petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tahta folluk?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rüstem EROĞLU tarafından 28 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Yabancı bir sitede gördüğüm folluğu paylaşmak istiyorum. Burada ince mdf'den yapılan folluğu kalın tahtadan yapmışlar. Ben de böyle bir şey yapmayı düşünüyorum ama, acaba bu kadar kalın olmasının faydası mı olur zararı mı? Dişi yumurtaları istediği gibi hareket ettirebilir mi? Ayrıca mdf'nin yüzeyi pürüzsüz oluyor, bunda kuşların ayağına zarar verme, kemirme gibi bir durum olur mu?

Bir de yerli kuşlar için ideal yuvalık ölçüleri ne olmalı? Kapağın üstten mi arkadan mı, arkadansa yana doğru mu, üste doğru mu açılmasını önerirsiniz?

Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

#1 Rüstem EROĞLU, 28 Ekim 2015
    Son düzenleme: 28 Ekim 2015
  2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Güzel gözüküyor ama sanki çok derin olmuş

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Bu kadar derin olmasına gerek yok bence.

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Feshanede var bunlardan ben bunlardan kullanıyorum fakat yumurtlama kısmı delik değil oyuk

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Folluğun delik kısmının altını kapatacak şekilde çok ince bir levha kaplayabilirsin. Aksi taktirde folluğu çektiğinde içindekiler yuvalığa gökülecektir.

6. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Plastik folluklar da bu kadar derin oluyor sanırım? Yani altı boş olmazsa bu kadar derin olması iyi olur mu? Derin yapmakta, ince yapmakta benim elimde sonuçta. Hangisi kuş için daha rahat olur?

Yuvalık ölçüleri ve arka kapak konusunda neler önerirsiniz?

Bir de benim dişilerim 7-8 aylık civarında. Daha tam da eş tutmuş değiller, yuvalığı takmam problem olur mu? Bir iki ay beklemeli miyim?

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bence 7 8 ay iyi ben tahta folluk kullanıyorum fakat bir çok kişi plastik folluk kullanıyor ben follugu değiştirmiyorum plastik folluk kullananlar ise 3 4 günde bir değiştiriyor nemlenmesin diye

8. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Plastik follukta ve tahta follukların oyularak yapılanlarında derinlik kademeli olarak iniyor ama bu şekilde derinlik dik olarak iniyor. Buda kuşun yumurtaya yattığında kafasını rahat bir şekilde öne doğru uzatmasına engel olup dik olarak tutmak zorunda bırakabilir.

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  10. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Dikligi sorun ediyorsanız deliğin etrafından açılı bir şekilde talaş kaldırılabilir

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş