Karadeniz Pet

Sizce Sorun Kimde ?

• Konbuyu başlatan Onur ATAR
  • Başlangıç tarihi
O

Onur ATAR

Guest
Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce 1 bucuk aylık erkek bir muhabbet kuşu aldım. Bundan önce dişi bir kuşa bakıyordum o kuş bana hiç alışamamıştı avizeden dolaplardan inmiyordu sadece parmağı uzatınca hemen atlıyordu. Her neyse bu kuşa dönelim, daha gagasının ucundaki siyahlık gitmemiş bir kuşun sahibine daha kolay alışacağını düşünüyordum. Benim kuşu aldıktan 2 gün sonra komşumuza 2 aylık bir muhabbet kuşu aldım. Kuşa herhangi bir eğitim uygulamamışlar, kafesi her gittikleri odaya taşımışlar, kuş yalnız kaldığında televizyonu açmışlar dışarı çıkarmaya çalışmışlar yani herhangi bir eğitim uygulamamışlar. Dün kuşu görmeye gittim. Kuş tepemden inmedi, uçmuyor, uçsa hemen geliyor uçtuğu kişiye konuyor, parmağınızdayken omzunuza zıplıyor kolunuzdan omzunuza tırmanıyor hatta 5 gündür onlarda olan kuş ağızdan elma yiyordu. Ağzım açık kaldı. Acaba kuşun çok üstüne düşmek mi suç benim gibi? Ben günde kaç saatimi harcıyorum kuşa, kuşu daha dün dışarı çıkardım sevmeme öpmeme bir şey demiyor ama hep bir uçma çabası. Kollarımı iki yana açtığımda konuyor o da güzel pike yapabilirse. Dört dönüyor salonda. Avizelere konuyor diğer kuşlar gibi. Ve ben sonucun diğer kuşum gibi olmasından çok korkuyorum. Gerçekten artık çok şanssız olduğumu düşünmeye başladım, sıkıntı kuşta mı? Bende mi ? Onların kuşu nasıl olmuş da böyle alışmış beş günde ben seçtim gidip kuşu bizzat... Bi yardımcı olun sağolun...

her kuşun kendine has huyu vardır o uysaldır seninki biraz daha eğitim istiyordur...ilgilenmeye devam et zamanla olur.

benimki çok daha uysal ondan, o ısırıyor arada ama üstlerinden inmiyor. Benimki daha bir kere ısırık atmadı bana. Hatta avuçlayınca bile bir şey demedi birkaç kez denedim. Kafasını bile sevdiriyor benimki. Onunkini öpemiyorsun kafasına dokunamıyorsun ama dediğim gibi...

her kuşun kendine has huyu vardır o uysaldır seninki biraz daha eğitim istiyordur...ilgilenmeye devam et zamanla olur.

kesinlikle katılıyorum.bendeki kuşta hiç eğitim almadan kafesten direk elime geliyordu.gelmesini bırak elimle atıyordum yine bumerank gibi geri geliyordu

kesinlikle katılıyorum.bendeki kuşta hiç eğitim almadan kafesten direk elime geliyordu.gelmesini bırak elimle atıyordum yine bumerank gibi geri geliyordu

Ben ne yapmalıyım bu durumda, Benimki hiç gelmeyecek mi? Üstelik internette ele bir tek parmağa konma eğitimi var çok saçma, biraz da kuşu üstümüze kondurmaya alıştırma eğitimi tarzında bir şeyler olsa keşke

Ben ne yapmalıyım bu durumda, Benimki hiç gelmeyecek mi? Üstelik internette ele bir tek parmağa konma eğitimi var çok saçma, biraz da kuşu üstümüze kondurmaya alıştırma eğitimi tarzında bir şeyler olsa keşke

benim kızım çok sıkıştırdı kuşu.devamlı avucundaydı.hep oynadı o yüzden insandan korkmayı bırak kafa tutar oldu

seninki de gelir tek yapman gereken o eğitimin temelini anlamak yani saçma olmadığını :) ve sabırlı olmak...

En iyi çözümün tabiki zaman ancak ben bu süreçte nasıl bir yol izlememeliyim bilmiyorum kuşu hiç salmasam kafeste pek hareketli bir kuş olduğunu söyleyemem daha konmasını doğru düzgün beceremiyor ama sevdiriyor parmağa çıkıyor öptürüyor yani elimden hiçbir şekilde korkmuyor

dışardayken kafesi odadan çıkarın o zaman bi iki saat gezsin acıksın elinize yem alıp bekleyin dil dökün birazda ani hareketler yapmayın. rahatça elinize geldiği zaman diğerleri kolay omza başa gelmesi vs..

dışardayken kafesi odadan çıkarın o zaman bi iki saat gezsin acıksın elinize yem alıp bekleyin dil dökün birazda ani hareketler yapmayın. rahatça elinize geldiği zaman diğerleri kolay omza başa gelmesi vs..

Zaten ben kuşu bugün de çıkardım, kafesin olmadığı daha ufak bir odada çıkarıyorum onu daha aydınlık ve daha ufak, uçuyor elerrimi yene açıyorum ya da yanımdan geçmesine yakın elimi uzatıyorum pike yapıp elime konuyor o odada

benim tek üzüldüğüm nokta.kuşun kafama konamaması.profil resmindende görüldüğü üzere inişler zor oluyor

Bana yardımcı olmak yerine daha çok özendiriyorsunuz :D

Geri