Karadeniz Pet

popodaki yağlanma

• Konbuyu başlatan süleymansert
  • Başlangıç tarihi
S

süleymansert

Guest
merhaba,
muhabbet kuşunun yağnama problemi yüzünden yumurtlayamaması olağan birşey midir?
nasıl tedavi edilir yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..teşekkür ederim

Kuşunuzun suluğuna limon damlatın birkaç damla. Bol bol uçurun ve mümkünse geniş kafeste olsun form tutar.. kafesin ve kuşunuzun fotoğraflarını paylaşırsanız daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz

cevap için teşekkür ederim,
çiftleri eşleşirken defalarca gördüm fakat dişi bir türlü yumurtlamadı geçenlerde kontrol etmek için dişiyi elime aldım yumurtası olduğu dokununca hissediliyordu,yumurtanın duruşundan sivri kısmın önde olduğunu anladım.yumurtanın arkasından biraz itledim fakat yumurta değil de bağırsağı çıkar gibi oldu.ben de zarar vermemek için daha ileri gitmedim sizce bu durum yağlanmadan mı olmuştur?

cevap için teşekkür ederim,
çiftleri eşleşirken defalarca gördüm fakat dişi bir türlü yumurtlamadı geçenlerde kontrol etmek için dişiyi elime aldım yumurtası olduğu dokununca hissediliyordu,yumurtanın duruşundan sivri kısmın önde olduğunu anladım.yumurtanın arkasından biraz itledim fakat yumurta değil de bağırsağı çıkar gibi oldu.ben de zarar vermemek için daha ileri gitmedim sizce bu durum yağlanmadan mı olmuştur?

Yumurta var da yumurtlayamıyorsa tıkanma olmuştur.
Çeşitli sebeplerden kaynaklanmış olabilir; kuşun genç olması, yağlı olması gibi...
Eğer eminseniz yumurta olduğundan alınması gerekir.
Alınmaması durumunda kuşu kaybedebilirsiniz.
Ayrıca almak için uğraşıp yumurtayı içerde kırarsanız da kuşu kaybederseniz.
Bilen birisi veya bir veterinere götürüp yumurtayı aldırın mutlaka...

Geri