Karadeniz Pet

Otomatik PVC Su Değişim, Yem ve İlaç Kullanım Sorunsalı

tanmalvic

Meraklı Üye
selamun aleyküm

otomatik pvc kullanan, daha önce kullanmış veya kullanmadığı halde bilgi sahibi olan arkadaşlara bir kaç tane sorum var:

1- 3 lt su ekledik diyelim. içine elma sirkesi veya limon damlatılsa, en fazla kaç gün suyu bozmadan idare edebilir?

2- su haznesine sadece su ekleyip limon, elma sirkesi veya vitamini ayrı olarak sulukta mı vermek gerekir?

3- akıllı yemlikle oynamayı seven, eşeleyen yaramaz kuşlar için otomatik pvcde nasıl bir çözüm ürettiniz?

4- 3 tarafı kapalı olduğundan ışık sistemi mi eklemek gerekir illaki? gerekirse nasıl yapılıyor bu ışık sistemi?

şimdilik aklıma bu sorular geldi. henüz kullanamadığım halde bilgiye aç biri olarak soruyorum bu soruları :)
teşekkürler

Son düzenleme:
Bu ve benzeri nedenlerden ötürü otomatik kullanmıyorum.
levent bey, belki kendince güzel çözüm geliştirmiş arkadaşlarımız vardır.
kimyacılara falan danışmak lazım. keşke imkanım olsa da laboratuvarda su tahlilleri yapıp değerlerin karşılaştırmasını yapabilsem.

Pvc de verimin düşüklüğünden söz ediyorlardı. Bilmediğim halde öğrendiklerimle tersden başlayayım :)
4- Geçende kitaplığa led döşeyerek aydınlatmayı sağlayan bir arkadaş vardı.
3-Yakın zamanda iki ayrı başlıkta konuşuldu bu mevzu. Yem yedikleri kısma uygun çivi yerleştirdiler.Nasıl yapacağım bilsem yapıştırıdım o başlığı buraya. Çok ilgimi çekmediği içinde detaylı öğrenmedim.
2-Bence ayrı verilmeli.
1-Bu maddeler suyu bozar mı? :S

Ototmatik suluk ağzına tıpa var. Onu kapatıp ilaç vs için suluk takabilirsin.

Akıllı yemliğin yem yenen yerine ahşap çivisi geçirip eşelenmenin önüne geçebilirsin.

Led alıp kafes tavanında istediğin yere yapıştırabilirsin.

ahşap çivisi akıllı yemliğe nasıl geçirilecek? çizimi veya fotoğrafı var mı fikir olması açısından...

ahşap çivisi akıllı yemliğe nasıl geçirilecek? çizimi veya fotoğrafı var mı fikir olması açısından...

45709338530853603624.jpg

==> http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/akilli-yemlik-38525.html

Pvc de verimin düşüklüğünden söz ediyorlardı. Bilmediğim halde öğrendiklerimle tersden başlayayım :)
4- Geçende kitaplığa led döşeyerek aydınlatmayı sağlayan bir arkadaş vardı.
3-Yakın zamanda iki ayrı başlıkta konuşuldu bu mevzu. Yem yedikleri kısma uygun çivi yerleştirdiler.Nasıl yapacağım bilsem yapıştırıdım o başlığı buraya. Çok ilgimi çekmediği içinde detaylı öğrenmedim.
2-Bence ayrı verilmeli.
1-Bu maddeler suyu bozar mı? :S

kuşları rahatsız etmeden aydınlatmak lazım. led işi kolay da kuşların tepkisi ne olacak acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:55 -->-> Daha önceki mesaj 00:53 --

Makine en mantıklısı. Çok hızlı ve temiz hallediyor ayıklama işlerini..

fiyatları pahalı gibi geldi biraz araştırdım da. işini sağlam yapıyor videolarda izlediğime göre.

çok mantıklı. teşekkürler.
peki hazır yem konusu açılmışken, versele laga yem kullanıyorum ve bazıları yem seçiyor kuşların. yem üfleme makinesi haricinde çözümü var mı?

Kuş sayısı az ise pet şişe ile yapılan bir ayıklama yöntemi var. Onu deneyebilirsiniz.

Geri