Karadeniz Pet

plastik tünek mi yoksa tahta tünek mi?

gaora

Yeni Üye
öncelikle merhabalar burada yeniyim. kuşlarım bu aralar sıklıkla kaşınmaya başladılar ve kuş besleyen arkadaşına sorduğumda tahta tünekten bitlendiklerini söyledi. özellikle yıkandığında bitlenme durumu daha da artıyormuş ve ben tünekleri yıkayan biriyim. kafesi çamaşır suyuyla yıkayıp plastik tünek almamı söyledi. mantar yaptığını biliyorum ama kağıt maske bandıyla sarabilirmişim etrafını. geceleri bakıyorum ama hiç bit görmedim etraflarında ama sabahları ve uyumadan önce sıklıkla kaşınıp silkeleniyorlar. ne yapabilirim cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Tahta tünek kullanın...Biti yapan tahta degil temizlige önem vermemektir...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tahta tünek kullanın...Biti yapan tahta degil temizlige önem vermemektir...

temizliğini yıkayarak yapıyorum ama sorun olur mu bundan? özellikle ıslak tüneklerde oluşabiliyorlarmış

temizliğini yıkayarak yapıyorum ama sorun olur mu bundan? özellikle ıslak tüneklerde oluşabiliyorlarmış
Merhaba , tahta tunek kullanimi onemli , kafesi yikarken tahta tuneklerinizi de yagli kagit uzerinde firinda 80-100 derecede 10 dk tutarak dezenfekte edebilirsiniz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba , tahta tunek kullanimi onemli , kafesi yikarken tahta tuneklerinizi de yagli kagit uzerinde firinda 80-100 derecede 10 dk tutarak dezenfekte edebilirsiniz.

annem gördüğü an beni vurur ama deneyeceğim çok teşekkürler cevabınız için

kuşlar için ne önerirsiniz acaba?
:) o yuzden yagli kagit uzerine koymaniz sart :) sicakligi arttirmamaya dikkat etmelisiniz, yoksa tunekleriniz de zarar görür, ben bitlerden suphelendigim zmn hmn parazit spreyi uyguluyorum. Varliklarini tespit edemesem de zaten arada uygulanmasi gereken birsey. Illa gormek istiyorsan da arkadaslarin dedigi gbi onu uyguladiktan sonra altlarina beyaz kagit koyarak kontrol edebilirsin, belki de tuye girmislerdir.

:) o yuzden yagli kagit uzerine koymaniz sart :) sicakligi arttirmamaya dikkat etmelisiniz, yoksa tunekleriniz de zarar görür, ben bitlerden suphelendigim zmn hmn parazit spreyi uyguluyorum. Varliklarini tespit edemesem de zaten arada uygulanmasi gereken birsey. Illa gormek istiyorsan da arkadaslarin dedigi gbi onu uyguladiktan sonra altlarina beyaz kagit koyarak kontrol edebilirsin, belki de tuye girmislerdir.

tüy dökmüyorlar garip bir şekilde ama uygulayacağım teşekkürler :)

Fırın vs bu kadar zahmete ne gerek var arkadaslar...fazlalık tünek alın.Yıkayın,kenara koyun.Yenisini takın :)

Tahta tunekte bakteri varsa yikamayla gecmiyor diye diliyorum , o yuzden suphelendigimde yada bi hastalik oodugunda boyle yapiyorum, 10 dk ztn firinda bisi pisirmeden once de 80 derecede 10 dk bekletilerek yapilabilinir. Herseferinde yenilerini almk maliyetli olabilir.

Geri