Karadeniz Pet

Plastik folluğa talaş mı?

prax

Meraklı Üye
S.a arkadaslar. Biraz baktım ama pek bi şey bulamadım. Plastik folluğa talaş atayımmı ayreten talaş ince mi olacak. Örnek gösterebilirmisiniz. Ve de talaş sağlıksız diye okudum bunun yerine başka bişey koyulabilirmi?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yedikleri yemin kabugunu koyabilirsin ben oyle yapiyorum

Ben hamster talaşı koyuyorum şimdiye kadar bir zararı olmadı, zaten kuş istemezse hepsini dışarı atıyor.

Ben talaş koymuştum aşağıdaki resimdeki gibi. Henüz çiftleşmediler ama talaşı yuvalıktan dişi kuş attı.

kv0jm.jpg

yuvalıkla ilgileniyorsa yumurtalar yakındır

Ben de hamster talaşı kullanıyorum. Çok az birşey. Talaşı pudra tarzı prazit ilacı ile karıştırıyorum yuvada oluşabllecek bakteri ve parazitleri önlemiş oluyor. Yavrular çıktıktan 10 gün sonra plastik foluğu yenisi ile değiştiriyorum. Değiştirme sebebim hem kotu koku hemde içindeki yavruların dıçkıları kuş ile temas edince tuylerininin azda olsa sağlıklık çıkmasına sebep oluyo.

Ben de hamster talaşı kullanıyorum. Çok az birşey. Talaşı pudra tarzı prazit ilacı ile karıştırıyorum yuvada oluşabllecek bakteri ve parazitleri önlemiş oluyor. Yavrular çıktıktan 10 gün sonra plastik foluğu yenisi ile değiştiriyorum. Değiştirme sebebim hem kotu koku hemde içindeki yavruların dıçkıları kuş ile temas edince tuylerininin azda olsa sağlıklık çıkmasına sebep oluyo.

O ilacı nereden alabiliriz . Tam olarak ne o kullandığınız pudra

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:40 -->-> Daha önceki mesaj 13:59 --

Arkadaşlar yeni konu açmamak için buraya yazıyorum . Acaba yımurtlamadan mı folluğa talaş koyacagim yoksa yumurtlayınca mı?

O ilacı nereden alabiliriz . Tam olarak ne o kullandığınız pudra

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:40 -->-> Daha önceki mesaj 13:59 --

Arkadaşlar yeni konu açmamak için buraya yazıyorum . Acaba yımurtlamadan mı folluğa talaş koyacagim yoksa yumurtlayınca mı?

Yumurtlamadan önce koyacaksın kardeş... Yaz aylarında kum kışıın ise talaş kullanılır..

Hangi kumdan alayım. Yaz a girdik sayılır

Petshoplar da yuvalık kumu istediğinde verirler. Hazır kum alırken kış içinde hamster talaşını iste kardeşim...

Ben normal talaş attım daha yeni, çok takırtı yapıyordu dişi kuş. Dışarı da atmadı, yuvanın içinde eşelenip duruyor. Fakat zararı olur mu?

Petshoplar da yuvalık kumu istediğinde verirler. Hazır kum alırken kış içinde hamster talaşını iste kardeşim...

Bizim ilçede yok. Internet den öneri bi sitede varmı

Bizim ilçede yok. Internet den öneri bi sitede varmı

Sahibinden, Hepsiburada, gittigidiyor, Sanalpazar bu sitelerin petshop bölümlerine bak kardeş...

Yem kabuugu koysanda olur kardeş. Veya normal yemi koy

Parazit yapar mı yem kabuğu
Ve de dişi kuşum yumurtlamaya hazır mı ?

mlEZ61.jpg

jJBR3n.jpg

BX8gPv.jpg

Son düzenleme:
123486_5.jpg

kalın ağaç tozu koyun.....fazlasını kuş dışarı atar zaten...

odun2.gif

ince toz kuşların gözüne kaçabiliyor...

en sağlıklısı yem kabugu kardeş şaşma derim ben.

Ben talaş kullanıyorum ve daha hiçbir zararını görmedim :) aksine faydası var :))

Geri