petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

rahatsızlığı nedir?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cansu Türkyolu tarafından 10 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Merhaba
    muhabbet kuşum yaklaşık 1 haftadır günde 1 kez(benim gördüğüm) boynunu uzatarak nefes almaya çalışıyor gibi. Yani sanki boğazında bişey kalmış gibi. Ağzını sık sık açıp kapama yok. Yaklaşık 5 snde bir böyle boğazını uzatıyor ileri dogru ağzını aćıyor. Bunu pes pese 6-7 kez yapıyor. Ama gün içinde nefes alırken kuyruğunda bir sallanma yok. Sabahları keyfi yerinde oluyor ötmesi falan. Zaten çok hareketli de bir kuş değil sessizlik buldukça dinlenme moduna geçiyor. Yemesi içmesi gayet normal.
    Benim merak ettiğim bu başını uzatması ne anlama geliyor? Kusma hareketi de değil bu. Basını öne uzatıyor ağzını açıyor o sürede esner gibi aynım ama pespese 6-7 kez yapıyor.
    nedir bu?
    veterinere götürücem elbet ama şu 1 hafta çok fazla yoğunum ve benden başkası götürünce içim rahat etmiyor.

#1 Cansu Türkyolu, 10 Aralık 2014
    Son düzenleme: 10 Aralık 2014
  2. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Kafesinize kuş kumu koyun , yemleri öğütmekte zorlanıyor . Yani hasta falan değil . Endişelenecek bir durum değil , siz kumu koyun o arada atar kursağını temizler. :)

3. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Kum var bikaç haftadır onu da çok fazla tüketiyor aslında. Once kuma sonra yeme gidiyor her seferinde.
    Bu kullanım çok mu fazla acaba kuş da bi sindirim problemi olduğu için mi cok kum tüketiyor? Daha önceki kusum bu kadar tüketmiyordu çünkü

4. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Sindirim problemi yoktur sadece öğütmede problem yaşıyordur , kuşunuz kaç yaşında ya da kaç aylık . Belki de yemi değiştirdiniz o sert geldi o yüzden bu hareketi yapıyordur. Bir foto atma şansınız varsa bakayım ona göre cevap vereyim size.

5. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    5-6 aylık dişi. Henüz gri iris oluşmadı. Benimle yaklaşık 2 aydır birlikte. Yem hep aynı bugün yarın bitmek üzere paket. Fotoğraf atma şansım yok Şuan sadece dün çektiğim oyun oynarken fotoğrafı var o da isinize yaramaz sanırım.

6. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Eğer oyun oynuyorsa , yemleri düzenli yiyorsa , dışkısında da değişiklik yoksa endişelenecek bir durum yoktur . O hareketleri oyun olsun diye de yapabilir. :)

7. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Yok yok hic bir problemi yok o hareketinden başka. Ilk başta öyle oyun diye düşündüm ben de ama kafesinde sakin sakin dururken yapınca bi anlam veremedim oyun olarak. Bu resim var elimde suan sadece önden görünüş olarak. Kafes kapısında uyurken bu da. Uyanmasn diye kamerayı yakınlaştırınca görüntü bozuldu burda da.

#7 Cansu Türkyolu, 10 Aralık 2014
    Son düzenleme: 10 Aralık 2014
  8. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Herhangi bir problemi varmış gibi durmuyor , yalnız o kum fazla , küçük suluklar var ben onlara koyuyorum genelde , yemliğe koymamak daha iyi.

9. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    A o yüzden mi fazla kum tüketiyor acaba, küçük suluklar dediginiz nasıl oluyor? Muhabbet kuşu suluklarndan da mı küçük?

10. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Fazla tüketmesi bu sebepten olabilir , siz o kumluk yerine yem koyun ya da aspur , Minerallik (Kumluk)10 Adet | NaturBird bu linkte ki suluktan da temin edin . O zaman daha rahat edeceksiniz.

11. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    anladım şimdi. :) peki kumu başka seylerle karıştırıp versem olur mu? Bitakım bitkiler koyucam da kafese onlarla birlikte o yemlikte olsa. Kumu bulabilir mi?

12. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Kumu tek vermeye çalışın , bitkileri mamalık diye tabir edilen özel yemlikler var onların içine katıp kafes içerisine asabilirsiniz. Çünkü kum ayrı onlar ayrı .

13. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    anladım, teşekkür ederim :)

14. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Rica ederim , siz enteresan herhangi bir durumla karşılaştığınızda konu açmayı unutmayın.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kusum kumu yoktu simdi yemi öğütmeden