Karadeniz Pet

Plastik Folluk

Münadi YALÇIN

Yeni Üye
Konuyu yanlış yere açtıysam özür olsun.Sorum şuki plastik follukların ölçüsü standartmıdır internette biraz araştırdım ama bulamadım genelde büyük ölçüler var oda çok büyük yuvalıkla birlikte küçük plastik folluk varmıdır ?

Aralarında 1-2 cm değişiklik olabiliyor. En güzeli takım olarak yuvalıkla beraber almak.

Birkaç tip plastik folluk var. Plastik folluğa geçeceksen yuvalığı de yenilemelisin.
Alacağın yere plastik folluklu yuvalık alacağını belirtirsen yanılmazsın. Tavsiyem yedek folluk ta alman..

Levent Hocam bulundugum yerde cok araştırdım bi iki yerde buldum yuvalıklı ama büyük boydu hemen hemen kafes kadar oluyor benimde düşüncem küçük boy plastik folluk bulup yuvalıgıda yine muhabbet kuşu üreticisi bi marangoz tanıdıgım var yuvalıgıda ona yaptırmak hocam.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:30 -->-> Daha önceki mesaj 10:29 --

Aralarında 1-2 cm değişiklik olabiliyor. En güzeli takım olarak yuvalıkla beraber almak.

Uğur Hocam takım olarak bi yerde buldum ama cok büyük hocam dediğinize göre ölçülerde de pek fark yokmuş.

Uğur Hocam takım olarak bi yerde buldum ama cok büyük hocam dediğinize göre ölçülerde de pek fark yokmuş.

Plastik folluklar genelde 20 cm civarında oluyorlar.Dediğim gibi 1-2 cm değişiklik gösterseler bile sizin istediğiniz kadar küçük boyutta olanı yoktur.

Konuyu yanlış yere açtıysam özür olsun.Sorum şuki plastik follukların ölçüsü standartmıdır internette biraz araştırdım ama bulamadım genelde büyük ölçüler var oda çok büyük yuvalıkla birlikte küçük plastik folluk varmıdır ?

yuvayı kendim yapayım yada mevcut yuvalığa uygun olsun diye soruyorsanız,ben 1,59 tl lik plastik folluklardan satınalıp yuvayı kendim yaptım,aşağıdaki likteki folluk ölçüleri,dıştan dışa en x boy xyükseklik 17,5 x 20 x 8,5 cm.

Muhabbet Yuva Içi Plastik Folluk.........1.59 Tl GittiGidiyor'da 199447962

http://www.muhabbetkusu.com.tr/kendin-yap-sistemler-diy/dekota-pvc-cirtli-yuvalik-45122.html

En ufak plastik folluğun ebatları 17cmx20cm.. Yuvalığın içi temiz bu ölçülerde olmalı yükseklikte bunların arasında bir ölçüde olabilir.[/QUOTEA

Sağolasın Levent Hocam genelde bu ölçülerdeyse hazır olanı en mantıklısı hocam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:42 -->-> Daha önceki mesaj 10:41 --

Plastik folluklar genelde 20 cm civarında oluyorlar.Dediğim gibi 1-2 cm değişiklik gösterseler bile sizin istediğiniz kadar küçük boyutta olanı yoktur.

Teşekkürler hocam ilginiz ve alakanız için kuşların rahatlığı için artık büyük olanında alacam.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:44 -->-> Daha önceki mesaj 10:42 --

yuvayı kendim yapayım yada mevcut yuvalığa uygun olsun diye soruyorsanız,ben 1,59 tl lik plastik folluklardan satınalıp yuvayı kendim yaptım,aşağıdaki likteki folluk ölçüleri,dıştan dışa en x boy xyükseklik 17,5 x 20 x 8,5 cm.

Muhabbet Yuva Içi Plastik Folluk.........1.59 Tl GittiGidiyor'da 199447962

http://www.muhabbetkusu.com.tr/kendin-yap-sistemler-diy/dekota-pvc-cirtli-yuvalik-45122.html

bulunduğum yerde onca gezmeme rağmen tek bi yerde sadece plastik folluk satan buldum hocam bi yerdede takım halınde buldum genelde ölçüler aynıymıs olmadıysa takım halinde satılanı alırım en azından hazır bi şekilde cok cok sağol hocam ilginiz için

Geri