Karadeniz Pet

P.V.C. Otomatik Üretim Kafesi Artıları Eksileri

tanmalvic

Meraklı Üye
pvc otomatik üretim kafesi almak istiyorum. malumunuz bst kafes bu konuda rakipsiz görünüyor ve istediğim kafes sadece burada var. fiyatı çok uçuk geldi bana ve almak istesem bile en az bir kaç hafta beklemek zorunda kalacakmışım. sormak istediklerim şöyle:
1- "kuş kutuda beslenmez" sözünden hareketle tel kafes mi pvc kafes mi tercih edilmeli?
2- pvc kafesin yuvalıklarının girişi birinde üstte birinde altta. alttan girişi olan yuvalıktan verim alınamaz diyorlar. tecrübe eden arkadaşlar var mı?
3- otomatik yemleme sistemi yerine alt kısmı salma olan her katta tek kafes olan, yuvalık girişi üstten olan model mi tercih edilmeli?

bu kafesi kullanan arkadaşlar için +lar ve -ler nelerdir?

pvc otomatik üretim kafesi almak istiyorum. malumunuz bst kafes bu konuda rakipsiz görünüyor ve istediğim kafes sadece burada var. fiyatı çok uçuk geldi bana ve almak istesem bile en az bir kaç hafta beklemek zorunda kalacakmışım. sormak istediklerim şöyle:
1- "kuş kutuda beslenmez" sözünden hareketle tel kafes mi pvc kafes mi tercih edilmeli?
2- pvc kafesin yuvalıklarının girişi birinde üstte birinde altta. alttan girişi olan yuvalıktan verim alınamaz diyorlar. tecrübe eden arkadaşlar var mı?
3- otomatik yemleme sistemi yerine alt kısmı salma olan her katta tek kafes olan, yuvalık girişi üstten olan model mi tercih edilmeli?

bu kafesi kullanan arkadaşlar için +lar ve -ler nelerdir?

bence mekan uygunsa tel kafes iyidir çok düşündüm bende , eğer kuşları sadece ve sadece yavru versinler satayım diye düşünüyosan iyi dediğin ama kuşun yemini suyunu değiştirmek onlara tek ilgin onu esirgeme bence , ben öyle yapıcam , box alıcaksan illa otomatik alma hem çok pahalı hem senin kuşlara ilgini azaltıyo . saygılar :)

Muhammed Hamza ne yaptın sen tel kafes işini? Ben de tel kafes kullananlardanım

Muhammed Hamza ne yaptın sen tel kafes işini? Ben de tel kafes kullananlardanım

para bekliyorum bi yerden 5 katlı apartlardan almayı düşünüyom kargo fırlıyomuş petshoplarda dandikler var hep çifthaneler dar gibi kuşları sıkıyo gibime geliyo onlar daralınca bende daralıyom falan öle psikolojik sorunlarım var :D hem kuşlar raht edicek hem sağlam olucak hem ucuz :D bu arada bulursam sizede söylerim :D

İşte son kısım önemliydi anlaştık :)

Bende otomatik olmayan 10lu var.
Yuvalık girişinin yerinden dolayı bir değişiklik olmadı hiç.
Memnunum BST kafesten.

yuvalık girişinin verimi etkilediğini söyleyenler de var levent bey. siz etkilenmediyseniz ben de almayı düşünürüm o zaman.
otomatik neden almadınız merak ettim.

Bst kafesleri gerçekten hoş ve kaliteli bende düşünüyordum ama şimdilik erteledim,katlı kafes almayı düşünüyorum.

Bst kafesleri gerçekten hoş ve kaliteli bende düşünüyordum ama şimdilik erteledim,katlı kafes almayı düşünüyorum.

nasıl bir kafes düşünüyorsunuz cihan bey? resmini ekleyebilir misiniz_?

Bst otomatik kullaniyorum 1 yil oldu. Yuvalik icin sorun olmuyor. Yemleme ve sulamada da sikinti yok. bir yere gidip 3-4 gun hatta daha fazla kakmaniz gerektiginde kafaniz rahat oluyor. Kuslara ilginin azalip azalmayacagi kisiye baglidir.

Son düzenleme:
Bst otomatik kullaniyorum 1 yil oldu. Yuvalik icin sorun olmuyor. Yemleme ve sulamada da sikinti yok. bir yere gidip 3-4 gun hatta daha fazla kakmaniz gerektiginde kafaniz rahat oluyor. Kuslara ilginin azalip azalmayacagi kisiye baglidir.

mehmet bey teşekkürler,. peki suyun kalitesinde bir azalma olur mu? hani 2-3 günde bir su yenileme olayı oluyor ya, bu otomatik sistemde belki aylarca yetecek su var. hiç değiştirmeden suyun kalitesi muhafaza olur mu?
bir de ön pleksi v.s. var mı sizinkinde? temizlik açısından rahat mı?

Bende pvp box kafeslerden almayı çok düşündüm faket en sonunda 4 katlı 65 cm genişliğinde tel kafes aldım çok memnunum tabanada mısır granülü serdim kuşlar tüye girmediği sürece pislik pek olmuyo.
Henüz yapmadım ama aklımdan şöyle bir düşünce geçiyor. Şeffaf pleksi alıp yanlara ve arkaya boydan kaplıyacam yanlarda akıllı yemlik ve yuvalık var o girişleri kesecem kare şeklinde önede korumalık yapacam yine pleksiden temizlik olayı pvp ile aynı seviyeye iner buşekilde vede güneş ışığı daha rahat girer hemde kuşlar bunalmamış olur etrafı şeffaf olduğu için benim düşüncem budur..

Bende pvp box kafeslerden almayı çok düşündüm faket en sonunda 4 katlı 65 cm genişliğinde tel kafes aldım çok memnunum tabanada mısır granülü serdim kuşlar tüye girmediği sürece pislik pek olmuyo.
Henüz yapmadım ama aklımdan şöyle bir düşünce geçiyor. Şeffaf pleksi alıp yanlara ve arkaya boydan kaplıyacam yanlarda akıllı yemlik ve yuvalık var o girişleri kesecem kare şeklinde önede korumalık yapacam yine pleksiden temizlik olayı pvp ile aynı seviyeye iner buşekilde vede güneş ışığı daha rahat girer hemde kuşlar bunalmamış olur etrafı şeffaf olduğu için benim düşüncem budur..
Sineklik dusunseniz? Bana cok mantikli geliyor fikir vermek acisindan soledim.bir abimin salmasi var kapisi disinda heryere sineklik yaptik ne toz ne pislik cikmiyor disari

LG-D855 cihazımdan gönderildi

Sineklik dusunseniz? Bana cok mantikli geliyor fikir vermek acisindan soledim.bir abimin salmasi var kapisi disinda heryere sineklik yaptik ne toz ne pislik cikmiyor disari

LG-D855 cihazımdan gönderildi

Haklsınız oda mantıklı bir çözüm kapıyerlerini keserken sineklik deforme olmazsa tabi

mehmet bey teşekkürler,. peki suyun kalitesinde bir azalma olur mu? hani 2-3 günde bir su yenileme olayı oluyor ya, bu otomatik sistemde belki aylarca yetecek su var. hiç değiştirmeden suyun kalitesi muhafaza olur mu?
bir de ön pleksi v.s. var mı sizinkinde? temizlik açısından rahat mı?

5 lt su alma haznesi var fakat ben depoyu 1,5 lt'ye çevirdim. 8 çift 3-4 güne bitirmiş oluyor ondan dolayı yeniliyorum. Eğer 7-10 günlüğüne çıkacaksanız dışarı normal geleni takabilirsiniz.

Ben geçen kurban bayramında 17 günlüğüne şehir dışına çıkmıştım. 8 lt'lik su deposu ve 10 kg'lık yem deposu yapıp gittim. Geldiğimde su da her hangi bir yağlanma olmamış ve yem deposu yarıya inmişti. Burada önemli olan deponun kapakla kapanmış olması.

Son düzenleme:
Ben de Bst kafes almayı düşünüyorum. Bu konu çok yardımcı olur almak isteyenler için. Ben de otomatik olmayan üretim kafesinden almak istiyorum. Salmalı olan modeli de kafamı kurcalıyor. Kafama takılan ise aydınlığın özellikle alt kattaki kafeslerde sorunlu olabileceği. Bir de tabiki fiyatların biraz fazla olması. Ekstralar da dahil olunca.

Son düzenleme:
yuvalık girişinin verimi etkilediğini söyleyenler de var levent bey. siz etkilenmediyseniz ben de almayı düşünürüm o zaman.
otomatik neden almadınız merak ettim.

Ben bu işi hobi amaçlı yapıyorum. Her gün yemleri süzüp tekrar takmak hoşuma gidiyor.
Ayrıca ne kadar yediklerini görebiliyorum.
Bir de otomatik mekanizmaya güvenmiyorum. Tıkanma olursa yemde sorun çıkar mı? Bekleyen suyun ve yemin kalitesi düşer mi.. vb.. konular kafamda soru işareti kalsın istemedim.
İlaç ve vitamin verirken suyu iptal etmek, hayvanların bilyalı suluğa alışma durumları..

Otomatik seçmedim işte. :)

Geri