Karadeniz Pet

önemli ve acil

• Konbuyu başlatan baskurt67
  • Başlangıç tarihi
B

baskurt67

Guest
kuşum yavrularını büyüttükten sonra tekrar yumurtladı fakat kafesın içine yumurtlamıs yuvalıga baktım bos yerden aldım yumurtayı yuvlıga koydum neden boyle bırsey yaptı.Ne yapmam lazım kuşlar salondaydı benım yanımda simdi boş bır odaya aldım biraz serin salon sıcak ve sıcakta mı kalsın yoksa bos odada yanlız mı

yerini oynamayın nerede yumurtldıysa orada kalsın bu kuşla çok çabuk kızıyo ve kırıyor yumurtalrı

peki neden yuvalığa yumurtlamamıs acaba yuvalıkta mı sıkıntı var

hayır ondan değil kuş strese girmiş o yüzden kuşu rahat bırakın kendileri sessiz odada kalsınlar insanların olduğu odaya da koymayın ürküyorlar yumurtlama döneminde saten stres dolu hayvanlar oluyor bide siz karışınca dışarı yumurtlar hiç bakmayın bilene kuşa yemini suyunu değiştir günde 1 kere en fazla yuvalığa bak o kadar bide her gün mama yapın taze olsun.

Son düzenleme:
Özellikle dişi kuşlar kuluçka dönemlerinde çok kızgın ve asabi oluyorlar kuşunuz stresteki yuvalık yerine kafesin içine yumurtlamış bence hiç ellemeyin sessiz ve sakin bir ortama bırakın ve hiç bir şekilde karışmayın tek bir sinirle yumurtaları kırabilirler aman dikkat. Siz sadece yamini suyunu değiştirin birde ihtiyaç oldukça altını değiştirebilirseniz değiştirin o kadar. Kolay gelsin üretiminiz hayırlı olsun bu arada yumurtalı mama yapın hergün.

Geri