petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sürekli ağzını açıp kapama sebebi nedir ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve /kimya/ tarafından 25 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar dişi kuşum sürekli ağzını açıp kapatıyor hiç durmadan. yaz aylarında da bir süre böyle yaptı sıcaktandır demiştim. şimdi yine aynı şeyi yapmaya başladı bulunduğu yer normal sıcaklıkta.

birde şöyle bir durum dikkatimi çekti erkek gayet güzel uçarken dişi hemen yoruluyor çok fazla uçamıyor ilk geldiği günden beri böyle sonradan olan bir şey değil. hasta falan mı anlayamadım ağzını açıp kapatırken gözlerini de yumuyor. ve şuan yavrularına bakan bir anne.

2. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    fotoğrafını koyabilirseniz daha iyi yardımcı olacak arkadaşlar olacaktır

3. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Uykusu olunca yapıyorlar benimkiler de geceleri yapıyor yorgunluktan bende ses çıkarmadan odanın ışı kapatıyom :D

4. İbrahim YÜCEL

soğuk algınlığı olabilir. resim koyarsanız anlayan kişiler net bir tanı koyabilirler.

5. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Benimki de yapıyor bazı kuşlar yapar öyle keyif olarak bi sorun değil

6. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler arkadaşlar resim koy demişsiniz ama ağzını açıp kapama resmi nasıl konulur bilemedim ancak video olur. biraz daha gözlemleyip gerekirse video yüklemeyi denerim..

kuluçka döneminde tekrar yumurtlama ihtimali olabilir mi ? şuan yuva içinde ve sanki yuvayı kazırmış gibi ses geliyor.

7. loli poya

loli poya New Member

Beğenileri:
    0
    Ağzını açıp kapatmayı solunum rahatsızlığı olarak biliyorum.Kuyruğu aşağı yukarı sallanıyorsa veya nefes alırken hırıltıya benzer ses çıkartıyorsa solunumunda sorun vardır.Bir de kanatlarına bakın.Uzun kanat tüyleri dökülmüşse-dökülüyorsa- veterinere gidin.Yağlanma da olmuş olabilir.

8. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    aslında bende solunumla ilgili bir sıkıntı olabilir mi diye sorma gereği hissettim.. dediğim gibi çok uzun sürede uçamıyor konacak yere gelemeden gücü tükeniyor sanki.. ağzını açıp kapatması da sanki çok uçmuşta nefes nefese kalmış gibi yapıyor.. ses çıkarmıyor hırıltı gibi kanatlarında da bir sorun yok tüyleri de dökülmüyor.. sadece kuyruğu düşmüş gibi geldi yumurta olmasından şüphe ediyorum.

9. loli poya

loli poya New Member

Beğenileri:
    0
    Kuyruğu aşağı doğru eğik mi (baya)? Şişlik var mı ? Bunlar varsa yumurta olabilir.Dediğim gibi yağlanma da olabilir.Dışarı çok fazla çıkmıyorsa olur yağlanma.

10. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    bana eğik gibi geldi pek tecrübeli değilim hatta hiç değilim.. zaten daha yeni yavruları oldu 25 günlükler artık onların yuvadan çıkma vakitleri geliyor ama bu kadar kısa sürede tekrar yumurta olur mu hiç bilmiyorum. kuluçka dönemlerinde oldukları için 40-45 gündür dışarı çıkarmadım.

bu arada şişlikten ziyade tüyleri yok o kısımda.

#10 /kimya/, 25 Ekim 2014
    Son düzenleme: 25 Ekim 2014
  11. loli poya

loli poya New Member

Beğenileri:
    0
    Fotoğraf atsanız daha iyi olur.Uçmaya uçmaya kilo almıştır belki.Kısa sürede yumurta olur mu fikrim yok açıkçası.İyi üretimler.

12. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    evet astım olabilir hırıltılar geliyorsa en yakın zamanda video atın daha net yorumlar yapalım

13. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    tşk ederim resim en iyi yol sanırım.

14. Fuat E. GÜL

ben çok önemli bir hastalık olabileceğini duymuştum , astım . Bir araştır derim ben

15. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bilemiyorum resimle olur mu. Benim kuşlarım keyiften yapıyor ama arkadaşların dediği gibi soğuk algınlığı da olabilir. Siz bilirsiniz

16. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar kuşumun sürekli ağzını açıp kapatmasından bahsetmiştim takip ettim bugün sürekli sanırım erkek kuş onu beslediğinde ve kendisi yem yediğinde ağzında kalan bir şeyi yutmak için yapıyor gibi geldi tabi bu mümkün mü bilemiyorum.

birde kuşta yumurta olabilir mi diye sormuştum şuan iki yavrusu var 25 günlük bunun için resim ekledim kuyruğu düşük mü şişlik var mı yardımcı olursanız.

ve bir sorum daha var bu gagadaki renkli kısım cere deniliyormuş galiba. dişi kuşun ki çıkıntılı yani gagayla birleşik değil hava da kalıyor pek anlatamıyorum ama erkek kuştan daha farklı.. sanki cerenin altındaki gaga oyulmuşta orası açıkta kalmış gibi bunun sebebi ne olabilir ? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    http://i.hizliresim.com/Z1qbvz.jpg
    http://i.hizliresim.com/8Erpnr.jpg
    http://i.hizliresim.com/EE0vbn.jpg
    http://i.hizliresim.com/zEDdYY.jpg
    http://i.hizliresim.com/nGD170.jpg
    http://i.hizliresim.com/q2D7l5.jpg
    http://i.hizliresim.com/78LRkW.jpg

17. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam bende aynı problemi yaşadım benim tespitim aşırı sıcak veya aşırı nemli ve havasız alanlarda yapıyorlar, yani solunumla alakalı.

18. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler.. peki yumurta ve gagayla ilgili bir bilginiz var mı ?

19. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Bildiğim kadarıyla yavrular yuvadan atladığı gibi tekrar yumurtlayabilir. Resimlerde çerede bi problem gözükmüyor kızışmış disilerin ki genelde pütürlü oluyo.

20. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler yavrular bugun yarın atlar yuvadan.. yuvayı temizlemek ıstıyorum ama kuşta yumurta varsa sıkıntı olabilir değil mi ? ceresi de çok kahverengi değil aslında ama arkadaşların sorduğu şişlik var galiba.. resimlerde belli oluyor tüyde yok.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kuşun ağzını açıp kapaması