Karadeniz Pet

Petshop kuşlar acaba cins kuş mu?yerli mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Arkadaşlar bugun bir petshop'a uğradım, bana kuşların Çekoslovak kırma olduğunu söyledi,renkleri Hoşuma gitti ama cinsleri merak ettim.ustalardan yorumlar rica ediyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:32 -->-> Daha önceki mesaj 23:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:33 -->-> Daha önceki mesaj 23:32 --

Plastik orta tünekteki kanadı beyaz Gövde mavi erkek dedi,Hoşuma gitti.

Son düzenleme:
kuşlar yerli alma sebebiniz eğitmekse alıştırma ihtimaliniz yüzde elli büyük bi ihtimal ucabiliyorlardır o yüzden alıştıramaya bilirsiniz forum da arkadaşlarda yeni yeme düşen ev üretimi kuşları almanız daha mantıklı olur zaten kuşlarda yavru değil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:40 -->-> Daha önceki mesaj 23:38 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:40 --

[/COLOR]Bana Çekoslovak Kırma dendi ve Bahsettiğim kuş için 8 aylık erkek ve son resimde sarı başı mavi kulun arkasında tam net değil ama o da mı?yerli

Son düzenleme:
Peki 2.resimde 1 adet tahta 1 bir plastik tünekte sarı Başlılar var,onların herhangi bir özelliği var mı?

bu kuşlara çek demek biraz zor kırık olabilir en güzek kuş da tellere yapışmış olan beyaz kafa turkuaz.

Anladım ama o Dediğiniz tele yapışmış olan kuşu anlamadım:)bende ilk resimde orta plastikten beyaz Gövde mavi olanı beğendim

Kuslar kırık aga. Yerli degil. Uretim icin mi alıcaksınız yoksa beslemek icin mi ona gore onerem

Kırık derken?kardeş biraz aç acemiyiz:)2 Dişi 1 erkeğim var,hangi kuşu önerirsin ben ilk resimde kafa beyaz Gövde mavi olan erkek gitti,bir arkadaşımız telde beyaz kafa turkuaz dedi.üretim boyutuna daha geçmedim ama zaman neyi gösterir bilemem:)

Murat bey sarının Yanındaki kuştan mı?bahsediyorsunuz,bende beyazlı birşey düşünüyordum,siz beyazları beğenmediniz o zaman?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:15 -->-> Daha önceki mesaj 00:11 --

Ercan bey turkuaz derken karşı telde ki solda olan mı?yoksa Sağdaki mi?

solda profil fotosu tarafında ki ;)

Ustanın sözünü dinlemekte fayda var.o yaramazı bir görseniz kafes içinde adam da dedi,bu kızgın erkek bir oraya bir buraya gidiyordu yarın bir bakayım bende beyaz maviyi beğendim ama kafes içindeki durumlarına bakar karar veririm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:21 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

Ercan evet tahmin ettim onu diyeceğinizi:) benimde şimdi o Hoşuma gitti,erkek ise onu da değerlendireyim,saolun:)
Pardon Ercan bey

Son düzenleme:
Kuşlar denildiği gibi kırık olabilir bence en güzel kuşlar tahta tünekteki erkek ve tellerde asılı olup bize doğru bakan sağdaki parçalı dişi

Ben olsam sağdaki kameraya bakan tellere asılı duran dişiyi alırdım .erkek olarak arkadaşların dediği gibi tahta tünekteki gri kuş güzel ama yaşı kimbilir kaçtır

Bunu herzaman soyluyorum kusları genelde ben 3 katogoride degerlendirim jumbo yerli ve kırık. Cek hollanda ingiliz.. bunlar sadece soulem farkı. Hollanda dite tabir edilen takımdan ingiliz diye tabir edilen yavrular aldıgım da oldu.. bu yuzden pek takılmayın bunlara. Kuslar kırık kuslar. İleriyi dusunmeden kusları almayın rengine boyutuna hareketlerine aldanmayın. Petshopdaki kusların yatıdan fazlası hasta olur. Cunku gnelde ureticiler hastalanan ve ugtasmak istemedigi kusları ucuz fiyata petshopa satar. Petshopdaki ilgi de gozler onundedir. Dezenfekte edilmeyen ve yılda bir kez ustunkoru temzlenen kafeslerde yasarlar.. bu yuzden petshopdan kus almayın. Guvendiginiz bildiginiz bir yerse o baska. Uretim icin hic almayın

Yusuf bey,sizin zevkinize güvenirim.bende sizlerle konuyu paylaşmak istedim,ama son yorumda arkadaşımız petshoplardaki kuşlara pek güven olunmadığı konusunda haklı gibi,ama dün bir üretimci ile telefonda görüştüm,burnundan kıl aldırmıyor,cins kuşlarım var dedi, yavru olarak veririm falan dedi bir bakalım dedim,geri işim çıktı,üretimhaneye 1 kişiden fazla almıyorum falan dedi.belkide kendi nezlinde haklı ama ne bileyim bir değerlendirme yapacağım.

arkadaşım sendeki bu heves bende olsa asla ama asla petshoptan kuş almazdım. bu siteyi biraz gez dolaş, burnundan kıl aldıran(!) üretimci arkadaşlar var..ama sen de adamın burnundaki kılların hepsini yolmaya kalkma : ) petshoptan alınan kuşların büyük çogunluğunda maalesef sorun cıkıyor..cok saglıksız koşullarda bakılıyorlar ve ev ortamına geldiklerinde uyumlarında da sorun cıkıyor..oysa üretimcilerin kuşları hemen hemen hepsi birebir bakılan,ilgilenilen üstüne titrenilen kuşlar..insanlarla daha kolay iletişime gecebiliyorlar. daha kolay alışıyorlar..ve sağlık problemleri çok daha az oluyor..gine de karar senin..hayırlısı olsun..

Bulent bey bu genis aciklama icin tsk ediyorum, o zaman yine de o ureticiyi ziyaret etmekte fayda var, haklisini petshop ortaminin kuslari sorun olabiliyor ama uretimci alternatifi kısıtlı olunca ve ayrica bu uretimci kisi ayriyeten veteriner hekim oldugunu soyledi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri