Karadeniz Pet

sonunda büyüttüm mubişlerimi

Arzu Odabas

Yönetici
Site Yöneticisi
arkadaşlar okadar mutluyum ki mubişlerim sonunda dogdu büyüdü ve sizlerin maşallahlarınızı bekliyorlar :) 4 tane var burda ama 2 tane de daha yuvadan çıkmadı. ben bunları ayrı kafese aldım anneleri biraz kızıyordu çünkü yere yem döktüm kendi kendilerine yem yemeye başlarlarmı yoksa ne yapmalım yardım lütfen

http://u1312.hizliresim.com/1j/x/w0mqm.jpg

masallah arzu cok guzeller besliyecekmisin yoksa verecekmisin

arzu hanım çok dikkat edin eğer yem kıramıyorlarsa mutlaka anne baba yanına tekrAR KOYUN yavruları dün akşam yavru kuşum açlıktan öldü anne baba istemiyor diye ayırdım kuşu elle baslemeye çalıştım ama olmadı sonuç hüsran yavrum dün akşam öldü

evet evet sormayın bende çok şaşırdım ama anne yeşil kırçıllı baba açık yeşil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:08 -->-> Daha önceki mesaj 23:06 --

arzu hanım çok dikkat edin eğer yem kıramıyorlarsa mutlaka anne baba yanına tekrAR KOYUN yavruları dün akşam yavru kuşum açlıktan öldü anne baba istemiyor diye ayırdım kuşu elle baslemeye çalıştım ama olmadı sonuç hüsran yavrum dün akşam öldü

anne baba zarar veriyor kafesinin içine koyuyorum hemen yuvaya giriyorlar anne de çıldırıyor ne yapacam bilemiyorum kafama takıldı şimdi ne yapsam acaba zarar görecekler diye çok korkuyorum

ilk seçenek kanarya yemi kabuğu normal yemden daha ince oldugu için biraz daha kolay kırılır. kanarya yemi verin kuşlara veya mama hazırlayın kafesin tabanına dökün mama yesinler suluk üst kısımda olmasın tünege çıkamıyabilirler kafesin altına yerleştirin suluğu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:18 -->-> Daha önceki mesaj 23:17 --

şimdi gözümde canlanıyor onların hali kafesin tabanında birbirlerinin agzından yem istiyorlardır :(

bilal bey size ilginç bişey diyeyim mi 4 yavruda tünekte otuyor. 27 sinde tam 1 aylık oldular. korktum hemen annelerin kafesine tekrar koydum umarım sorun yasamayız yuvaya girmediği sürece sıkıntı olmuyor anne o şekilde besliyor ama yuvaya girince problem oluyor offf offf nasıl olacak bilemiyorum

anne yanında kalsınlar bırakın yuvaya girdiklerinde anne huzursuz olup onları çıkaracaktır yuvadan kafese atacaktır zaten bi kaç kezden sonra yavrular daha yuvaya girilmiyecegini anlıyacaktır kafes tabanında duracaklardır.anne de beslemeye devam edecektir.bildiğim kadarıyla 35-40 güne kadar anne ile kalabiliyor kuşlar anne ne zaman beslemeyi bırakırsa kuşları o zaman ayırın kafesin tabanında yem olsun yinede

teşekkür ederim dediğiniz gibi yapacağım ilginiz için teşekkürler

rica ederim benim yaşadığım durumu yaşamayın istedim :(

masallah yeterıce buyumuşler ayırma vaktı gelmış dışı tekrar kızışmaya başladıysa kesınlıkle zarar verır yavrulara yavrularının kafasından bunu anlaya bılırsın.yuvrulara bıraz aspur koyun yada bebe bıskuvısı koyun tabana sabah kontrol edersınız yem kabukları varmı dıye yoksa mama yapın enjektorle verıbılecek sıvı kıvama getırın mamayı ve yavrulara boyle besleyebılırsınız

evet anne baba tekrar çiftleşiyorlar gördüm kaç gündür çiftleşiyorlar aslında tekrar çiftleşmelerini bu kadar çabuk istemiyordum ama laf dinlemezler tabi :) ozaman yarın sabah alayım tekrar başka kafese koyayım tabanı komple hazırladığım mama ile doldurayım bide yem koyayım allah büyük akşama kadar inceleyeyim bakalım ne yapacaklar uygun mu sizce böyle yapmam ne dersiniz?

maşallah bebişler çok güzel ve tatlılar...
inşallah yem yemeğe başlarlar..

Babq ile ayrı bir kafese koyun baba bakar yavrulara.merak etmeyin ben öyle yaptım öğrenene kadar şimdi tekrar kuluçkada dişi 8 yumurta olddu ayın 20 sinden bu yana hadi hayırlısı :) 10 olcak heralde bugün yine çiftleşme oldu

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

hayırlı olsun arzu işallah bizde yaşariz o günleri...

Geri