Karadeniz Pet

Paşa hasta mı ?

Cihatcoskun

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar
Paşa hasta mı ? Bana pek öyle gelmedi çünkü hareketlerinde hiçbir azalma yok tüylerde kabarıklık yok fakat dışkı suluydu bir kaç gündür.Suluğuna 3 damla elma sirkesi koydum bu işlemi dün yaptım bugün ise suluğun yarıdan fazlasını içmiş.Dışkı ise fotoğrafdaki gibi ?

Bu göğüsündeki ıslaklığın da su dan olduğunu düşünüyorum ?

Ekli dosyalar

• IMG_3784.JPG
    IMG_3784.JPG
    783.2 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_3785.JPG
    IMG_3785.JPG
    687.8 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_3779.JPG
    IMG_3779.JPG
    836.9 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_3786.JPG
    IMG_3786.JPG
    757.3 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Sulu dışkı her zaman isal değildir diye biliyorum.ayrıca hastane personelimisiniz hocam :)

Kuşun göğsünü kontrol ettiğinizde sivri bir kemik geliyor mu, yanlardaki et ve kaslarda azalmalar var mı? Bana biraz zayıf gibi geldi. Üçüncü fotoğrafta biraz göğüs kemiğinin çıkıntısı fazla göze batıyor gibi.

Dışkının tam fotoğrafı gerekmekte. Burada sadece krem rengi olan kısım var. Gece altına peçete koyun ve sabah peçeteyi alıp o hali ile paylaşın isterseniz. Bu akşam için papatya çayı, haşlanmış patates, pirinç lapası ya da suyu verebilirsiniz. Üşüttüğü için ishal ise çok yardımı dokunur, hastalığı varsa da kuşu biraz rahatlatır papatya çayı...

Geçmiş olsun...

Aldığımdan beri dal darı ile besledim şimdi dal darına yanaşmıyor fazla yeme yöneliyor ve yem yemesinde ve hiçbir azalma yok göğüs kemiğine de dikkat ettim fakat ele gelen herhangibir sıkıntılı bir durum yok sadece dışkı sulu ve içinde ufak bir beyaz bir dışkısı var o kadar

Dışkının sulu olması çok su içmesinden ama çok su içmesi acaba neden ? Normalde muhabbetler az su tüketirler. Fazla su içmesi diyabetten tutun da mantara kadar olabilecek bir hastalık belirtisi olabilir. Gözlemleyin. Suyuna kattığınız sirke miktarı bir suluğa 2 çay kaşığı kadar olsun. Biraz daha gözlemleyin. Anormal birşeyler farkederseniz yazın.

Dışkının sulu olması çok su içmesinden ama çok su içmesi acaba neden ? Normalde muhabbetler az su tüketirler. Fazla su içmesi diyabetten tutun da mantara kadar olabilecek bir hastalık belirtisi olabilir. Gözlemleyin. Suyuna kattığınız sirke miktarı bir suluğa 2 çay kaşığı kadar olsun. Biraz daha gözlemleyin. Anormal birşeyler farkederseniz yazın.
Selçuk bey böyle bir tespite ihtiyacım vardı.Dışkısını net bir şekilde gözlemlemek için akşam kuru mamayı havuçla nemlendirip verdim yarısını yedi.Dışkı şuan baya bekleşti hafif sulu sadece.içtiği miktarı görmek için suyunu yeniledim ve işaretledim.
Mantar belirtisine dikkat ettim gözle görülür herhangibir belirti göremedim.Söylediğiniz takdirde ise ne gibi bir tedavi yöntemi önerirsiniz ?

Selçuk bey böyle bir tespite ihtiyacım vardı.Dışkısını net bir şekilde gözlemlemek için akşam kuru mamayı havuçla nemlendirip verdim yarısını yedi.Dışkı şuan baya bekleşti hafif sulu sadece.içtiği miktarı görmek için suyunu yeniledim ve işaretledim.
Eğitimli bir mubiş olduğu için hergün ilgileniyorum.Mantar belirtisine dikkat ettim gözle görülür herhangibir belirti göremedim.Söylediğiniz takdirde ise ne gibi bir tedavi yöntemi önerirsiniz ?

Akşam tüm görüntüleri ve dışkıyı paylaşıcam

Tamm paylaşın ondan sonra değerlendirelim. Muhabbetlerin dışkılarında ve psikolojikerinde ara ara gelgitler oluyor. Hemen ilaç başlamayın.

Tamm paylaşın ondan sonra değerlendirelim. Muhabbetlerin dışkılarında ve psikolojikerinde ara ara gelgitler oluyor. Hemen ilaç başlamayın.
Bu aralar aramız limuni kendisiyle önceden sevdirmek için boynunu uzatan paşa şimdi ısırmaya çalışıyor :) akşam paylaşımlarda bulunacağım

Selçuk bey fotoğraflar

Dün suyunu değiştirdim 3 damla elma sirkesi koydum bugün suluk yarıya inmiş yarısını içmiş dün akşam saat 22:30'dan bu yana

dün akşam pek yararlı değil akşamları fakat kuru mamayı havuçla nemlendirip verdikten sonra dışkı böyle bekleşti.Şuanda ise yemliğe saldırdı yem yiyor bilemedim walla selçuk bey

Hiçbir ilacı kullanmadım şuan elimde halihazırdaki ilaçlar ; probiyotik , baytril , ercefuryl
Klavyedeki dışkıyı yaklaşık 10 dk önce yaptı birde video çektim kuşun hareketleri ve durumu hakkında

Ekli dosyalar

• IMG_3797.JPG
    IMG_3797.JPG
    733.3 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_3801.JPG
    IMG_3801.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Kuşta mantar hastalığı başlamış. Eczaneden mikostatin alıp. 12 saatte bir ağzına bir damla şeklinde 7 gün tedavi ececeksiniz. Gaga açtırma yöntemine youtube dan bakın ilacı kolay uygulamak için. Her uygulama öncesi şişeyi çalkalayın.
Ercefuryl'i de toz haline getirip Suyuna pirinç tanesi kadar katın. Ayrıca suyuna probiyotik de katın.

Son düzenleme:
Kuşta mantar hastalığı başlamış. Eczaneden mikostatin alıp. 12 saatte bir ağzına bir damla şeklinde 7 gün tedavi ececeksiniz. Gaga açtırma yöntemine youtube dan bakın ilacı kolay uygulamak için. Her uygulama öncesi şişeyi çalkalayın.
Çok teşekkür ederim selçuk bey bu ısırmaları vs bu hastalıkla bir ilgisi var mı ? Birde çok ilerlemiş mi bu durum henüz başlangıç mı ?

Çok ilerlememiş. Hastalığın verdiği huzursuzluktan ısırmaya başlamış olabilir.

Selçuk bey bir de mantar olduğuna hangi durumdan ötürü kanaat getirdiniz bir daha böyle bir durum olursa en azından bilgi sahibi olabilmek adına ?

Tedaviye hızlıca başladım.

1nci Gün:

Kafes,tül,yemlik,suluk,tunek sıcak su ve hacı şakir ile sünger yardımıyla komple temizledim.
Kuşun ağızına bir damla mikostatin damlattım.
Marketten litrelik su alıp,suluğuna 2 damla Ercefuryl damlatarak tedaviye başladım.

Bu evre de zayıfladığı için mama takviyesi yada herhangibir ekstra birşey vermem gerekiyor mu ?

Bu arada beni sevindiren bir haber daha şuan yaptığı dışkıda sulu olduğu söylenmeyecek kadar az
@Selçuk YÜKSEL

Geri