Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu katı sarı dışkı ve sümüksü şeffaf idrar

Soru sormaya geldim

Paylaşımcı Üye
Bugün kuşumu çıkarmak için gittiğimde dışkısının yapıştığını ve sallandığını farkettim. Yakalayıp peçete ile aldım. Katı olan kısım tamamen sarı ve ortasında küçük bir kahverengilik var. İdrar normal renginde ama yapışkandı.
IMG_20200429_113153.jpg

Kafesine baktım gece böyle bir durum yaşamamış veya herhangi bir İshal durumu yok. Sindirilmemiş yem ile mi alakalı acaba?

Bugün kuşumu çıkarmak için gittiğimde dışkısının yapıştığını ve sallandığını farkettim. Yakalayıp peçete ile aldım. Katı olan kısım tamamen sarı ve ortasında küçük bir kahverengilik var. İdrar normal renginde ama yapışkandı. Ekli dosyayı görüntüle 46375
Kafesine baktım gece böyle bir durum yaşamamış veya herhangi bir İshal durumu yok. Sindirilmemiş yem ile mi alakalı acaba?

Altına bir tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını yükler misiniz?

Altına bir tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını yükler misiniz?
Şu an dışkısı kahverengi oldu ve kuru gözüküyor.
Geceden kalma dışkıları temizlerken de böyle bir şey farkettim.

IMG-20200429-161523
Dışkının arka tarafında beyaz kısmı var.

Kuşumun enerjisi çok yüksek, yem yemede ve su içmede hiç bir sıkıntı yok. Uyuklamalar veya kabarma da yok. Gördüğüm tek sıkıntı dışkılar şu an.

Şu an dışkısı kahverengi oldu ve kuru gözüküyor.
Geceden kalma dışkıları temizlerken de böyle bir şey farkettim.

IMG-20200429-161523
Dışkının arka tarafında beyaz kısmı var.

Kuşumun enerjisi çok yüksek, yem yemede ve su içmede hiç bir sıkıntı yok. Uyuklamalar veya kabarma da yok. Gördüğüm tek sıkıntı dışkılar şu an.
Geceden kalma dışkı büyük ihtimalle kuruyup siyah renge dönüşmüş. Attığınız diğer dışkılar da normal

Ya benim yavruda bembeyaz su gibi yapıor neden normal mi yani? Yem yiyor su içiyor kum verdim hattta yedi onuda ama takip ediyorum dünden beri su ve beyaz renk çiş yapar gibi

Geceden kalma dışkı büyük ihtimalle kuruyup siyah renge dönüşmüş. Attığınız diğer dışkılar da normal
Ya benim yavruda bembeyaz su gibi yapıor neden normal mi yani? Yem yiyor su içiyor kum verdim hattta yedi onuda ama takip ediyorum dünden beri su ve beyaz renk çiş yapar gibi
Beyaz dışkı soruna işarettir fotoğraf çekip gönderirseniz tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur.

Kardeşim dışkıda ciddi anlamda anormallik var. Sanırım sindirilmemiş yemlerde var. Tavsiyem acil veterinere götürün yoksa kuşu kaybedebilirsiniz. Normal dışkının ortası beyaz ve katı olur. Etrafında da yeşil veya kahverengi katı bir dışkı olur. İdrar ise şeffaf olur. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama bir sorun olduğu kesin. Kuşta kabarma, hareketsizlik falan var mı? Yem yeme durumu nasıl?

Kardeşim dışkıda ciddi anlamda anormallik var. Sanırım sindirilmemiş yemlerde var. Tavsiyem acil veterinere götürün yoksa kuşu kaybedebilirsiniz. Normal dışkının ortası beyaz ve katı olur. Etrafında da yeşil veya kahverengi katı bir dışkı olur. İdrar ise şeffaf olur. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama bir sorun olduğu kesin. Kuşta kabarma, hareketsizlik falan var mı? Yem yeme durumu nasıl?

Kenardaki yemler yerde olan darı taneleri. Ben bu kuşu dün aldım petshoptan çok minik yavru ayağı çarpık diye dal darı yiyo iştahı iyi su içiyo yem yedi çok minik olduğu için uyuklaması normal mi yoksa hastamı anlayamıyorm bugür götürcektim veterinere eşimin işi çıktı yarın götürücem bu arada dün vitaform verdim bugün vermedim . Çok üzülüyorum petshopta kötü haldeydi. Benim kuşun tüneklerine cıkıyo camdan dışarı izliyo oyuncaklarla ilgileniyo filan tek şu dışkı korkutuyo beni

20200429-164858

Arada böyle yaptığıda oluyo

Kuş yem yiyor mu? Yem yemediği zaman dışkı beyaz olabiliyor. Eğer yem yediği halde böyle ise pankreas sorunu var.
Evet iştahla yiyor.. yeşil yaptığıda oluyor ama inşallah kötü bişey değildir yarın götürücem veterinere inşallah bu canı kurtarabilirim

Arada beyaz genelde yeşil ama kuru yeşil değil kenarları sulu yeşil. Uyurken üst üste yeşil yapıo baya yapıo ama minicik ama baya kaka çıkıyo . Bu beyazı arada yapıyo.
Kaç günlük kuş? Daha tazecik yavruyken de böyle garip dışkılar yapıyorlar diye biliyorum. Recai daha doğrusunu söyler tabii de.

Arada beyaz genelde yeşil ama kuru yeşil değil kenarları sulu yeşil. Uyurken üst üste yeşil yapıo baya yapıo ama minicik ama baya kaka çıkıyo . Bu beyazı arada yapıyo.
Sen kuşa sarimsakli su ver simdilik. Ondan sonra ishale bakalim.

Sen kuşa sarimsakli su ver simdilik. Ondan sonra ishale bakalim.
İnternette yazı okuyordum az önce elma sirkesi diyodu onu verdim sarımsağı yarın versem olur mu arka arkaya dokunmasın?
bu kuş daha cok bebek 30 günlük anca vardır

20200429-124843

İnternette yazı okuyordum az önce elma sirkesi diyodu onu verdim sarımsağı yarın versem olur mu arka arkaya dokunmasın?
bu kuş daha cok bebek 30 günlük anca vardır

20200429-124843
.
Tamam. Anladim yarin da sarimsakli su verin

Teşekkür ederim uzun ömürlü olurlar inşallah Allah korusun hepsini

.
Tamam. Anladim yarin da sarimsakli su verin
Sarımsaklı su veremedimm. Veterinere götürdüm. İshal dedim beyaz dışkısı var iç parazit olabilirmi dedim. Dışkısından örnek alıp baktılar iç parazit yok dediler. Ama kuşu vitaminsiz buldu vitamin verdi

Geri