Karadeniz Pet

toptan muhabbet yemi alabilecegim yer varmı

alican41

Yeni Üye
arkadaslar toptan muhabbet yemi alabileceğim herhangi bir güvenlikli site veya tel no biliyorsanız yazarmısınız tesekkürler

ucuz istersen bravo 302 ama şu an stoklarda yok, 25 kg lık çuval 60 lira, kargo bedava. En kalitelilsi deli natüre 67, izmirde elapette var, 20 kg çuval 75 lira, 10 lira kargo toplam 85 lira. Deli natureden sonra önereceğim en kaliteli yem natural top quality yem. Bu ürün belçıka malı, yurt dışından geldiği için her zaman bulunamıyor. Verselle laga da kalite biraz düşüyor. En kalitesizi ve en ucuzu da bravo 302.

ucuz istersen bravo 302 ama şu an stoklarda yok, 25 kg lık çuval 60 lira, kargo bedava. En kalitelilsi deli natüre 67, izmirde elapette var, 20 kg çuval 75 lira, 10 lira kargo toplam 85 lira. Deli natureden sonra önereceğim en kaliteli yem natural top quality yem. Bu ürün belçıka malı, yurt dışından geldiği için her zaman bulunamıyor. Verselle laga da kalite biraz düşüyor. En kalitesizi ve en ucuzu da bravo 302.

Bravo 302 için üreticiler çok iyi şeyler söylüyor

Bravo 302 için üreticiler çok iyi şeyler söylüyor

Yukarıda belirttiğim yemler arasında en kalitesizi, sarı darı oranı %65, kanarya yemi oranı %5, kaliteli bir yemde kanarya yemi oranı yüksek tutulur, aynı şekilde ak darı oranı da, sonra kızıl darı ve sarı darı gelir. Sarı darı fiyatları düşük olduğu için ucuz yemlerde sarı darı oranını artırırlar.

verselle laga yem
Nijer %0,5
Keten %3
Yulaf % 9
Çekirdek (veya Aspir) %2,5
Sarı Darı %52
Ak Darı %12
Kızıl Darı %16
Aspur %5 (kanarya yemi)

Bravo 302 yem
Nijer %1
Keten %2
Kenevir %1
Çekirdek (veya Aspir) %0,2
Sarı Darı %65
Ak Darı %10
Kızıl Darı %15
Aspur % 5

Deli natüre yem
Nijer %2
Japon darısı %8
Kenevir %4
Yulaf % 5
Sarı Darı ve beyaz darı %25
Kızıl Darı %10
Sarı Darı %10
Aspur % 36 (kanarya yemi)

Natural top quality yem
Nijer %1
Kenevir %2
Sarı Darı %40
Ak Darı %35
Kızıl Darı %10
Aspur %12 (kanarya yemi)

Son düzenleme:
Yukarıda belirttiğim yemler arasında en kalitesizi, sarı darı oranı %65, kanarya yemi oranı %5, kaliteli bir yemde kanarya yemi oranı yüksek tutulur, aynı şekilde ak darı oranı da, sonra kızıl darı ve sarı darı gelir. Sarı darı fiyatları düşük olduğu için ucuz yemlerde sarı darı oranını artırırlar.

verselle laga yem
Nijer %0,5
Keten %3
Yulaf % 9
Çekirdek (veya Aspir) %2,5
Sarı Darı %52
Ak Darı %12
Kızıl Darı %16
Aspur %5 (kanarya yemi)

Bravo 302 yem
Nijer %1
Keten %2
Kenevir %1
Çekirdek (veya Aspir) %0,2
Sarı Darı %65
Ak Darı %10
Kızıl Darı %15
Aspur % 5

Deli natüre yem
Nijer %2
Japon darısı %8
Kenevir %4
Yulaf % 5
Sarı Darı ve beyaz darı %25
Kızıl Darı %10
Sarı Darı %10
Aspur % 36 (kanarya yemi)

Natural top quality yem
Nijer %1
Kenevir %2
Sarı Darı %40
Ak Darı %35
Kızıl Darı %10
Aspur %12 (kanarya yemi)

siz olsanız hangisini verirsiniz kuşlarınıza? fiyatta önemli tabi, buna göre söylermisiniz

Ben bunların hepsini kullandım, kuş sayısı arttığı için (17 çift kuş ve 2 ayda ortalama 35-50 civarı yavru elde ettiğimizi de düşünürsek maliyet arttığı için) mecburen bravo 302 ye geçtik. Yeterince paranız varsa deli natüre 67 öneririm.

Ben bunların hepsini kullandım, kuş sayısı arttığı için (17 çift kuş ve 2 ayda ortalama 35-50 civarı yavru elde ettiğimizi de düşünürsek maliyet arttığı için) mecburen bravo 302 ye geçtik. Yeterince paranız varsa deli natüre 67 öneririm.

Kuş sayısı azken deli nature yedirdim harika yem evet, ama şimdi 14 hazır çift damızlıklar yavrular derken kuş sayısı 50 nin altına düşmüyor genelde, şuan vivid karışık var ama oda zamlanmış, bravo stoğa zamlı girerse artık kritiğini yapmak gerek yine hangi yem diye düşünüyorum

Ben de Bravo 302 içine %15i kadar ak darı, %15i kadar aspur, %15i kadar iç yulaf karıştırıp kullandım. Bravo bitince Vivid karışık aldım, henüz pakedi açmadım bakalım nasıl çıkacak..

Kuş sayım az olsaydı Versele Laga kullanırdım, çok temiz ve güzel yem. Ancak ayda 10kg yem yiyior benim kuşlar.. :)

Bende 25 kg çuval sade beyaz darı alıyorum 40 tl ye 2-3 yıldır bu şekilde veriyorum mama hariç üretimden hiç ödün vermedim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende 25 kg çuval sade beyaz darı alıyorum 40 tl ye 2-3 yıldır bu şekilde veriyorum mama hariç üretimden hiç ödün vermedim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sade darı kuşları hasta eder, yada etmiyormu diye sorayım, ne bi dönem beyaz darı yedirdim sadece kuşlarım neredeyse telef oluyordu

Bravo 302 yada vivid karışık yem derim. Ucuz ve iyi bana göre. Suan vivid karışık var, seviyorlar kuşlar.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Valla üretimde nerede olduğumuzu net olarak gösteriyor yazdıklarınız.Kuşu çok olan arkadaşlara daha çok lafım.Kuştan gelen maddiyatı kuşlara vermiyorsunuz demekki.Üzücü tabi.Bende 100e yakın kuş var biraz çıkar biraz iner sayı ama pek değişmez.Yem iyi olmazsa huzursuzluktan giderim ben.Şurda 3 takımın yavrularıyla mamada-yemde alınır.Diğerlerinden geleni ne yaparsanız yapın ona kimsenin diyecek br şeyi yok.Ama bu yazdıklarınıza hakikaten çok üzüldüm.Biraz vicdan varsa kuşlara hak ettiği gibi davranırsınız.Başka diyecek bir şeyim yok.

3 çuval alıyorum 2 ay civarı gidiyor.Ak darı ve aspuru karışık çuvala katkı yapıyorum.

dıger yorum yapan larda farklı bır yem kullanmıyor cok kuşu olanlar yanı sizinle aynı yemı kullanıyorlar yanı sen Versele Laga kullansaydın (Kuşu çok olan arkadaşlara daha çok lafım)
yukarıda yazdıgını dıye bırdin

Geri