Karadeniz Pet

Yeni eve gelen sultan papağanı ile ilgili sorularım

SypBerkay

Meraklı Üye
Selamın aleyküm hocam yeni bir sultan papağanı aldım 1 yaşında ve lutino cinsi daha yeni geldi pek hareket de etmiyor poşet içinde karanlıktayken baya bağırıp ötüyordu şimdi hiç ötmüyor sizce salmak için ne kadar beklemeliyim ? Ne zaman elimi sokmaliyim? Ne zamana alışır? Bana güvenmesi için ne yapmalıyım ?

Sultan papağanı ne zaman ısırmayı bırakır eline alırsan o zaman çıkar çünkü evin içine kaçarsa bidaha yakalayamssın elini fena ısırır 5. Gün ufak ufak elinde yem vermeye başlayabilirsin 1 hafta olduktan sonra sevmeye başlayabilirsin tahminim 2. Haftaya alışır ama 3. Haftada çıkart hergün az olmak şartıyla parmak antrenman yap güvenmesi için elinde yem verip sevdiği oyuncağı alıp elinizde oynatabilirsiniz

Sultan papağanı ne zaman ısırmayı bırakır eline alırsan o zaman çıkar çünkü evin içine kaçarsa bidaha yakalayamssın elini fena ısırır 5. Gün ufak ufak elinde yem vermeye başlayabilirsin 1 hafta olduktan sonra sevmeye başlayabilirsin tahminim 2. Haftaya alışır ama 3. Haftada çıkart hergün az olmak şartıyla parmak antrenman yap güvenmesi için elinde yem verip sevdiği oyuncağı alıp elinizde oynatabilirsiniz
Sağolun hocam

Hocam peki hareketsiz kalmasının sebebi ne olabilir

Yeni geldiğinden kuşu bu 5 gün içinde korkutmamaya özen gösterin

Kuşun korkmadan yem yiyebilmesi için alt tarafa yemliği ve suluğu kapatacak şeklide bir bez yada herhangi bir örtü ( tülü önermeyiz kuşun ayağında takılıp kuşun ölmesine sebep olur ) örtebilirsiniz

Kuşun korkmadan yem yiyebilmesi için alt tarafa yemliği ve suluğu kapatacak şeklide bir bez yada herhangi bir örtü ( tülü önermeyiz kuşun ayağında takılıp kuşun ölmesine sebep olur ) örtebilirsiniz
Hocam peki kafesin dışından ilgilenmeli miyim

Evet kısık ses tonuyla konuşarak ilgisini çekebilirsiniz

Evet kısık ses tonuyla konuşarak ilgisini çekebilirsiniz
IMG20230227200003-min.jpg

Hocam sanki orta parmağı tüneği kavramıyor sizce sorun nedir

Parmağı çıkmış gibi doğuştan bir sorunada benziyor

Yeni gelen kuşlar çok değişik hareketler yapabilirler bu sürekli böylemi

Kuşun ayağını iyi gözlemlemeniz lazım incinmişde olabilir yanında olmadığım için anlayamıyorum tavsiyem veterinere götürüp bir kontrol ettirmeniz 2 dk lik iş eğer kalıcı bir sorun ise petshopa gidip değiştirin

Kuşun ayağını iyi gözlemlemeniz lazım incinmişde olabilir yanında olmadığım için anlayamıyorum tavsiyem veterinere götürüp bir kontrol ettirmeniz 2 dk lik iş eğer kalıcı bir sorun ise petshopa gidip değiştirin
Önceki forumumdada bu sorunu yaşamıştım dediğimi yaparsınız

Geri