Karadeniz Pet

Tekrarlayan ishal

Cahitalper

Yeni Üye
Arkadaşlar dişi muhabbet kuşum ishaldi pirinç suyu ve vitamin desteği ile ishalden kurtardık yalnız tamamen dışkısı normale dönünce havuçlu yumurta maması yapıp verdim tekrar ishal oldu.Şuanda halsiz ve devamlı uyku halinde burada kuştan anlayan veteriner olmadığı için eczaneden alabileceğim ilaç önerebilirmisiniz ?

2 defa bu ishal durumu için konu açtım
http://www.muhabbetkusu.com.tr/thre...-ve-surekli-kabarip-uyuyor.68656/#post-636049
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kusumun-ishali-gecmismidir-sizce.68827/#post-638132

Ishal bir hastalık değil, hastalığın sonucudur. Pirinç ve vitamin ile sadece ishali geçirmişsiniz, hastalığı değil. Yaklaşık on gün önce tavsiye ettiğim ılaçları kullandınız mı?

Burada veteriner yok ilçede taşıyorum il merkezine de gidemedim
Söylediğiniz ilaçlar veterinerde mevcuttur diye düşündüm eczaneden temin edebilirmiyim
20180909_235206.jpg
20180909_235214.jpg

Ne yapmam gerekli bilmiyorum kuşları aldığım petshop kuşların tüyde olduğunu söylemişti.
Kuşların yemesinde bi sorun yok yalnız dişi kuşum biraz zayıf

Bağırsak enfeksiyonu gibi görünüyor. Şimdilik sirke veya limon gibi asidik şeyler kullanmayın, daha kötü olabilir. En kısa zamanda tedaviye başlamanızı tavsiye ederim. Ilaçları internetten bulamazsınız, veterinerden almalısınız.

Bağırsak enfeksiyonu gibi görünüyor. Şimdilik sirke veya limon gibi asidik şeyler kullanmayın, daha kötü olabilir. En kısa zamanda tedaviye başlamanızı tavsiye ederim. Ilaçları internetten bulamazsınız, veterinerden almalısınız.
Sizin önerdiğiniz ilaç veterinerde yokmuş benzerini verdi söylediğiniz gibi kullandım kuşum şuan ishal değil çok teşekkür ederim size. Yalnız dişi kuşum çok zayıf yumurta maması ishal olur diye veremiyorum vitamin takviyesi yaptım suluğuna ve bir gün sonra çok az miktarda kuru maya kattım. yalnız yumurta versem ishal olurmu tekrar veya önerebileceğiniz bir şey varmi?

Dal darı aşmakla iyi yapmışsınız. Yemine aspur katın. Sade haşlanmış yumurta verebilirsiniz ancak uzun süre kafeste tutmayın, hatta bir tane bıldırcın yumurtası haşlayıp verin ki çabuk bitsin. Aynı zamanda kaliteli bir multivitamin (on gün boyunca iki günde bir) ve probiyotik kullanmanızı tavsiye ederim. Tedavinin bitimiyle 3 gün ara ile en az iki defa detaylı temizlik yapın.

Vitamin olarak sera kullanıyorum probiyotik olarak ne önerirsiniz?

20180927_194015.jpg

Geri