petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

önemli ve acil

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve baskurt67 tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. baskurt67
    Gizli

baskurt67 Guest

kuşum yavrularını büyüttükten sonra tekrar yumurtladı fakat kafesın içine yumurtlamıs yuvalıga baktım bos yerden aldım yumurtayı yuvlıga koydum neden boyle bırsey yaptı.Ne yapmam lazım kuşlar salondaydı benım yanımda simdi boş bır odaya aldım biraz serin salon sıcak ve sıcakta mı kalsın yoksa bos odada yanlız mı

2. Furkan EŞMELİ

Furkan EŞMELİ New Member

Beğenileri:
    0
    yerini oynamayın nerede yumurtldıysa orada kalsın bu kuşla çok çabuk kızıyo ve kırıyor yumurtalrı

3. baskurt67
    Gizli

baskurt67 Guest

peki neden yuvalığa yumurtlamamıs acaba yuvalıkta mı sıkıntı var

4. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    hayır ondan değil kuş strese girmiş o yüzden kuşu rahat bırakın kendileri sessiz odada kalsınlar insanların olduğu odaya da koymayın ürküyorlar yumurtlama döneminde saten stres dolu hayvanlar oluyor bide siz karışınca dışarı yumurtlar hiç bakmayın bilene kuşa yemini suyunu değiştir günde 1 kere en fazla yuvalığa bak o kadar bide her gün mama yapın taze olsun.

#4 Resul OZYAMAN, 7 Ekim 2014
    Son düzenleme: 7 Ekim 2014
  5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Serin ve sakin oda daha sorunsuz kuluçka ortamı sağlayacaktır.
    Hayırlı üretimler olsun.

6. Hemşirem
    Gizli

Hemşirem Guest

Özellikle dişi kuşlar kuluçka dönemlerinde çok kızgın ve asabi oluyorlar kuşunuz stresteki yuvalık yerine kafesin içine yumurtlamış bence hiç ellemeyin sessiz ve sakin bir ortama bırakın ve hiç bir şekilde karışmayın tek bir sinirle yumurtaları kırabilirler aman dikkat. Siz sadece yamini suyunu değiştirin birde ihtiyaç oldukça altını değiştirebilirseniz değiştirin o kadar. Kolay gelsin üretiminiz hayırlı olsun bu arada yumurtalı mama yapın hergün.

7. baskurt67
    Gizli

baskurt67 Guest

malesef yumurtayı kırmış :(

Sayfayı Paylaş