Karadeniz Pet

Oda sıcaklığı

Aytekin DOĞAN

Emektar Üye
Malum yaz geldi havalar ısındı. Benim kuşların bulunduğu oda öğleden sonra full güneş alıyor ve oda sıcaklığı 27 derece civarlarında oluyor.
Bu kuşlara bir zarar verir mi?
Birde erkek kuşum tüy dökümüne girdi galiba 4-5 gündür günde bir elin avuç içi kadar tüy döküyor genelde tüyler kanat altındaki pamuksu beyaz tüyler arada birde kanat ve kuyruk tüyleri bu normal bir tüy dökümü mü ve ne kadar sürer?

usta 27 derece pek etkilemez kuşu sıcaklıktan çok direkt güneş ışıgı zarar verir. sen direkt güneş ışıgına maruz bırakma kuşları yeterli. 27 derece iyidir. tüy dökümü hakkında pek bilgim yok .

usta 27 derece pek etkilemez kuşu sıcaklıktan çok direkt güneş ışıgı zarar verir. sen direkt güneş ışıgına maruz bırakma kuşları yeterli. 27 derece iyidir. tüy dökümü hakkında pek bilgim yok .

Gökay bey gayet güzel açıklamıs sanıyorum , tüy dökümüne gelince sizin kuş durumu biraz abartmş sanıyorum, resimleri varsa eklerseniz daha iyi olur birde kuşunuzun hareketleri nasıl normalmi yoksa dikkat çekici bir sıkntısı görünüyormu ona göre ustalar t.dökümüyle alakalı daha net bilgi verebilirler

fotoğrafları eklerseniz hastılığının olup olmadığı ortaya çıkar..

Teşekkürler arkadaşlar.
Direk güneş ışığı almıyorlar. Tüy dökümü akşam eve gidince baktım baya azalmış bu sabahta yok gibi birşeydi.
Benim kafama takılan kuş maşallah cin gibi hiç bir sıkıntısı yok yemesi içmesi hareketleri çok güzel ama çok fazla tüy döktü.

Dediğim gibi =) kuşunuz gayet sağlıklı :) ama tüy dökümünü kolay geçirmesi için ilaç alsanız hiç fena olmaz

Geri