Karadeniz Pet

Sinekkuşu hakkında...

Eskiden görürdüm ama artık etrafımızda onların yaşayabileceği alan bırakmadık. Çocuk süper iş başarmış yalnız. Yabani bir türü eğitmek güzel. Bir de bu kuşlar sanırım saniyede onlarca kanat çırpıyor ve kalp ritimleri yüksek olduğundan durmaları sıkıntı yaratıyor diye biliyorum.

helikopter böceği besledim, bunu besleyeni görmedim. buda farklı bir düşünce :D kanatlı herşeye zaaffım var

sinek kuşları kanatlarıyla 8 çizerek uçarlar bu yüzden havada bir yerde durabilir ve geri geri uçabilirler ve ayrıca sürekli havada kalırlar bu nedenle de 10 dakikada bir çiçek özü almaları gerekir aksi takdirde uçamazlar çizgi filmler bazen insanlara bir şeyler öğretebiliyor :D

[YOUTUBE]APLnmfSQspA[/YOUTUBE]

Buda çok hoş :)

Nokia 3310 ile gönderildi.

Çok güzel, sinek kuşunun bile ele geleceğini hiç hayal edemezdim. Neler varmış neler:). Istanbul da hiç rastlamadım bu kuşlara ben...

Türkiyede var olduklarini biliyorum. Ama istanbulda oturuyorum bende gormedim buralarda hic. Genellikle kentlesmenin az bitkilerin cok oldugu yerde yasiyolardir.

Nokia 3310 ile gönderildi.

Çok pahalı bunlar..

amerikada bin dolar veriyolarmıs bunlara.. soyu tükenmek üzere.. az kalmıs herhalde

Geri