Karadeniz Pet

Ne yaptı isem ısırma sorununa çözüm bulamadım

StayAway

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum biraz agresif ben çağırmasam bile kendi geliyor kafama omzuma veya elime konuyor ama parmağıma gelince bazen çok hafif ısırıyor bunda sıkıntı yok ama hemen peşine şiddetli ısırıyor hatta bazen öyle ısırmaya başlıyor ki delirmeye başlıyorum ısırınca hayır diye bağırıyorum ya da tepki vermiyorum ama değişen birsey yok ısırmaya kalkınca hemen kafesine koyuyorum ceza olsun diye ama degisen gene birsey yok 2,5 aylık daha aslında beni çok seviyor ama böyle olması çok canımı sıkıyor 1.5 aydır benimle

Muhtemelen verdiğiniz tepkiler net değil. Daha tutarlı tepkiler verirseniz işe yarayacaktır, çünkü henüz çok küçük

Merhaba 3 aylık kuşum var çift. Şımarık adlı kuşum elime gelince elimin yumuşak yerlerini ısırmayı çok sviyor. Elimle uyarsamda sesli uyarsamda değilen bişey yok. Oşımarık adlı kuşum ısırınca diğer kuşumda örnek alıp ısırmaya başlıyor. Yem ile alıştırmayı denedim. Yem bitince tekrar ısırnaya başlıyor. Sürekli uyarıncada aramızda bşr bağ kuramıyoruz. Isırma sorununu nasıl çözebilirim. Ve gagası çok sivri ve uzun.

Ekli dosyalar

• IMG_8866.JPG
    IMG_8866.JPG
    310.8 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba 3 aylık kuşum var çift. Şımarık adlı kuşum elime gelince elimin yumuşak yerlerini ısırmayı çok sviyor. Elimle uyarsamda sesli uyarsamda değilen bişey yok. Oşımarık adlı kuşum ısırınca diğer kuşumda örnek alıp ısırmaya başlıyor. Yem ile alıştırmayı denedim. Yem bitince tekrar ısırnaya başlıyor. Sürekli uyarıncada aramızda bşr bağ kuramıyoruz. Isırma sorununu nasıl çözebilirim. Ve gagası çok sivri ve uzun.
kafeslerinde kalamar kemiği mineral blok mevcut mu? iç güdüsel olarak zaten kemirmeleri vardır ancak gördüğüm kadarıyla da sizinle bir oyun haline getirmişler bunu

Evet sevinirkende ısırma eğilimi var zımpara tünek gaga taşı mevcut. Kalamar kemiği alacağım. Sadece elimi ısırmıyor heryeri kemirme eğiliminde evde yokken kartonpiyer kemiriyor. Elimde oynarkende ısırıp oynuyorgagasını tutuyorum çok hoşuna gidiyor. Sesli uyarıncada malesef 3 . Uyarmada kaçıyor. Gagası çok sivri kesmek nasıl olur acaba

Ekli dosyalar

• IMG_8945.JPG
    IMG_8945.JPG
    496.6 KB · Görüntüleme: 11
Evet sevinirkende ısırma eğilimi var zımpara tünek gaga taşı mevcut. Kalamar kemiği alacağım. Sadece elimi ısırmıyor heryeri kemirme eğiliminde evde yokken kartonpiyer kemiriyor. Elimde oynarkende ısırıp oynuyorgagasını tutuyorum çok hoşuna gidiyor. Sesli uyarıncada malesef 3 . Uyarmada kaçıyor. Gagası çok sivri kesmek nasıl olur acaba
Mineral blok da alın Gagasını kesmeyi tavsiye etmiyorum gagalarıyla her işlerini görürler gagasını keserek kolunu kesmiş kadar olursunuz

Mineral blok ilk defa duydum. İlk fırsatta alacam. Elimi ısırma sorununu çözersem harika.

Mineral blok ilk defa duydum. İlk fırsatta alacam. Elimi ısırma sorununu çözersem harika.
Gagataşı diye piyasada satılan ürünler genellikle ya kireç taşı yada alçıdan yapılıyor bu da kuşlarımız için faydalı değil aksine zararlı kalamar kemiği ve mineral blok genellikle yeterli olur. Elinizi ısırdığında kesin ve net şekilde oyuna çevirmeden kızıp yapmaması gerektiğini öğretirseniz bu huyundan vazgeçecektir

Geri