Karadeniz Pet

Sorularim var

Pipet

Meraklı Üye
Muhabbet kuslarim es degil kardesler (inşallah) aldigim yer oyle soyledi aldigim 1 ay oldu konusmalarini beklemiyorum zaten ama kuslarimin ikiside uyurken konusuyorlarmis gibi sesler cikariyorlar daha dogrusu mirildaniyorlar ben de bi umut cicikus diye surekli kafesin yakininda duruyorum mirildanmalarinin nedeni nedir acaba sorun mu var bi de surekli bi tunek kavgasi car car kavga etmeler gecinemiyorlar mi acaba (hergun duzenli saliyorum salikken kavga etmiyorlar) birbirlerine yem veriyorlar tuylerini duzeltiyorlar bu kadar soru cahilligimden kusura bakmayin

Ekli dosyalar

• 1476270206032-1555256772.jpg
    1476270206032-1555256772.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 13
İki kuş olduğu zaman genelde birbirlerine ilgi göstereceklerdir ve size alışmaları zor olur. Konuşma olayı tamamen ilgi ve alaka ile ilgili. Ama yine iki tane olmaları bunu zorlaştıracaktır. Mırıldanmaları normal değişik sesler çıkarabilirler. Kavga tünek kavgasıdır muhtemelen.

Kardeş olmaları eş olmalarına engel değildir. Şimdi olmasa da ergenlik ve kızgınlık dönemlerinde birbirleriyle alışıp eş olabilirler. Çift olan kuşları konuşturmak ve eğitmek tek olan kuşlara göre daha zordur ve daha çok zaman ister. Sabırla eğitimlerine devam ederseniz umarım sonuç alırsınız.

Yanlış anlaşılmasın eş olmalarına engel değil derken, aman dikkat eş olabilrler demek isteniyor burda. Kardeşlerin eş yapılması çok uygun değil bilginize. En azından ben böyle okudum bir çok yerde diyelim :)

Cok tesekkur ederim aslinda es olmalarini yada yavru falan istemiyorum cunku bakmayi bilmiyorum ciftlesmeme gibi bi olasiliklari var mi acaba tek kafesim var iki kus yeter kendime agac dalindan tunek yaptim ikisi de atla diyince atliyorlar simdilik en buyuk basarim

Cok tesekkur ederim aslinda es olmalarini yada yavru falan istemiyorum cunku bakmayi bilmiyorum ciftlesmeme gibi bi olasiliklari var mi acaba tek kafesim var iki kus yeter kendime agac dalindan tunek yaptim ikisi de atla diyince atliyorlar simdilik en buyuk basarim
ergenlik döneminde elbetteki var. aynı cinsler ise problem olmaz zaten çifleşmesi söz konusu olmaz fakat dişi erkek ise kuşlarınız ilerde gelecek olan yavrular sorunlu çıkacak genel olarak. o yüzden kesinlikle tavsiye edilmez aynı kuluçka kardeşlerinin eşe atılması

Kuslari simdi ayirsam digeri icin kotu olmaz mi kafese bile birini sokunca digeri deliriyor farkli yerlere konduklarinda bile oterek birbirlerinin yanina gidiyorlar ucarken de birlikteler konduklarinda da. hayvanlari uzmek istemiyorum ama es olmalarini da istemiyorum offf

Keşke bir kuş alsaydınız arkadaşı siz olurdunuz hem eğitimi kolay olurdu. Hemde böyle sorunlar yaşamazdınız. Birini bir yakınınıza hediye edin bence :)

Son carem o :(cevaplariniz icin cok tesekkur ederim

Geri