Karadeniz Pet

show jumbo mu düz jumbo mu?

yasin51

Meraklı Üye
daha yuvadan yeni atladı bi ardasımdan yumurtasını getirip cekmiştim.ama show mu değil mi anlayamadım.yardımcı olur musunuz ?

oAjbP2.jpg

Son düzenleme:
arkadaşlar :D benim bildiğim türkiyede jumbo yurtdışında ise show olarak geçiyor bu ırk yani show ve jumbo aynı şey sadece birisi yurtdışında kullanılıyor bizim ülkemizde jumbo olarak geçiyor insanlar karıştırmasın diye zamanla show jumbo kalıbına girmiş bu ırk . (okumuştum,yanlış olabilir)

arkadaşlar :D benim bildiğim türkiyede jumbo yurtdışında ise show olarak geçiyor bu ırk yani show ve jumbo aynı şey sadece birisi yurtdışında kullanılıyor bizim ülkemizde jumbo olarak geçiyor insanlar karıştırmasın diye zamanla show jumbo kalıbına girmiş bu ırk . (okumuştum,yanlış olabilir)

Bende öyle okudum fakat bizde kırılmış Show kuşuna Jumbo safkan a da Show Jumbo deniyor çoğunlukla, zaten yurt dışındaki Showlar papağan kadar 22 cm civarında oluyormuş :) bu arada kuş harika

tşk arkadaslar :) daha iyileri sizin olur inş :)

Maşallah ben ayiramiyorum ama çok güzel kuş Güle güle besleyin

Yurtdışında show kuşları olarak kategori edilen sınıfın içinde bizdeki ingiliz.jumbo ve show jumbo olarak bildiğimiz kuşlar var. Yani biz daha çok başlık altında ayırmışız kuşları yurtdışında ise bizim ayrıdığımız 2-3 kategori tek isimde toplanmış.

Bencede ingiliz yavrusu,orjinal jumbolar çok daha belirgin farklılıkları var.

Geri