petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sizce ne yapmalıyım ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Işıl KEGEÇ tarafından 1 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Işıl KEGEÇ

öncelikle günaydın arkadaşlar
    bir sorum olacaktı arkadaşım 1 yaşında olan erkek kuşunu satmak istiyor eşimde çok beğendi almak istiyor kuş fazla insana alışkın değil ama konuşuyor aldıktan sonra ilgi ve alakayla kendimize alıştırabilirmiyiz tereddütte kaldım yardımlarınızı bekliyorum

2. Umutcan AĞLAR

Evcilleştirmek biraz zor artık ama yavru yeni yeme düşmüş olması daha iyi olur bence :)

3. Işıl KEGEÇ

Eşim çok beğendi o yüzden ona almak istiyorum konusuyor azda ihtimal varmı bize alışması için

4. Umutcan AĞLAR

biraz zaman alır

5. Engin DERİM

Alışır tabi ki ama yavruya göre çok zordur. Sizi sever, güvenirse neden olmasın.

6. Işıl KEGEÇ

Elimi kafese sokunca önce kaçıyor daha sonrasında tek ayağını atıyor öyle duruyor sonra kafasını sallayarak konuşmaya başlıyor alışır diye umut ediyorum

7. Y.Emre Aydın

Işıl hanım,

1 yaşında bir kuş alıp eğitmek yerine eşinizinde beğeneceği yavru bir kuş almanız eğitimi ve size alışması açısından daha iyi olur. Ancak illa biz kuşu alacağız derseniz başka..

Hep aynı örneği veriyorum ama insanlar filleri, zürafaları eğitiyorlar. Sizde ilgi ve sevgiyle kuşunuzun güvenini kazanıp kendinize alıştırabilirsiniz. Ama yaru bir kuş la 1 yaşında kuş da bir olmaz.

Karar sizin :)

8. Işıl KEGEÇ

Bende o yüzden tereddütte kaldım konuşmaya alışmış o yüzden hoşumuza gitti bu konuda zorluk çekmeyiz diye düşünüyorum alıp bi denemk istiyorum arkadaşım kuşa bir kaç kelime öğretmiş fakat fazla ilgilenememiş

9. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Alın şansınızı deneyin bi Işıl hanım :) Konuşma aşaması iyi güzel hoş fakat ele alıştırma vs. biraz zor gibi açıkçası :)

10. Işıl KEGEÇ

evet bana da öyle geliyor sahibinin adını söylüyor erman diyor çok fazla kelime bilmiyor eşim çok beğendi ona hediye olarak almak istiyorum

11. falinak

falinak New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba.
    Bir tanıdığım yurt dışına giderken muhabbet kuşunu bana verdi.bana geldiğinde 4 yaşındaydı.4 senede benle yaşadı.bizimle ilişkileri çok iyiydi.bence bu kuşun karakteri ve sizin yaklaşımınız çok önemli.uzun lafın kısası alışır yani nie alışmasın:)

12. Işıl KEGEÇ

yorumunuz için teşekkürler :) konuşuyor ama ele gelip gelmemesi konusunda treddütteydim ama sanırım alıcam bu kuşu :)

13. Engin DERİM

Hiç endişe etmeyin lütfen. Aranızda sevgi bağı olursa mutlaka sizi sevecektir.

14. Işıl KEGEÇ

Yorum için teşekkürler inşallah başarabilirim :)

15. h0oney

h0oney Guest

Sevgiyle yapılan herşey emek verir:) Umarım çabalarınız boşa gitmez size bir an önce alışır. Siz inanın gerisi zaten gelir:) Hayvanların hisleri bizlerden daha kuvvetli biz hislerimizi köreltmiş, susturmuşuz zamanla..

16. Işıl KEGEÇ

Inşallah elimden gelen heseyi yapacağım alıştırmak için :)

Sayfayı Paylaş