Karadeniz Pet

tekrar yumurtlayacak mı sizce

mücahitejderha

Meraklı Üye
arkadaşlar benim kuşların yavrusunu 3 gün önce yanından aldım. 2-3 gündür dişi erkeği eskiye göre daha az dövüyor :) ama yinede çok yaklaştığından kafasına geçiriyor bi tane :)
şöyle bişey var dişi yuvalıkta baya zaman geçiriyor gidiyor yuvalıkta yatıyor falan işte ama erkek kuşuda dediğim gibi yanına yaklaştırmıyor biraz cazgır bu karı :) ceresi pek kahve rengi değil.
tekrar yumutrlayacak mı? yoksa neden bu kadar yuvalıkta yatıyor. bide yumurtalar boş olacak yumurtlarsa ne yapmam gerek

Yuvalık sıcak geldiğinden de yatıyor olabilir ama büyük ihtimal kuluçka hazırlığı.

bide orda yatmadığı zamanda kafesi altına iniyor orda yatıyor (kafesin altta küçük kuru odun parçaları gibi bişeyler var petshopdan almıştım koku falan yapmaz demişti) onların üstüne köşeye yatıp ayagıyla onları debeliyor o neden olabilir peki
bide oda zaten günün 24 saatti 24 derece zannetmiyorum sıcak olduğu için girdiğini

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:34 -->-> Daha önceki mesaj 11:52 --

kuşlarım şimdi çiftleştiiii :))))))))))))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 12:34 --

bi hayırlı olsun falan yok mu ya.
ben kuşlardan dert yanarken onlar çiftleşti :)
benim yatak tam kafesin karşısında yatağa uzandım bilgisayarla uğraşıyordum bi gözümde kuşlardaydı tabi. erkek dişiyi besledi biraz falan sonra kuyrugunu kaldırdı içimden hah böyle kızım çiftleşin bi an önce diyordum ki bi baktım erkek üste çıktı :)

bide orda yatmadığı zamanda kafesi altına iniyor orda yatıyor (kafesin altta küçük kuru odun parçaları gibi bişeyler var petshopdan almıştım koku falan yapmaz demişti) onların üstüne köşeye yatıp ayagıyla onları debeliyor o neden olabilir peki
bide oda zaten günün 24 saatti 24 derece zannetmiyorum sıcak olduğu için girdiğini

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:34 -->-> Daha önceki mesaj 11:52 --

kuşlarım şimdi çiftleştiiii :))))))))))))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 12:34 --

bi hayırlı olsun falan yok mu ya.
ben kuşlardan dert yanarken onlar çiftleşti :)
benim yatak tam kafesin karşısında yatağa uzandım bilgisayarla uğraşıyordum bi gözümde kuşlardaydı tabi. erkek dişiyi besledi biraz falan sonra kuyrugunu kaldırdı içimden hah böyle kızım çiftleşin bi an önce diyordum ki bi baktım erkek üste çıktı :)

Öncelikle hiç bir kuş üşüyor diye yuvalığa girmez. Öyle olsaydı tüyleri olmazdı zaten bu hayvanlar üşüyecek olurlarsa tüylerini kabartıp kendilerini gayet iyi ısıtırlar. Dediğine göre ise dişi tekrardan yumurtlayacaktır. Eğer çiftleştiklerini görürsen yumurtalara hiç elleme. Ama çiftleştiklerini görmeden yumurtladığını görürsen yumurtaları kontrol etmelisin.

bende öyle yapmayı düşünüyodum. çiftleştiklerini gördüm ya dokunmam artık :)
hem beni dişi çok kıskanç çok cazgır bi karı yaklaştırmıyor zaten :)
inşaallah yakında yumurtalar gelir :)
yorum için teşekürler

Sen yavruları ayırdıktan sonra yeniden çiftleştiklerini gördüysen sadece 1 hafta sonra yuvalığına bak yumurtladığı günü belirlemek için. Zaten yumurtlayacağı zaman belli eder sürekli yuvada yatar.

şuan 10 dk yuvada yatıyor çıkıyor sonra tekrar giriyor bu dünden bu yana böyle. 1 hafta sonra bakarım yumurtlamışmı diye ama pek rahatsız etmem. zaten bendeki yuvalık acaip bişey kapısını açmadan içine bakabiliyorum ve içinde kuş hareket ettikce hareketleri dışardan belli oluyor plastik yuvalık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:54 -->-> Daha önceki mesaj 14:40 --

bişey daha sormak istiyorum kızıştırıcı yemi ne zaman vermeyi bırakayım

Kızıştırıcı Yemi Bence Fazla Vermeyin..

Tüy Değişimi Olur Ben Yaşadım Bence Fazla Vermeyin derim Helede Yazın Asla fazla Vermeyin Ateş Parçası Olur Kaybedersiniz Allah Korusun

Tüy Değişimi Olur Ben Yaşadım Bence Fazla Vermeyin derim Helede Yazın Asla fazla Vermeyin Ateş Parçası Olur Kaybedersiniz Allah Korusun

yok yok çok şükür iyi şimdi yemi dün değiştirmiştim az bişey koydum ondanda memmunlar galiba ama artık veermeyecem bilmiyordum hata ile oldu ama öğrenmiş oldum ki çok şükür erken öğrendim

Geri