Karadeniz Pet

tekrar oldu

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6768
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 6768

Guest
Dişi kuş yine tünekteyken yere yumurtlamış bu sefer hafif çatlaktı bende bu sefer arkadaşın dediğini yaptım yumurtayı yuvalığa koydum dişi girdi içeri oyalandı biraz merak ettim ne yattı diye o dışarı çıkınca bi baktım yumurtayı da yemiş . yani hem yumurtayı yedi hem de önceden yavrusu nu yemiş oldu . benim merak ettiğim bu huydan nasıl vazgeçicek ve de yumurta neden küçük ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:21 -->-> Daha önceki mesaj 22:03 --

Yok mu bi bilen ? neden gün içinde yuvalığa giren kuş kemiren kuş yumurtayı tünekten aşağı yapıyo ve neden küçük ???? [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
geçmiş olsun dişi kuş anaç değilmiş yani bu tür kuşlardan yavru almak aşırı zor oluyor.

yavruyu siz almadınız yani eski yerindeyken yavru alındı ve evinize yumurtalı getirdiniz anladığım kadarıyla öyle olduysa 1. kuluçkadan yavru alamassınız çünkü dişi kuşun yeri değiştirilmiş ve strese girmiştir o yüzden kafesini çok sakin yere koyun ve kimsenin girmediği yere koyun ve yüksek yer olsun ve sık sık ellemeyin kuş strese girmiştir o yüzden rahatsız etmeyin akıllı yemlik takın 3 gün bakmayın yalnız kalsın yoksa bu kuluçkada yumurtlar ve yer kırar yada yuvalığa yumurtlamaz.

yavruyu siz almadınız yani eski yerindeyken yavru alındı ve evinize yumurtalı getirdiniz anladığım kadarıyla öyle olduysa 1. kuluçkadan yavru alamassınız çünkü dişi kuşun yeri değiştirilmiş ve strese girmiştir o yüzden kafesini çok sakin yere koyun ve kimsenin girmediği yere koyun ve yüksek yer olsun ve sık sık ellemeyin kuş strese girmiştir o yüzden rahatsız etmeyin akıllı yemlik takın 3 gün bakmayın yalnız kalsın yoksa bu kuluçkada yumurtlar ve yer kırar yada yuvalığa yumurtlamaz.

Tam dediğiniz gibi yüksek yerde ve dükkanda tamamen sessiz sıcak . sadece araba geçerken ve top oynayan çocukların sesi geliyordur. Bu arada yumurtalı almadım yavrulu aldım yolda yavrusunu öldürdü.kafesine koydum bu sefer tünekten aşağı yumurtluyo ve küçük neden küçük ya ?

Ben kedi besliyorum kapının önünde, veriyorum işe yaramaz kuşları kediye.. :D

Şöyle yapsam ? Damzlık bir dişi bulıyım erkeğime eşe atıyım diğer kendi disimide yan kafese alıyım o kendi yumurtalarını atsın ister yere ister yuvalıga eğer birgün yuvalığa yumurtlarsa ve yemezse bende ona damızlık erkek alırım ? Olur mu abi ? Sende dişi dazmızlık varmı bu arada :D

Şöyle yapsam ? Damzlık bir dişi bulıyım erkeğime eşe atıyım diğer kendi disimide yan kafese alıyım o kendi yumurtalarını atsın ister yere ister yuvalıga eğer birgün yuvalığa yumurtlarsa ve yemezse bende ona damızlık erkek alırım ? Olur mu abi ? Sende dişi dazmızlık varmı bu arada :D

Folluktan Al

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:48 --

Kapının önünde kedi beslediğim gerçek te..
Kuşları atmıyorum tabi önüne.

Folluktan Al

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:48 --

Kapının önünde kedi beslediğim gerçek te..
Kuşları atmıyorum tabi önüne.

Abi 160 130 günlük damızlık yazıyo 4-5 aylık dişi yumurtlar mı ? Benim bildiğim 7 veya 9 ayda dişi olgunlaşıp yumurtluyo ? Yanlışsam affola cahilliğime ver abi :))

Levent abinin verdiği linkte yavrular var :) Damızlık yaşı en erken 6-7 aylık olur levent abi yanlış vermiş linki herhalde 160 günlük kuş yumurtlar mı allah aşkına :D Bu bildiğin 7 yaşında kızın çocuğu olması gibi :D

Abi 160 130 günlük damızlık yazıyo 4-5 aylık dişi yumurtlar mı ? Benim bildiğim 7 veya 9 ayda dişi olgunlaşıp yumurtluyo ? Yanlışsam affola cahilliğime ver abi :))

Muhammet kardeşim, alıp eşe attığn gibi yumurtlayacak bir kuş yok dünyada.
100 gün altına yavru, üzerindekiler damızlık adayıdır. Mutlaka yerine gelidiğinde birkaç ay geçecek. 7 aylık kuş ta rahat yumurtlar.

Muhammet kardeşim, alıp eşe attığn gibi yumurtlayacak bir kuş yok dünyada.
100 gün altına yavru, üzerindekiler damızlık adayıdır. Mutlaka yerine gelidiğinde birkaç ay geçecek. 7 aylık kuş ta rahat yumurtlar.

Doğru söylüyosun abi cahilligimize ver :D

Geri