Karadeniz Pet

Sonunda çiftlestilerrrrr

• Konbuyu başlatan Necati ÜNAL
  • Başlangıç tarihi
N

Necati ÜNAL

Guest
Ikiside disintegrated denilen es kuslarim biraz öince ciftlestii

Suan cok mutluyum arkadaslarrrr

Allah izin verirse ne zaman alirim yumurtalari

İnşallah Allah ın izniyle güzel yavrulara kavuşursun. 10 gün içerisinde yumurtalar follukta olur merak etme :) Yuvalıgının içine iyi materyaller koy ki yumurtalar cıktıgında dagılmasın kırılmasın . Vitaminleri eksik etme sonra boş yumurta cıkmasın

Son düzenleme:
hayırlı olsun keşke çekseydin telefonla videoya.

Teşekkürler arkadaslar.forumdakiler ikiside disi diyorlardi.
Vitaminleri petshoptan ne vitamini deyipte almaliyim

hayırlı olsun

kardes benim kuşlarda bugun gözümün önünde çiftleştiler 2 aydır beklıyordum ben de umudu kesmişken onlar işi pişirdi :)

Teşekkürler arkadaslar.forumdakiler ikiside disi diyorlardi.
Vitaminleri petshoptan ne vitamini deyipte almaliyim
ben veterinerden 10 tlye miravit isimli vitamini aldım pet shoplardaki vitaminlerden 1000 kat daha sağlam ve güvenilir tavsiye ederim hem ucuz hem cok hemde kaliteli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:52 --

mamayı eksik etme

ben veterinerden 10 tlye miravit isimli vitamini aldım pet shoplardaki vitaminlerden 1000 kat daha sağlam ve güvenilir tavsiye ederim hem ucuz hem cok hemde kaliteli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:52 --

mamayı eksik etme

Miravit

bu mu dediğin vitamin

evet hocam ben 250 gramlık aldım ve petshoplardan aldığımdan hem kaliteli hem ucuz veteriner pet shop taki kaliteli 40-50 tl lik vitaminlerin içeriği ile aynı dedi (anlayacagın bakkalda kola 2 tl ucakta bardagı 10 tl )

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:59 -->-> Daha önceki mesaj 21:58 --

işin içine hobi girince ne yazıkkı markaların kazığına geliyoruz veterinerler bu işin eğitimini almış insanlar bizden daha cok ilgileri var

evet hocam ben 250 gramlık aldım ve petshoplardan aldığımdan hem kaliteli hem ucuz veteriner pet shop taki kaliteli 40-50 tl lik vitaminlerin içeriği ile aynı dedi (anlayacagın bakkalda kola 2 tl ucakta bardagı 10 tl )

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:59 -->-> Daha önceki mesaj 21:58 --

işin içine hobi girince ne yazıkkı markaların kazığına geliyoruz veterinerler bu işin eğitimini almış insanlar bizden daha cok ilgileri var

siparişte veriliyor sanırım siteden acaba ne kadar bu sitede ?

Birde Konyalı bir firma sanırım :)

Ahhh ahh yanarım yanarımmmmmmm dört gözle beklerim kuşlar cıyak cıyak ötüşürler , koklaşırlar fakat bir türlü çiftleşme göremedimmmmmm ahh ahh gece bile karanlıkta ötüyor ve beni uyandırıyorlar bu kuşlar ne yapıyor..

Ahhh ahh yanarım yanarımmmmmmm dört gözle beklerim kuşlar cıyak cıyak ötüşürler , koklaşırlar fakat bir türlü çiftleşme göremedimmmmmm ahh ahh gece bile karanlıkta ötüyor ve beni uyandırıyorlar bu kuşlar ne yapıyor..

beklemeyeceksin en güzeli bende sürekli bakardım artık bıraktım usandım :D

bende bakıyordum 2 aydır şimdi yine çiftleşiyorlar sabırrr :)

bende bakıyordum 2 aydır şimdi yine çiftleşiyorlar sabırrr :)

Doğru diyorsun sabreden derviş muradına ermiş

Bende bi aralar bir çift güvercin vardı onlara bir yuva yaptım daha ilk merakla ondan sonrası kilidini vuramadım 2 tane kuştan oldu sana 50 tane neredeyse artık kuşların dilinden anlıyordum hangisi hangisiyle nasıl çiftleşir ne zaman çiftleşecek ne zaman yumurtluyacagını biliyordum.

Eşleride ben ayarlıyordm ve suan ki kuşlarımıda eş tutmalarını ben sağladım. Gidipte petshop a götürmedim dişi kuşumu erkege yakın olsun eş tutsun beğenmez felan diye düşünmedim . Cünkü benim dişi kızgındı cere renk değişti her türlü erkegi kabul edecekti ciyak ciyak bagırmasından hal ve hareketlerinden belliydi. 4 gün oldu erkegi aldım geldim rastgele seçtim rengi hoşuma gitti ve eşleştirdim ilk gün kavga ettiler yine hiç bakmadım strese sokmadım kuşları , nasılsa alısacaklar dedim alıştılar ve suan dişi cıldırıp erkegi öpüyor erkek o kadar kızgın ken hep erkek kovalardı dişiyi şimdi dişi kovalıyor erkegi . Kuşlar birbirlerine eş tutmaları güzel 4 gündür beraberler dün yuvalık taktım içine sunta talaşı attım dişi kuş girip girip cıkıyor sonra tünegine geliyor sağ sol yapparak öterek tekrar yuvaya giriyor içini karıstırıyor . Sonrasında erkek yuvanın önünde bekliyor ve dişi kuşa öpüücük veriyor kafa sallıyor yani ben umutsuz değilim çiftleşmelerinden şuan aynı tünekte yan yana yatıyorlar . Bu kuşlar 20 gün içerisinde çiftleşmezlerse ben neyim :)) o kadar kendim garantiledim bu işi .

xY9z0Z.jpg

Erkegi almadan 1 hafta önceki resmi dişimin gagası yavaş yavaş koyu kahveye dönüşüyor ve şuan bu resimdekinden daha cok koyu oldu
KPVXLO.jpg

Son düzenleme:
siparişte veriliyor sanırım siteden acaba ne kadar bu sitede ?

Birde Konyalı bir firma sanırım :)

netten sipariş veriliyormu bilmem ama veterinerlerde bulunması lazım ben silopide bi tek veteriner var ondan buldumsa hocam sen istanbulda hayli hayli bulurusun

kuşlarınıza mama takviyesi yapmışmıydınız yoksa sadece yemmi vermiştiniz ?

Hadi hayırlısı olsun

Hayirli olsun. İnş yumurtalarda gelir kisa zamanda

Geri