Karadeniz Pet

strese mi girdi?

Evet ondan verebilirsiniz, ben cici bebeyi toz yapıp azda mısır unu katıp suyla karıştırıyorum öyle veriyorum
bi sorum daha olacaktı mısır unu pirinç unu ve irmik hangi oranlarda karıştırmalıyım?çok soru sordum ama yardımcı olan herkse çok teşekkürler

Mama yap her gun ver gerekirse sabah ogle aksam ver elle beslemede öldürebilirsin korkuyorsan soyledigimi yap anneyi ayirman iyi olmus baba bakiciysa halleder sorun cikmaz

Mama yapmıştım bugün onu verdim babaya yedi yavruları da bayağı beslemiş bütün yavruların gagalarında yumurta mamasından vardı 2 gündür falan kursaklarını bu kadar dolu görmemiştim hatta anne beslemiyor mu ki diye düşünmüştüm ama en küçük olana yine de aklım takılıyor baba büyüyene kadar bakar mı diye..cevaplar için herkese çok teşekkür ederim tekrar

Babaları beslediği sürece ellemeyeceğim inşallah büyüyene kadar bakar babaları ama son sorum eğer ihtiyaç olursa gerekirse diye aklımda olsun istedim.. irmik mısır unu pirinç unu hangi oranlarda karıştırılıyor?mesela çay kaşığı veya tatlı kaşığı olarak?

iyiakşamlar 2 gün önce yavrularla ilgili yazmıştım anneleri dövdüğü için anneyi ayırdık 6 yavruya babaları bakıyor..Zorunda kalmadığım sürece elle besleme yapmak istemiyorum inşallah..Yavruların en büyüğü 28, en küçüğü 16 günlük..Yavruların kursaklarına sabah bakıyorum nerdeyse boş oluyor çok az bi yem oluyor akşamları tümden dolu oluyor..bu besleme yeterli mi acaba?

iyiakşamlar annelerini ayırmak zorunda kalıp babanın beslediği yavrular 32,30,28,27,25 ve 20 günlük oldular bugüne kadar güzelce besledi baba hala besliyor ama babayı yavrulardan biriyle çiftleşirken gördüm yavruya zararı olur mu?elle besleme videolarını defalarca izledim ama yavruları ayırıp elle besleme konusunda halal endişeliyim

Çiftleşmez merak etmeyin yeltenir ama olmaz. Ayırmayın sakın.
ayırmayı düşünmüştük teşekkürler..bir de yavruların biri albino ve bugün bir yazı okudum albino hayvanların diğer hayvanlar tarafından dışlandığını..babası albino olanı biraz dövüyor ama çok değil daha 20 günlük yavru acaba albino olduğu için mi yoksa en küçük yavru olduğu için mi dövüyor ki

İyiakşamlar bizim yavrular 34,32,30,29,27 ve 22 günlük oldular.. Yem kıranlardan ikisini (tam emin değilim ama 34 ve 32 günlük olduğunu düşündüğüm ikisini) ayırdım,tüyleri tamamlanmıştı..Yem kırabildiklerinden eminim ama yine de arada baba da besliyordu..Zamanında mı ayırdık acaba yoksa diğer yavruları daha mı geç ayıralım?yem kırmayı öğrenmiş 2 yavru daha var biraz daha küçük gibi geldiler ayırdıklarımıza nazaran o yüzden ayırmadık

Yem kırıp yediğini gördüğünüzü ayırın 27 günde de kıran oluyo 35 hatta 40 günde de. Ölçüt yem kırıp yediğini görmeniz.

Geri