petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tek Dişi Kuşun Yumurtlaması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Uğur GÜR tarafından 18 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar arkadaşlar bir arkadaşımın dişi muhabbet kuşu var tek başına bakıyor ve bu kuş yumurtladı aslında bu olabiliyor biliyorum fakat ne yapılması gerektiğini tam bilmiyorum ne yapılması gerektiği hakkında bilgi verebilecek var mıdır ? Teşekkürler.

2. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kızgınlık yumurtasıdır.dişi kuşunuza bir eş alarak mutlu edebilirsiniz :)

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Kızgınlık yumurtası olduğu için boştur,atılabilir.

4. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Atıldığı zaman kuş için bir sorun yaratırmı ? Üstünde tünekliyomuş yumurtanın :)

5. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    uğur bey atılabilir demiş bi sorun yaratmaz ama sonra tekrar yapması muhtemel o yüzden imkanı varsa eş seçtirerek eş almanızı öneririm.yavru bakmak istiyor :D cnm benim.

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Üstünde boşuna yatıp yorulmaması için atılması daha uygun olur. Yoksa dişi boşuna yorulur.

7. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim Gülşen hnm bende öyle söyledim aslnda eş almak kuş için en sağlıklısı ama bakalım ikna etmeye çalışacagım onu :))

8. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Ben yapılmış olan kızgınlık yumurtası hakkında şu an yapılması gerekenler hakkında fikrimi söyledim. Yoksa sizin dediğiniz gibi özelikle kızışmış olan kuşlarına eş alınıp yavru vermeleri ilk tercihtir herzaman.

9. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    :) kızgın bi erkek alırsanız ki dişi kuşunuzun seçmesi en sağlıklı olanı .
    zamanla yavrularıda olur onları sever :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:03 -->-> Daha önceki mesaj 11:58 --

anladım uğur bey biliyorum.ama tek besliyorsa ele alışkın bi kuş olması lazım eş tutturma konusu talihsizlikle sonuçlanabilir.fikrime göre dikkatli olup iyi gözlemlemek gerekli diye düşünüyorum.kuşun sahibi arkadaş için

10. Dogus

Dogus Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşınız kuşu artık tek dişi değil, kızgın dişi olarak adlandırabilirsiniz. :) Mutlu olabilmesi için yakışıklı bir erkek almanız gerekiyor.

#10 Dogus, 18 Kasım 2015
    Son düzenleme: 18 Kasım 2015
  11. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Aynen fazlasıyla ele alışık hemde bayağı evcil bişey eş almak istemiyor zaten en olası durum yumurtayı ortadan kaldırmak olacak iyi bişey değil yalnız kalması belki ama tercih meselesi işte

12. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kendi tercihidir tabiki almayabilir. yumartayı kaldırması yeterlidir. ilerleyen zamanlarda belki farklı düşür :) ömrü uzun olsun.

Sayfayı Paylaş