Karadeniz Pet

Ne sıklıkla kuşu dışarı çıkarmalıyız ?

• Konbuyu başlatan ahmeterol
  • Başlangıç tarihi
A

ahmeterol

Guest
Başlıkta da belirttiğim gibi ne sıklıkla kuşu dışarı çıkarmalıyız ? Hep kafeste kalırsa uçmayı unutur falan deniliyordu doğru mu bu ?

kus her zamamn özgür olmak ister sen cıkarabildigin kadar cıkarmalısın

Ne kadar çıkarma imkanınız varsa çıkarın tabi sabahtan akşama kadarda dışarda bırakırsanız bu seferde geri kafese alıştırmanız güç olur.

Kuşunuz size alışkın degil yani egitimli degilse sizden korkuyosa haftada 1 kez çıkarın.. alışkın egitimliyse her gün çıkarmak gerekir..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:54 -->-> Daha önceki mesaj 00:52 --

Benim Kafesin Kapisi hep açık istedi zaman çıkıyo giriyo kapatirsam sabahin ilk ışıklarıyla kafami ütülüyo uyandirmak için beni her yolu deniyo o yuzden artık kapatmiyorum yataca zaman yada açıktında giriyo kafesine gunduzleri dışarda genelde akşamda kafesinde olmayi seviyo .)

benim odamda duruyo kendileri kafesin kapagı herzaman acıktır odadan dısarı dahi cıkmaz yem su banyo ve uyku ihtiyacları icin kafesini kullanıyo onun dısında tülde masada dolap üstünde halıda monitör de takılıyo arada salona goturuyorum ordada mutlu mesut yani olabildigince özğür bırak kafesten inceligicegine senin yanında özğür iradesi ile gelme sansı ver

Benimki de hemen hemen her gün dışarıda. Son zamanlarda birkaç günde bir bırakmaya başladım, o kadar. Yaz geldi kapı pencere açık. :p

Yeni dişi kuşu da her gün çıkartıyorum(bana alıştı). Sosyalleşiyoruz işte :)

Maşallah kuşlarımıza.

Farketmez sana kalmış birşey.

Kuşunuz size alışkın degil yani egitimli degilse sizden korkuyosa haftada 1 kez çıkarın.. alışkın egitimliyse her gün çıkarmak gerekir..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:54 -->-> Daha önceki mesaj 00:52 --

Benim Kafesin Kapisi hep açık istedi zaman çıkıyo giriyo kapatirsam sabahin ilk ışıklarıyla kafami ütülüyo uyandirmak için beni her yolu deniyo o yuzden artık kapatmiyorum yataca zaman yada açıktında giriyo kafesine gunduzleri dışarda genelde akşamda kafesinde olmayi seviyo .)

O eğitimi nasıl sağladınız anlatabilir misiniz ? Benim kuş da dışarı çıkmak için kendini yırtıyor. Çıkardığımda eğer ben elden yem yedirmezsem ve su içirmezsem bütün gün aç susuz kalıyor kendisi girmiyor kafese. Akşam olunca da sanmıyorum kafese gireceğini bi yerde tüner kalır orda büyük ihtimalle. Kuş bana ve elime alışkın ben de odamda salıyorum ya monitörün üstünde yada omzumda ikisinden inmiyor kesinlikle.

O eğitimi nasıl sağladınız anlatabilir misiniz ? Benim kuş da dışarı çıkmak için kendini yırtıyor. Çıkardığımda eğer ben elden yem yedirmezsem ve su içirmezsem bütün gün aç susuz kalıyor kendisi girmiyor kafese. Akşam olunca da sanmıyorum kafese gireceğini bi yerde tüner kalır orda büyük ihtimalle. Kuş bana ve elime alışkın ben de odamda salıyorum ya monitörün üstünde yada omzumda ikisinden inmiyor kesinlikle.

belki kuşunuz henüz ortama alışmamış olabilir. bir süre sonra kafes yerini benimsedikleri için direk tek uçuşla içine girip çıkabiliyorlar

Peki alışana kadar dışarı yem ve su koyayım mı yoksa kafese gitmeyi akıl mı etsin :D

valla açıkcası ben kendime alıştırmaya çalışıyordum kuşu yem su koymadım ama hep serbest değildi kuş. bence en çok kafesinin üstüne koyun. yemi suyu. biraz takılsın dışarda sonra siz elinizle götürün kafesin üstüne koyun kuşu hem size alışır hem yem su ihtiyacını giderir. böyle yaparsanız bir hafta içinde bence kendi kafese girip çıkar. sabretmeniz gerekli ama bir günde olmaz

valla açıkcası ben kendime alıştırmaya çalışıyordum kuşu yem su koymadım ama hep serbest değildi kuş. bence en çok kafesinin üstüne koyun. yemi suyu. biraz takılsın dışarda sonra siz elinizle götürün kafesin üstüne koyun kuşu hem size alışır hem yem su ihtiyacını giderir. böyle yaparsanız bir hafta içinde bence kendi kafese girip çıkar. sabretmeniz gerekli ama bir günde olmaz

Kafesi gördüğü an uçuyor öyle bi sıkıntı var :D ama dediğiniz gibi deneyeceğim

Kuşum uzun zamandır bende ortama yabancı değil dışarı çıkartıyorum ama kafese sokarken parmağıma alıyorum , kafesin kapısına doğru götürdüğümde kendisi zıplayıp içeri giriyor zaten. Ayrıca eğitim falan yapmadım nasıl eğitim yapmalıyım ?

güvenlik önlemleri alındıktan sonra ve kuş düzgün uçabilyorsa hergün aynı odada çıkar bence :D

Burdaki bilgili kişilerin dediklerine göre kuşum tüy döküyor o yüzden uçamıyor şuan. :)

Geri