Karadeniz Pet

Sinir Bozucu Durum

furkanyildiz302

Meraklı Üye
Evde iki yavru kus besliyorum Limon ve Harikq kuslar sapasaglamlar ve 1-2 aylik,3-4lar ama cok bagiriyorlat hic durmuyorlar anlatamam kucucuk kustan o kadar cirkin bir ses cikioki anlqtamam vede cok cirpiniyorlar sabahlari resmen uyumamizbimkansiz otrsi oluyor her ikiside ayni anda cirpiniyor ve ayni anda cok cirkin bir ses oluyor aile bireyleri ile kavga etmeme sebep oluyor onlemek amaciyla ne yapabilirim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş bu öter doğlarında var . Bu tip sorunlar yaşamamak için ya kuş beslemeyi bırakıcaksınız ya kendi odanızda besliceksiniz yada kuşların sürekli üstünü örtmeye başlıcaksınız .

"Ötme

Papağanlar kuştur ve kuşlar öter. Şaşırtıcı bir gerçek değil mi? Ne yazık ki bu gerçeği dikkate almayan bir çok insan da var. Kuşunuzun ötmesini normal karşılamak zorundasınız. Papağanların yüksek bir ötüş gücü vardır ve bu kulaklarımıza bazen çok rahatsız edici gelebilir. Davranış bozukluğu olarak görülen “sürekli ötme” durumu dışında kuşunuzun bu yüksek sesini sevmek, buna alışmak durumundasınız. Komşularınız onun umurunda değildir. Sadece mantığını anlatarak sevdiği insanlar için bir süre sessiz durmayı öğrenebilir. (Evde bebeğinizin uyuduğu ya da sizin uyuduğunuz zamanlar gibi) Bunun da bir yolu yordamı vardır, “sus” demekle kuşlar susmaz.
Kalabalık ve çok konuşmalı bir ortamda kuşunuzda konuşmaya katılır ve ortam ne kadar gürültülü olursa, o da o kadar gürültülü olur. Bu doğaldır çünkü kendi sesinizi duyamayacağınız kadar bağırmasının tek sebebi o anda “sosyalleşiyor” olduğunu düşünmesi. Siz misafirinizle kahkahalar atıp sosyalleşirken o neden geride kalsın? Kendi sesinizi duymanızın yolu onu başka odaya götürmek ya da üzerini örtüyle örtmek değildir, sadece onu dışlamış olur ve üzersiniz. Yapmanız gereken tek şey onu kendinize daha da yaklaştırmak, kafesindeyse, dışarı çıkarmak. Ya da daha baştan, o sosyalleşme/ötme olayına girmeden “önce” onu başka bir odaya almak"

degistirilemeyecek

Buyrun burdan bu ve daha türlü türlü konuları okuyabilirsiniz.
Evde bizim besliyo olmamz onlari bir biblo yapmaz, dogal olarak kendilerince varlıklarını sürdürecekler.
size verdigim adrese bir bakın derim ben.

Son düzenleme:
Benim kiler çiftleşme öncesi yapıyor genelde bağırmayı

Tamam ben otmesin demiyorum ama herkesin kusu guzelce sabahlari otuyor benimki acayip cirkin bir sesle ornek vereyim disi kus yuvaliktayken erkek iceri girdiginde disi kusun bagirmasi gibi guzel etmiyor ama alt komsumuzun kus seslerini duyunca ozeniyorum sessiz odadalar baskada musait bir oda yok malesef bir sebepmi varki bu ksdar cirkin otuyor??

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bizimki de sürekli böyle. Dışarıdaki kusları duydukça basliyor ötmeye çıkmak icin. Ben uyanip kapısını acmazsam da baya boyle yuksek sesle car car ötüyor. Cogu zaman acsam da kafesten çıkmayıp onunla ilgileneyim diye otuyor. bu da genellikle sabah 7 sulari oluyor. her gun sabah 7de kalkiyorum ben de artik. Ama bu onun doğası yapacak bir sey yok. Özenmeniz birseyi degistirmiyor, sizin nefes almanz gibi dogal bir durum. Bo sebepleri vardr muhakkak ama rahatsz oluyorsanız da yapacak birseyiniz yok. Hem hapis hauati yasatip hem de ötüp ötmemelerine karışmayalım artik.

Geri