Karadeniz Pet

rahatsızlığı nedir?

Cansu Türkyolu

Meraklı Üye
Merhaba
muhabbet kuşum yaklaşık 1 haftadır günde 1 kez(benim gördüğüm) boynunu uzatarak nefes almaya çalışıyor gibi. Yani sanki boğazında bişey kalmış gibi. Ağzını sık sık açıp kapama yok. Yaklaşık 5 snde bir böyle boğazını uzatıyor ileri dogru ağzını aćıyor. Bunu pes pese 6-7 kez yapıyor. Ama gün içinde nefes alırken kuyruğunda bir sallanma yok. Sabahları keyfi yerinde oluyor ötmesi falan. Zaten çok hareketli de bir kuş değil sessizlik buldukça dinlenme moduna geçiyor. Yemesi içmesi gayet normal.
Benim merak ettiğim bu başını uzatması ne anlama geliyor? Kusma hareketi de değil bu. Basını öne uzatıyor ağzını açıyor o sürede esner gibi aynım ama pespese 6-7 kez yapıyor.
nedir bu?
veterinere götürücem elbet ama şu 1 hafta çok fazla yoğunum ve benden başkası götürünce içim rahat etmiyor.

Son düzenleme:
Kafesinize kuş kumu koyun , yemleri öğütmekte zorlanıyor . Yani hasta falan değil . Endişelenecek bir durum değil , siz kumu koyun o arada atar kursağını temizler. :)

Kafesinize kuş kumu koyun , yemleri öğütmekte zorlanıyor . Yani hasta falan değil . Endişelenecek bir durum değil , siz kumu koyun o arada atar kursağını temizler. :)

Kum var bikaç haftadır onu da çok fazla tüketiyor aslında. Once kuma sonra yeme gidiyor her seferinde.
Bu kullanım çok mu fazla acaba kuş da bi sindirim problemi olduğu için mi cok kum tüketiyor? Daha önceki kusum bu kadar tüketmiyordu çünkü

Sindirim problemi yoktur sadece öğütmede problem yaşıyordur , kuşunuz kaç yaşında ya da kaç aylık . Belki de yemi değiştirdiniz o sert geldi o yüzden bu hareketi yapıyordur. Bir foto atma şansınız varsa bakayım ona göre cevap vereyim size.

Sindirim problemi yoktur sadece öğütmede problem yaşıyordur , kuşunuz kaç yaşında ya da kaç aylık . Belki de yemi değiştirdiniz o sert geldi o yüzden bu hareketi yapıyordur. Bir foto atma şansınız varsa bakayım ona göre cevap vereyim size.
5-6 aylık dişi. Henüz gri iris oluşmadı. Benimle yaklaşık 2 aydır birlikte. Yem hep aynı bugün yarın bitmek üzere paket. Fotoğraf atma şansım yok Şuan sadece dün çektiğim oyun oynarken fotoğrafı var o da isinize yaramaz sanırım.

5-6 aylık dişi. Henüz gri iris oluşmadı. Benimle yaklaşık 2 aydır birlikte. Yem hep aynı bugün yarın bitmek üzere paket. Fotoğraf atma şansım yok Şuan sadece dün çektiğim oyun oynarken fotoğrafı var o da isinize yaramaz sanırım.

Eğer oyun oynuyorsa , yemleri düzenli yiyorsa , dışkısında da değişiklik yoksa endişelenecek bir durum yoktur . O hareketleri oyun olsun diye de yapabilir. :)

Eğer oyun oynuyorsa , yemleri düzenli yiyorsa , dışkısında da değişiklik yoksa endişelenecek bir durum yoktur . O hareketleri oyun olsun diye de yapabilir. :)

Yok yok hic bir problemi yok o hareketinden başka. Ilk başta öyle oyun diye düşündüm ben de ama kafesinde sakin sakin dururken yapınca bi anlam veremedim oyun olarak. Bu resim var elimde suan sadece önden görünüş olarak. Kafes kapısında uyurken bu da. Uyanmasn diye kamerayı yakınlaştırınca görüntü bozuldu burda da.
ayyG05.jpg

Son düzenleme:
Herhangi bir problemi varmış gibi durmuyor , yalnız o kum fazla , küçük suluklar var ben onlara koyuyorum genelde , yemliğe koymamak daha iyi.

Herhangi bir problemi varmış gibi durmuyor , yalnız o kum fazla , küçük suluklar var ben onlara koyuyorum genelde , yemliğe koymamak daha iyi.
A o yüzden mi fazla kum tüketiyor acaba, küçük suluklar dediginiz nasıl oluyor? Muhabbet kuşu suluklarndan da mı küçük?

anladım şimdi. :) peki kumu başka seylerle karıştırıp versem olur mu? Bitakım bitkiler koyucam da kafese onlarla birlikte o yemlikte olsa. Kumu bulabilir mi?

Kumu tek vermeye çalışın , bitkileri mamalık diye tabir edilen özel yemlikler var onların içine katıp kafes içerisine asabilirsiniz. Çünkü kum ayrı onlar ayrı .

Geri