Karadeniz Pet

Rank Düşürme ( Gereksiz ve bilgisiz yorum yapan üyelere özel)

ADRIAN

Moderatör
Yönetici
Son dönemde bilgisi olmadığı halde ciddi konulara gereksiz yorum yapan üyeler görüyorum.

Bazı durumlar öneriden öteye geçmezken bazı konularda özellikle sağlık ve hastalık konularında yanlış, gereksiz ve bilgisiz yorum yapan üyeler sebebi ile yanlış tedavi ve ciddi sağlık sorunlarına yol açacak öneriler görüyorum.

Bu sebeple ısrarla yanlış bilgi beyanda bulunan, canlıların sağlığını tehlikeye atacak bilgiler veren bunu tecrübe yada öneri başlığında her ne olursa olsun herşekilde beyan eden üyelerin mevcut rankları her ne olursa olsun "Tecrübesiz üye" rankı şeklinde düşürülüp, yorum yaptıkları konularda konu sahibi üyenin yorumları çok fazla ciddiye almaması sağlanacaktır.

Bilğimizin olmadığı konulara gereksiz yorum yapmayalım özellikle sağlık ve hastalık, ilaç ve takviye önerilerinde dikkatli olalım.

Evet bende bu tür önerileri görüyorum.Baktığımız canlıları deney tahtası gibi görmemeliyiz.

Bu arada bazı soru soran üyelerin çok basit cevapları olan soruları sormaları çok garibime gidiyor. 😃😃😃

Buna ek olarak, yeni üyelere parmak sallar gibi asabi üslupla cevap verenler var, zorla forumu kullanıyormuş gibi , agresif ve bilmişlik taslayan cevaplar yazılıyor. Buna özel bi rank da iyi olur. Moderatörler bile öyle konuşmazken kibirli tipler var.

Buna ek olarak, yeni üyelere parmak sallar gibi asabi üslupla cevap verenler var, zorla forumu kullanıyormuş gibi , agresif ve bilmişlik taslayan cevaplar yazılıyor. Buna özel bi rank da iyi olur. Moderatörler bile öyle konuşmazken kibirli tipler var.
Üslup konusu direkt uyarı gerektiriyor üslupsuz konuşma gördüğünüz takdirde Rapor ediniz yada özelden o an aktif moderatöre bildiriniz o üyemize nasibini verelim.

Üslup konusu direkt uyarı gerektiriyor üslupsuz konuşma gördüğünüz takdirde Rapor ediniz yada özelden o an aktif moderatöre bildiriniz o üyemize nasibini verelim.
Hocam rapor etmesine edelim de, bunu üyelerin yapması tuhaf değil mi ? Birbirimizi fişleyelim ?

Hocam rapor etmesine edelim de, bunu üyelerin yapması tuhaf değil mi ? Birbirimizi fişleyelim ?
Fişlemek değil kimse kimseden üstün değil ve bilgi de üstünlük ibaresi değil.

Bildiklerimizi insani bir boyutta paylaşamıyorsak o bilgiyi bilmenizi bir anlamı kalmıyor, insan herşeyden önce kendini bilmeli.

Üslup konusunda gerek ben gerek diğer yöneticilerimiz bu konuda taviz vermiyoruz kimse kimseye üstünlük taslayamaz, rencide edemez, kıramaz insani olguların dışına çıkılmış oluyor.

Üsluba dikkat etmeyen üyeler genelde uyarı aldıktan sonra düzeliyorlar 😊