Karadeniz Pet

Sorularım var yardımcı olurmusunuz ?

veysel boz

Meraklı Üye
iyi günler arkadaşlar bazı sorularım var teker teker konu açmadım hepsini bi araya toplayıp sorayım dedik uygun başlık bulamadım mazur görün :)

1. kuşlarım seviyor diye gold wings 'in 20 li ballı krakerini aldım fakat çubukta durmuyo son aldıklarım bi ısırık atıyorlar hepsi dökülüyo kafes tabanına bende kafeste pislik olduğundan geri vermek istemiyorum israf oluyor direk hepsini çubuktan sıyırıp 1 kg yeme karıştırıp versem sıkıntı olur mu fazlası.

2. çift kuşlarım 15 gün önce çiftleştiler yumurta gelmedi erkeğin daha öncesi yavruları oldu dişi kısır olabilirmi yada çiftleşmede sırasında beceremedilerdemi olmadı böyle bi ihtimal varmıdır :)

3. yavrusu olan çiftim çerez gibi kalamar yiyorlar sıkıntı olurmu acaba 1 hafta önce taktığım orta boy kalamar şeffaf kağıt gibi oldu arkası görülcek derecede öyle diyeyim yani

4.ayrıyetten yavru bakan çifte 2 -3 günde bi suluklarına vitamin damlatıyorum yavruların gelişimi açısından gerçi yavrulara etkisi olur mu bilmemde kafamda öyle kurdum doğrumudur yaptıgım yoksa gününü arttırayım mı

sorularım bu kadardır yarımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim

Selamlar Veysel..

1. Yeme karıştırmanda sorun yok ancak ballı krakerleri önermiyoruz. Bitince bir daha alma istersen.

2. Dişi kuluçka moduna girmemiş olabilir. Tek çiftleşme ile yumurta gelecek diye bir şart ta yoktur.

3. Bazen kemirip atıyorlar. Takma bir süre. Yavru büyüyüp yeni kuluçka başlarken takarsın.

4. Vitamin haftada 1 yeterlidir. Haftada 2-3 gün de yumurta maması verebilirsin.

Ballı kraker verme derim vitaminde en azından yavru dönemi kullanma ben hiç kullanmıyorum ciftlesip yumurtlamayan kuslarinda inşaallah yumurtlar

Selamlar Veysel..

1. Yeme karıştırmanda sorun yok ancak ballı krakerleri önermiyoruz. Bitince bir daha alma istersen.

2. Dişi kuluçka moduna girmemiş olabilir. Tek çiftleşme ile yumurta gelecek diye bir şart ta yoktur.

3. Bazen kemirip atıyorlar. Takma bir süre. Yavru büyüyüp yeni kuluçka başlarken takarsın.

4. Vitamin haftada 1 yeterlidir. Haftada 2-3 gün de yumurta maması verebilirsin.

sağolasın abi düzenli olarak senin verdiğin tarifi yapıp veriyorum güzel yiyorlar arada pancar katıp veriyorum. onun dışında karışık mamaları pek yediremiyorum sebzeli unlu falan yemiyorlar pek . ballı krakeri de çok seviyorlar diye aldım bir dahaki sefere onun yerine dal darı almayı düşünüyorum teşekkür ederim cevaplar için .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:15 -->-> Daha önceki mesaj 23:13 --

Ballı kraker verme derim vitaminde en azından yavru dönemi kullanma ben hiç kullanmıyorum ciftlesip yumurtlamayan kuslarinda inşaallah yumurtlar

sağolun yusuf bey teşekkür ederim

Geri