Karadeniz Pet

SONUÇ SIFIR

Mesbüş

Meraklı Üye
kuşlarım eş tuttu baya bi zaman oluyo hiç bi gelişme yok artık normal rutin bi hayata büründüler sabah kur ötüşü akşam kur ötüşü (sadece erkek tarafından) başka bişey olmuyo hiç çiftleşmediler erkek önceden ayak atmaya çalışırdı ama artık hiç umursamıyor ama kur ötüşüne devam ediyo erkek,anlıyıcağınız çiftleşme işi için gerilemeye başladık eş değişimi yapmalımıyım ne dersiniz bilmiyoruım erkek tecrübesiz kendim yavru alıp büyüttüm dişi ise sert bi karaktere sahip erkek çok uysal olduğu için ilkte problem yaşadılar ama bayadır eş olmuş durumdalar,ikiside kızışmış durumda ama dişi hiç adım atmıyor eş değişimi yapmayı düşünüyorum artık siz ne önerirsiniz

Eş olmuş kuşları değiştirmek herşeye sıfırdan başlamak olur, bundan önce ayırma yöntemini değerlendirip biraz daha beklemek bence doğru olur.

eş değiştirmekten kasıt aslında hem erkeği hem dişiyi vermek çünkü erkek kuş pasif kalıyor bu 3. dişi hiç birini kanul etmedi bu kuşu kabul etti ama bu dişiylede çiftleşmiyorlar zaman derseniz baya bekledik artık ufak tefek şeyler bile göremez oldum ayırma yönteminide yaptım yan yana getirdiğimde dişi direk erkeğe saldırdı sanırım dişi çok saldırgan bilmiyorum şuan erkeğe çok saldırmıyor ama hiç erkeğe yaklaşmıyorda ne yapmam gerektiğini artık kestiremiyorum her yolu denedik desem yeridir kolay bi yolu yok ama bu çift kadar zor olanıda yok sıkıntı üstüne sıkıntı

Geri