Karadeniz Pet

paşayı salayım mı?

• Konbuyu başlatan Yusuf Akyüz
  • Başlangıç tarihi
Y

Yusuf Akyüz

Guest
iyigünler arkadaşlar. Kuşumu alalı 2 gün oldu. Daha yavru. Ortamı tanıması için elbette uçması gerekiyor. Kafeste durmakla ortam tanınmaz. Sizce salmalımıyım? Kafesine girip çıkmasını öğrenmesini nasıl sağlayabilirim?

Yavruysa ve daha 2 gun olduysa bence biraz daha bekle simdi saldigin zaman hem korkacak hem saga sola carpacak bence 3 5 gun daha bekle

Dostum ilk 15 gun kusunu salma ele alıstırabildiysen sadece kafesin kapısından parmagının ustunde bi kafese sok bi kapıdan dısarı cek o sekilde alıstırabilirsin.Kesinlikle salma kanadını kırabilir kafasına agır bir darbe alabilir.suanda sadece kendine alıstırma egitimi verebilirsinki kus daha 2 gunde ne derece odaya kafese alıstı onu bilemem ama bence sen 2-3 gun daha hiç dokunmadan bekle.

En az bir hafta salma evi tanısın, sonra kapısını açarsın kendi çıkarsa çıksın sen çıkarma.

sal abicim sal ya yazıktır.varsın çarpsın.1 2 kere çarpınca birdaha asla çarpmaz.Camın önünde perde olsun yeter.Size ve eve daha çabuk alışır hayvancağız.

Ben kuşumu 2.gün salmıştım paşalar gibi öğrendi yerini. Hep kafeste durmak istiyor. Sal bence kanatları açılsın biraz zaten petshoptayken ot gibi yasıyorlar. İlk saldığında etrafa çarpar, heycanlanır. Zamanla geçer..

Gecen gun kafesin kapısı acık kalmıs.Başka odadada kusum var onun sesine bi fırladı kafesten zaten tam anlamıyla ucamıyor.İlk once cama vurdu ordan durmadan döndü hemen karsısındaki cana vurdu.Sonra onundeki mermere kondu kaldı.Hemen aldım parmagıma kafesine koydum sanki kafasını biraz zor hareket ettiriyordu sallabaş oldu zannettimde allahtan bişeyi yok :D.
Ucmayı bilen kuşuda salsan oda vurur tabii ama en azından yavruyla arasında fark var.Yetişkin daha cabuk toparlar.

Bence sen suanda sadece kendine alıştırmayı dene daha sonra zaten ucacak o :D

Genelde hep bekleyin derler 1 hafta kadar. ama ben 2. gününde hemen salmıştım.. iyi ki de öyle yapmışım :)

Bende soyluyorumda bakma bi kaç kere bende kaçırdım elimden kafesten :D uctu durdu allahtan geldiginde ele alışıktı hemen parmagıma geldi koydum yerine.yeme yeni dusmustu aldıgımda anne yeni bırakmıstı.Elime falan geliyo hiç bi sıkıntımız yok o konuda allahtan :D

Bence daha yeni sakın salma önce kafesine alıssın benim minnosun 2 gün yemek yemedi bile :) Sakin bir yerde dursun en az 1 ay salma yanında sürekli konus sessine alıstır bence hem sesine alısır hemde kafesine sonra zaten kapısını acmaya baslarsın eline alıstırırsın :)

Geri