Karadeniz Pet

Sinir bozucu durumlar.?

Berrin YASMİN

Emektar Üye
Sinir bozucu durumlar.? Yorumlarınızı Bekliyorum.

Arkadaşlar dişi kuşum bundan 2 hafta 1 tane yumurta yaptı ve kafes tabanına 1 hafta sonra yine 1 tane daha yumurta yaptı ve yine kafes tabanına ayın 17 sinde de yine 1 tane yumurta yaptı 20 sinde 2 ci yumurta geldi ama bu sefer yuvalığa yaptı yumurtayı ve erkek 1cı yumurta da yuvalıga girip yumurtaya yatmaya ve yumurtayı çevirmeye başladı tabi bende tıkır tıkır sesı duydum yuvalıga baktım erkek neyse sorun yok 18 sinde yumurta kırılmış erkek yumurtayı çevirirken mi kırdı yoksa bilinçlı olarak mı kırdı bilmiyorum 2 yumurta da öyle hüsran oldu anlamadım ve erkek kuşum acemi değil 2 ci kuluckası daha önce yavru aldım 2 tane yavrusu var şuan 9 aylıklar ve erkek kendi büyüttü ama dişiyi bilmiyorum daha ônce kuluçka geçirdimi ama zannetmıyorum ben aldıgımda 5 6 bilemedin 7 aylık sizce bu durum nedir.? Benim artık bu duruma sinirlerım bozulmaya başladı ölen dişi kuşum ilk yumurtada yumurtalara yattı bu dişi ilk ve 2 ci yumurta da yatmadı kuluçkaya heralde 3 cü yumurtadan sonra yatcaktı herhalde ve dışı devamlı kafes tabanında birde 9 aylık olan yavrum da dişim de yumurta yapan dişiden ògrenmış heralde o da ara sıra kafes tabanında duruyor...NOT: Lütfn bu konuda bilgisi olanların yorumları bekliyorum ve bazen bazı arkadaşlar konuyu dağıtıyor tam okumadan yorum yapıyor ve kendi sorunlarını soruyor açtıgımız konularda.

Son düzenleme:
Büyük ihtimal dişinin ilk kuluçkasıdır yumurta kırma olayına gelince çok sık rahatsız ederseniz küsüp,kızıp yumurtayı kırabiliyorlar, kuşlar genelde yumurtaya 2. veya 3.yumurta da yatarlar ayrıca dişi yuvalığı beğenmemiş olabilir kendi düzenledi mi yuvalığı ,siz içine bir şeyler attınız mı?

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

valla berrin abla benımkiler yumurta yapsin isterse kafesin tabanına yapsin ben onlara yine baktirim o yumurtaya...

Büyük ihtimal dişinin ilk kuluçkasıdır yumurta kırma olayına gelince çok sık rahatsız ederseniz küsüp,kızıp yumurtayı kırabiliyorlar, kuşlar genelde yumurtaya 2. veya 3.yumurta da yatarlar ayrıca dişi yuvalığı beğenmemiş olabilir kendi düzenledi mi yuvalığı ,siz içine bir şeyler attınız mı?

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişinin ilk kuluçksı olabilir yumurta kırma olayı erkekten kaynaklandı yumurtayı çeviriyordu galiba çevirirken kırdı.

Dişi acemi olmalı erkek'de yumurta boş diye kırmıştır. Gayet normal bir durum yani abla :)

Dişi kuş yuvalığı beğenmemiş olabilir. Hem yumurtayı yere yapmış hem de yatmamış yuvadaki yumurtaya

aynı durum benimde başıma gelmişti nedense bazıları çok bakmışındır yuvaya vs gibi sözler söylemişlerdi azarlamışlardı..demekki bakmadan da kırabiliyorlarmış kuşlar..bi dahaki kuluçkayı beklemeyin

Yumurtayı sadece kırmış mı yoksa yemişmi?
Aynı dert şuan bende de var 1 ayda 10- 15 yumurtayı kırdılar. erkek fazla kızgın olduğu zamanda kırabiliyor. Benimki öyle yaptı dişi 5 yumurta da yatarken yuvaya girip dışarıya çıkartıyordu çiftleşmek için, en sonunda yumurtaların hepsini kırdı da rahatladı:)

Yumurtayı sadece kırmış mı yoksa yemişmi?
Aynı dert şuan bende de var 1 ayda 10- 15 yumurtayı kırdılar. erkek fazla kızgın olduğu zamanda kırabiliyor. Benimki öyle yaptı dişi 5 yumurta da yatarken yuvaya girip dışarıya çıkartıyordu çiftleşmek için, en sonunda yumurtaların hepsini kırdı da rahatladı:)
Bugün dişi yıne yumurtladı ama kafes tabanına bende yuvalığa koydum yumurtayı yine erkek kırmış yumurtayı ve talaşların altına saklamış yumurtanın içi talaş dolmuş yumurtayı yiyip yemedigi nasıl anlarım dişi yuvalıgı güvensiz buldugu için bugün yıne kafes tabanına yumurtladı erkek yumurtaları kırdıgı için olabilir evet erkek kızışkın dişi tünege geldıgi zaman dişiye gaga atıyor ve dişi hep tabanda duruyor dişiye de 1 ayda 5 ci yumurta nasıl olcak böyle anlamıyorum ne yapmalıyım ve ne yapacagımı şaşırdım ve sinır olmaya başladım erkek acemi olmadıgı halde böyle yapması sinir bozucu biliyorsunuz 2 tane yavru var ve o büyüttü şimdi bu dişi de yumurtaları kırıyor :(

Yumurtanın ne kadarı kalmış yediyse yumurtanın bi kısmı yoktur, kalsiyum eksikliği de olabilir, vitamin kalsiyum desteği ver. Dişi tecrübesiz olduğundan kırıyo olabilir.

Yumurtanın ne kadarı kalmış yediyse yumurtanın bi kısmı yoktur, kalsiyum eksikliği de olabilir, vitamin kalsiyum desteği ver. Dişi tecrübesiz olduğundan kırıyo olabilir.
Vitamin veriyorum avivit ve avisol b kullanıyorum yumurtayı bi leblebi tanesi kadar yemiş heralde veya kırmış sizce yemiş midir.?

Yemiş olabilir, yumurtaları almayı dene birde. Yumurtladığı zaman al iki veya üç yumurta olunca altına koy. Ben çiftin birine öyle yapıyorum o zaman yemiyor.

Geri