Karadeniz Pet

Sizce ne yapmalıyım ?

• Konbuyu başlatan Işıl KEGEÇ
  • Başlangıç tarihi
I

Işıl KEGEÇ

Guest
öncelikle günaydın arkadaşlar
bir sorum olacaktı arkadaşım 1 yaşında olan erkek kuşunu satmak istiyor eşimde çok beğendi almak istiyor kuş fazla insana alışkın değil ama konuşuyor aldıktan sonra ilgi ve alakayla kendimize alıştırabilirmiyiz tereddütte kaldım yardımlarınızı bekliyorum

Evcilleştirmek biraz zor artık ama yavru yeni yeme düşmüş olması daha iyi olur bence :)

Eşim çok beğendi o yüzden ona almak istiyorum konusuyor azda ihtimal varmı bize alışması için

Alışır tabi ki ama yavruya göre çok zordur. Sizi sever, güvenirse neden olmasın.

Elimi kafese sokunca önce kaçıyor daha sonrasında tek ayağını atıyor öyle duruyor sonra kafasını sallayarak konuşmaya başlıyor alışır diye umut ediyorum

Işıl hanım,

1 yaşında bir kuş alıp eğitmek yerine eşinizinde beğeneceği yavru bir kuş almanız eğitimi ve size alışması açısından daha iyi olur. Ancak illa biz kuşu alacağız derseniz başka..

Hep aynı örneği veriyorum ama insanlar filleri, zürafaları eğitiyorlar. Sizde ilgi ve sevgiyle kuşunuzun güvenini kazanıp kendinize alıştırabilirsiniz. Ama yaru bir kuş la 1 yaşında kuş da bir olmaz.

Karar sizin :)

Bende o yüzden tereddütte kaldım konuşmaya alışmış o yüzden hoşumuza gitti bu konuda zorluk çekmeyiz diye düşünüyorum alıp bi denemk istiyorum arkadaşım kuşa bir kaç kelime öğretmiş fakat fazla ilgilenememiş

Alın şansınızı deneyin bi Işıl hanım :) Konuşma aşaması iyi güzel hoş fakat ele alıştırma vs. biraz zor gibi açıkçası :)

evet bana da öyle geliyor sahibinin adını söylüyor erman diyor çok fazla kelime bilmiyor eşim çok beğendi ona hediye olarak almak istiyorum

merhaba.
Bir tanıdığım yurt dışına giderken muhabbet kuşunu bana verdi.bana geldiğinde 4 yaşındaydı.4 senede benle yaşadı.bizimle ilişkileri çok iyiydi.bence bu kuşun karakteri ve sizin yaklaşımınız çok önemli.uzun lafın kısası alışır yani nie alışmasın:)

yorumunuz için teşekkürler :) konuşuyor ama ele gelip gelmemesi konusunda treddütteydim ama sanırım alıcam bu kuşu :)

Hiç endişe etmeyin lütfen. Aranızda sevgi bağı olursa mutlaka sizi sevecektir.

Yorum için teşekkürler inşallah başarabilirim :)

Sevgiyle yapılan herşey emek verir:) Umarım çabalarınız boşa gitmez size bir an önce alışır. Siz inanın gerisi zaten gelir:) Hayvanların hisleri bizlerden daha kuvvetli biz hislerimizi köreltmiş, susturmuşuz zamanla..

Inşallah elimden gelen heseyi yapacağım alıştırmak için :)