolu deniyo o yuzden artık kapatmiyorum yataca zaman yada açıktında giriyo kafesine gunduzleri dışarda genelde akşamda kafesinde olmayi seviyo .)

5. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Ne kadar çok dışarı çıkarabilirsen o kadar iyi.

6. onurcanylmaz

benim odamda duruyo kendileri kafesin kapagı herzaman acıktır odadan dısarı dahi cıkmaz yem su banyo ve uyku ihtiyacları icin kafesini kullanıyo onun dısında tülde masada dolap üstünde halıda monitör de takılıyo arada salona goturuyorum ordada mutlu mesut yani olabildigince özğür bırak kafesten inceligicegine senin yanında özğür iradesi ile gelme sansı ver

7. Hilal Mutlu

Benimki de hemen hemen her gün dışarıda. Son zamanlarda birkaç günde bir bırakmaya başladım, o kadar. Yaz geldi kapı pencere açık. :p

Yeni dişi kuşu da her gün çıkartıyorum(bana alıştı). Sosyalleşiyoruz işte :)

Maşallah kuşlarımıza.

8. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    20
    kapısı acık benimkinin canı sıkılınca cıkar gezer gelir

9. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Farketmez sana kalmış birşey.

10. Cem TANIR

Cem TANIR New Member

Beğenileri:
    0
    O eğitimi nasıl sağladınız anlatabilir misiniz ? Benim kuş da dışarı çıkmak için kendini yırtıyor. Çıkardığımda eğer ben elden yem yedirmezsem ve su içirmezsem bütün gün aç susuz kalıyor kendisi girmiyor kafese. Akşam olunca da sanmıyorum kafese gireceğini bi yerde tüner kalır orda büyük ihtimalle. Kuş bana ve elime alışkın ben de odamda salıyorum ya monitörün üstünde yada omzumda ikisinden inmiyor kesinlikle.

11. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    belki kuşunuz henüz ortama alışmamış olabilir. bir süre sonra kafes yerini benimsedikleri için direk tek uçuşla içine girip çıkabiliyorlar

12. Cem TANIR

Cem TANIR New Member

Beğenileri:
    0
    Peki alışana kadar dışarı yem ve su koyayım mı yoksa kafese gitmeyi akıl mı etsin :D

13. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    valla açıkcası ben kendime alıştırmaya çalışıyordum kuşu yem su koymadım ama hep serbest değildi kuş. bence en çok kafesinin üstüne koyun. yemi suyu. biraz takılsın dışarda sonra siz elinizle götürün kafesin üstüne koyun kuşu hem size alışır hem yem su ihtiyacını giderir. böyle yaparsanız bir hafta içinde bence kendi kafese girip çıkar. sabretmeniz gerekli ama bir günde olmaz

14. Cem TANIR

Cem TANIR New Member

Beğenileri:
    0
    Kafesi gördüğü an uçuyor öyle bi sıkıntı var :D ama dediğiniz gibi deneyeceğim

15. ahmeterol

ahmeterol Guest

Kuşum uzun zamandır bende ortama yabancı değil dışarı çıkartıyorum ama kafese sokarken parmağıma alıyorum , kafesin kapısına doğru götürdüğümde kendisi zıplayıp içeri giriyor zaten. Ayrıca eğitim falan yapmadım nasıl eğitim yapmalıyım ?

16. toygar çetin

toygar çetin New Member

Beğenileri:
    0
    güvenlik önlemleri alındıktan sonra ve kuş düzgün uçabilyorsa hergün aynı odada çıkar bence :D

17. ahmeterol

ahmeterol Guest

Burdaki bilgili kişilerin dediklerine göre kuşum tüy döküyor o yüzden uçamıyor şuan. :)

Sayfayı Paylaş