Karadeniz Pet

Solunum Yolu Hastalığın Tedavisi Yok Mu!??

• Konbuyu başlatan Yasin Coşkun
  • Başlangıç tarihi
ben ayırmadım.hiçte bişey olmadı.zaten fazla su içmez bu kuşlar.hee şöylede yapabilirsin.şırınga al.içine az bişey çek.kuşun ağzına damlat.

Veterinerin isteğiyle agzına asprin dökmeye basladım 3 günde bütün dostlumuz gitti efe saglıklı kusum elime gelmezdi ama uzattıgımda ısırırdı simdi bi yerimden kalksam hemen hareketleniyo o yüzden artık elime almak istemiyom..suyuna koyarım dediğiniz gibi ama aklıma bise daha geldi simdi bu baytrile herkes agır diyo bu amoklavin baytrile göre nasıl kalıcı bi yan etkisi varmı?

Nokia 3310 Pro II cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Veterinerin isteğiyle agzına asprin dökmeye basladım 3 günde bütün dostlumuz gitti efe saglıklı kusum elime gelmezdi ama uzattıgımda ısırırdı simdi bi yerimden kalksam hemen hareketleniyo o yüzden artık elime almak istemiyom..suyuna koyarım dediğiniz gibi ama aklıma bise daha geldi simdi bu baytrile herkes agır diyo bu amoklavin baytrile göre nasıl kalıcı bi yan etkisi varmı?

milletin dediğine bakmayın.kendilerine göre ilaç söylüyolar.baytirl çok ağır.veterinerin bana kullandırttığı ilaç bunlar.amoklavin bulamazsan klamoks al içeriği aynı

milletin dediğine bakmayın.kendilerine göre ilaç söylüyolar.baytirl çok ağır.veterinerin bana kullandırttığı ilaç bunlar.amoklavin bulamazsan klamoks al içeriği aynı

Tamam hocam yarın alacam hadi hayırlısı

hocam kuşunuzda ki son durum nedir ? amoklavin tedavisine başladınız mı ?

benim kuşumda da hemen hemen aynı sorunlar mevcut. tedavi uygulamam lazım. artık uçtuktan sonra nefes alırken ses çıkarmaya başladı.

Bazı sorunlar yüzünden ulaşamadım buraya.. 4. günü geride bıraktım amoklavinle suanda aynı zayıf,kuyruk hareket halinde,kanatlar cökük ve sürekli hapsırıyo..ucması ve yemesi normal ısırmaya gelince hic altta kalmıyo bunlarıda yapmasa bırakacam kendi haline de umut veriyo..nefes alırken ses cıkarması bizimkindede oldu 2 3 gun sonra kendiliğinden duzeldi

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
haftasonu veteriner bi arkadaşıma götürecem kuşu. onun verdiği ilaç veya önderileri paylaşırım. kuyruk hareketi artmaya başladı benim kuşumun da

Veterinere götürdüm ilk basta bebe aspirini al dedi bi hapı 4e bölüp suyla ezip veriyodum ama bi faydası olmadı 3 gün sonra gel dedide gitmedim amoklavin veriyodum iste ama yine aynı tıksırması bi gecsee..dıskısıda normal degil acık yesil ve sulu bayadırda böyle bugün avivit alcam belki bi ise yarar...gelismeleri yazabilir misin? Bana soguk almıs dedi sana ne diyecek merak ediyom..gecmis olsun bu arada

benim kuşun hapşırması çok sık değil. özellikle uçtuktan sonra nefes alırken inliyor gibi ses çıkarıyor. gün içerisinde uçmadığında da bazen yapıyor bunu.

diğer bir sorun kuyruğunun aşağı yukarı hareketi. kafeste dinleniyorken sürekli böyle kuyruğu. ayrıca benim kuşun da dışkısı açık yeşil. ishal gibi sulu değil ama açık yeşil.

kuşun neşesinde uçmasında vs bir problem yok. hatta 1 haftadır konuşmaya başladı.

avi astım kullandım 1 hafta bir faydası olmadı. şimdi ara ara vitamin veriyorum. haftasonu gelişmeleri yazarım.

benim kuşun hapşırması çok sık değil. özellikle uçtuktan sonra nefes alırken inliyor gibi ses çıkarıyor. gün içerisinde uçmadığında da bazen yapıyor bunu.

diğer bir sorun kuyruğunun aşağı yukarı hareketi. kafeste dinleniyorken sürekli böyle kuyruğu. ayrıca benim kuşun da dışkısı açık yeşil. ishal gibi sulu değil ama açık yeşil.

kuşun neşesinde uçmasında vs bir problem yok. hatta 1 haftadır konuşmaya başladı.

avi astım kullandım 1 hafta bir faydası olmadı. şimdi ara ara vitamin veriyorum. haftasonu gelişmeleri yazarım.

Seninkiyle benimkinin tek farkı dışkısının acık yesil ve sulu olması onun dışında hep aynı

Merhaba arkadaşlar, bizim de başımdan geçen bi durumu paylaşayım sizinle belki işinize yarayabilir.Biz de 2-3 ay önce yavru bi kuş aldık, hayvancağız gayet iyiydi başlarda. birgün omzuma konduğunda nefesinin koktuğunu hissettim, enfeksiyon falan mı var derken, bikaç gün sonra hastalandı, neşesi kaçtı sürekli uyumalar, ötmeme, derin soluk alışlar falan başladı.Ben de bi kaç kere suyuna antibiyotik damlatmıştım, sonrasında biraz toparladı.Demek ki yeniymiş henüz enfeksiyon.. ama 10 gün sonra yine çöktü zavallıcık.Ses soluk gitti, bu sefer ağzında salya birikimi hissettim.Sürekli boynunu uzatıp ağzını açmaya, boğuluyomuş gibi davranmaya başladı.Tüyleri sürekli kabarıktı ve uyuyordu.Eş almıştım bir-iki gün öncesinde de, belki düzelir diye düşünmüştüm, eşin yüzüne bile bakmadı canının derdinden.Veterinere götürdüm, sıvı bi antibiyotik verdi suyuna bi damla koy dedi, hiçbir işe yaramadı. Sonra eşim ağzındaki salya birikimini görünce enfeksiyon var bu hayvanda dedi (doktordur o da bu arada).Ölecek diye günlerce ağlamaktan gözlerim şişti..Neyse iş başa düştü dedik. Eşim bir küçük çay bardağı suyun içine evde bulunan antibiyotiklerden 1 adet 750 mg. Cipronatin, 2 adet 500 mg. Nidazol ve antiseptik olan1 adet Ercefuryl karıştırdı. Bunlar bi işe yaramazsa artık son çare bi şekilde iğne yapıcam dedi.eşim kuş anatomisinde de uzman oldu heralde bu arada :) Sabah öğlen akşam 3-4 damla gagasını açarak ağzına zorla sıktık ilacı (Bunun için de ince uçlu olduğu için Serum kateteri kullandık)Nasıl bir enfeksiyonsa artık, düşünün o kadar ağır antibiyotiğe hayvan ancak 3 gün sonra cevap verebildi..3. günün sonunda hareketlerinde bi canlılık belirmeye, yemi daha seri yemeye başladı.bu şekilde 10, duruma göre 15 gün dozunu azaltarak devam edicez.Hayvan ölmek üzereydi neredeyse, yem yemeye çalışırken ağzındaki salyadan yemler gagasına yapışıyor, sağa sola sürmeye çalışıyodu.Sesi de çatallı gibiydi bu arada. İlk defa 3. günün sonunda ses çıkarmaya eşine cevap vermeye başladı ve hala sesi çatallı..Meğer el kadar hayvancıklar ne kadar da güçlüymüş..Aman dozu kaçırmayım diye düşünmeyin, ağırlaşmış vakalarda tedaviye çok zor cevap veriyolar çünkü..Şimdi o her yeni gün hareketlendikçe ben de çok mutlu oluyorum..Herkese acil şifalar diliyorum.

Hayırlı sabahlar,öncelikle tavsiyeniz için sağalun herşeyi en ince detayına kadar yazmışşınız böyle bi sıkıntısı olan varsa yararlanır..sizin durum daha farklı gibi salya falan iyi kurtarmışsınız..geçmiş olsun

solunum problemi

Yasin arkadaşım kuşun son durumu nedir?Durumunda düzelme var mı?Varsa eger nasıl bir tedavi yöntemi uyguladın?Senin kuşta gözlemlediğin problemleri benim kuşta da kısmen görmekteyim.Veterinere götürdüm fakat veterinerin yazdıgı ilacları kullanmama ragmen bir sonuc bulamadım.Problem devam etmekte.

Solunum yolu için Eritrom'u da tavsiye ediyorlardı. Deneyimli arkadaşlar bu konuda ne düşünüyor acaba?

Eritromu kullandım hiçbir işe yaramadı. Bu hastalığın tedavisi yok mu acaba

Kuş kabarıyor hapşırıyor burnu akıyor burnunu tüneğe sürtüyor kuyruk titretiyor göğüs kemiği ele geliyor çok zayıfladı yemesi azaldı uyuyor. Arada ishal oluyor ama avidiare verip ishalini kesiyorum diğer belirtiler devam ediyor nefes alırken de tık tık diye ses geliyor.

Enrocure %10 denedinizmi acaba crd için kullanılan bir antibiyotiktir

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Enroflaksisin etkili ilaç denemiştim.baytril. bu hastalığı kuşunda atlatan var mı tam olarak bu belirtiler görülen

Geri