petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Saldıran anne

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve emrebakk1981 tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. emrebakk1981

Yavrular 3 adet ve yuvadan atlayalı 3-4 gün oldu.yere serptiğim yemleri yemeye çalışıyorlar yavaş yavaş bazen baba besliyor özellikle 3 . Yuvalıktan en son çıkanı.ama baba beslediği zaman anne o yavruya saldırıyor.sadece ilk doğan yavruya şefkat gösteriyor anne.ne yapacağımı şaşırdım.anne izlenimlerime göre tekrar hamile.yuvalığı yavrular atladı diye çıkardım.acaba anneyimi ayırsam yavruları mı.daha çok ta yeniler lütfen yardım edin

2. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Eğer çat pat yem kırabiliyorsa aspur ver kabugu normal yeme göre daha incedir daha kolay kırılır , soyulmuş yem verebilirsin dişi galiba tekrar yumurtluyacak yavrularına zarar gelmemesi için ayır bence

3. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Bence yavrulari ayirmalisin yem olarakta soyulmus yemler var onlardan vermelisin

4. emrebakk1981

Fakat

Anneyi ayırdım birkaç gün baba biraz beslesin ve yavrular biraz daha kendine gelsin diye.3 gün sonra anneyi babanın yanına alıp yavruları ayırayım diyorum.yoksa hemen mi yavruları ayırayom ne tavsiye edersiniz.dişi galiba yavrular yuvalıktan atladığı gibi hamile kalmış.2-3 gün anneyi ayırmak sıkıntı olurmu

5. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Anne hamileyse stres yaptirmasaydiniz yavrulari ayirsaydiniz keske

6. emrebakk1981

Anne hak

Yani yavrular kendine yetenilirmi yavruları mı ayır diyorsunuz.kanarya yemi ve soyulmuş yem var zemine serptim ufak ufak yemeye çalışıyorlar.en ufak beslenmek için babaya çok gidiyor ne biliyim çok kararsızım.yavrulara bişey olurmu ayırsam diye korkuyorum.bana ne derseniz onu yapıcam son olarak cevap bekliyorum.teşekkürler

7. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Yuvayı yavrular atladı diye çıkardım demişsiniz dişinin yavruları dövmesi normal, yumurtlama döneminde strese giriyorlar sinirli oluyorlar birde siz yuvayı sökünce kuş iyice strese girmiştir yuvası sökülünce. Yuva dursaydı dişi çoğu vaktini yuvayla ilgilenerek geçireceğinden yavrularla ilgilenmezdi. ufak tefek yem kıran yavruları alın kafesten.

8. emrebakk1981

Son bir soru

Yuvalığı tekrar taksam yavrulara zarar verirmi.yuvalığı temizledim zemine koycak malzemem yok panum yada bez türü bişey sersem olurmu.yavrular kendilerine yetermi yoksa dişiyi ayırmaya devam etmelimiyim

9. Tuan MAKSEL

ya enişte yıne yumurlıcakdıyorsun dişi ayrılırmı :d dişiyi hututun yanından ayırma yem yıyen yavruları ayrı kafese ayır. anne babasının yanında kalanıda gözlemle yemyemeye başlarsa onudaayır.yavruların oldugu kafesın zemınıne yem serp ufak bı kabada su koy ,suyuda zemine koy.tünegıde zemıne yakın yere koy tunekden zemıne rahat ınsınler.

Sayfayı Paylaş