petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

tünekten kavga

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emel Ayaz tarafından 10 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Emel Ayaz

Emel Ayaz Guest

ACİL tünekten kavga

erkek kuş tünekte gelince dişi kafesin altina atiyodu onu sonra hole aldim onlari şimdi normal bir şekilde duryolar 2 si aynı tünekte salondayken niye kavga ediyolardi. yuvalıklarida var tabiki arkadaşlar.

#1 Emel Ayaz, 10 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 10 Ekim 2013
  2. Oguzhan

Oguzhan Guest

Sanırım dişi kuş kafesi sahiplenmiş durumda, erkek kuş kızışmış fakat dişi kızışmamışsa erkeğin yakınlaşma isteği sonucunda saldırgan davranıyor olabilir. Holde kavga etmeme sebebi yer değişikliğinde kaynaklıdır bir müddet sonra alışırlar yeni yerlerine alıştıktan sonraki durumlarını gözlemleyin derim ben

3. Emel Ayaz

Emel Ayaz Guest

şuanda müzik açtim bilgisayardan ötüşüyolar son 4 gundür böyleler. cifleştirme döneminde ilgi göstermediğim için mi öyle yapiyolar yoksa.

4. Oguzhan

Oguzhan Guest

Sanmıyorum aksine çiftleşme dönemlerinde fazla haşır neşir olmamak daha faydalı stressiz bir ortam olursa daha rahat gerçekleşir çiftleşme ve yumurtlama dönemleri.

5. Emel Ayaz

Emel Ayaz Guest

hım ama sadece gündüz ve geceleri sesiz olur bizim ev akşamlari evdekiler gelir tek tek evimiz biraz kücük kuşlar için özel bir oda yok malesef :S

6. Oguzhan

Oguzhan Guest

Özel bir odaya gerekte yok siz bakımları dışında çok fazla müdahale etmezseniz rahat bir ortam sağlamış olursunuz.

7. Emel Ayaz

Emel Ayaz Guest

o şekil yapiyordum sadece su yemini degişiyordum okadar peki normal bir kuş kaç gun içinde çifleşir.

8. Oguzhan

Oguzhan Guest

Bunun kriterleri şöyle birincisi eş tutmuş olacaklar, ikinci olarak kuşların her ikiside kızışma döneminde olmalı, üçüncü olarak kuşlar tüyden çıkmış tüm tüylerini yenilemiş ve formunda olmalılar gerisi onların paşa gönlüne kalmış.

Sayfayı Paylaş