Karadeniz Pet

Şeffaf dışkı yem kusma

burcu ercan

Meraklı Üye
406b1e6cd29550b491688af9c34ccdd5.jpg

Fotoğrafta belli olmasa da kuşun dışkısı bu şekilde telefona veya elime yaptığında kenarlarında şeffaf bi sıvı var ortasında da bu dışkı 2 gündür de ağzından yem çıkıyor 2-3 tane ve hapşırır gibi oluyor yüzüme geldi sıvı ağzından yem de dudağıma geldi 1 tane kuş maşallah çok hareketli yem yiyor meyve yiyor daha öncede dışkı foto paylaştım probiyotik al denmişti onu da aldım 2 kere veriyorum hafta da mantar olmasından korkuyorum 4 aylık kuş bilenler yardımcı olabilir mi ( bu arada hayırlı kandiller [emoji1317]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

406b1e6cd29550b491688af9c34ccdd5.jpg

Fotoğrafta belli olmasa da kuşun dışkısı bu şekilde telefona veya elime yaptığında kenarlarında şeffaf bi sıvı var ortasında da bu dışkı 2 gündür de ağzından yem çıkıyor 2-3 tane ve hapşırır gibi oluyor yüzüme geldi sıvı ağzından yem de dudağıma geldi 1 tane kuş maşallah çok hareketli yem yiyor meyve yiyor daha öncede dışkı foto paylaştım probiyotik al denmişti onu da aldım 2 kere veriyorum hafta da mantar olmasından korkuyorum 4 aylık kuş bilenler yardımcı olabilir mi ( bu arada hayırlı kandiller [emoji1317]

Kuşları acilen ayırın karantina uygulayın. Hasta olan kuşa ait dışkı görsellerinin devamını atın daha iyi analiz edilir

Kuşları acilen ayırın karantina uygulayın. Hasta olan kuşa ait dışkı görsellerinin devamını atın daha iyi analiz edilir

Kuş zaten tek 2 gündür böyle 2 kere yüzüme sıvı geldi silkinince ve yem geldi dışlısı da dediğim gibi tekrar takip edip foto yüklücem

Yulaf koydum dün onları yiyor uçması iyi neşesi yerinde portakal yedi bugün o yüzden olabilir mi acaba

Dışkının etrafında sıvı olması normal. Bence sadece üşütmüş bu kuş 2-3 gün multivitamin verin düzelir. Vitaminli su günde 2 kere tazelenicek...

Şunuda ekliyim kafesin konumunu ceyran almayan bir köşeye konumlandırın. Yani odayı havalandırdığınızda kafes pencere ile kapı arasında olmasın. Hava akımının en az olduğu bir yere koyun kafesi...

Dışkının etrafında sıvı olması normal. Bence sadece üşütmüş bu kuş 2-3 gün multivitamin verin düzelir. Vitaminli su günde 2 kere tazelenicek...

Evde supradyn all day var 1 pirinç tanesi koyarım suyuna cam açınca üstünü örtüyorum kafesin ama tamamdır yerini daha kuytuya alıcam . Şimdi biraz okudum da bu ara çok meyve yedi portakal mandalina sularını içti hep belki ondandır ve balık fanus var ordan su içmeye çalışıyor fanusun üstünü kapattım bugün her yediğim şeye de saldırıyor patlamış mısır ekmek onlara da dikkat edeceğim çok teşekkür ederim ilginize hayırlı kandiller

Geri