Karadeniz Pet

Tütünle Bit ve Pireye Son

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Merhabalar,

Kentlerde yaşayan kuşların öğrendiği ilginç yöntemlerden biriside sigara izmaritlerini yuvalarına getirmeleridir. Bu izmaritlerin içinde bulunan zehirli nikotin; akarları, pireleri ve bitleri yuvadan uzak tutar. Sizlerde yuvalığınızı alt oyuk olan kısmı bağımsız olan yuvalık modellerinden alırsanız oyuk kısmın alt kısmına tütün koyarak yuvalığınızı bit ve pireden %100 uzak tutabilirsiniz.

Kda53r.jpg

İzmaritin kokusu yavru kuşlara zarar vermez mi peki,

Yuvalığa izmarit değil tütün koyacaksınız hiçbir zararı bulunmamaktadır. Sirkenin kokusu daha keskin ona bakarsak :)

mrb. iyi gözlemciysek-- o yuva açık havada kapalı yuvada çarpım bölüm yapıp yararlanmak lazım

Bu fotoğraf doğalsa yani insan tarafından izmaritler koyulmadıysa kuş boşuna koymamıştır demekki faydası var denemek lazım .

İlginç tespit ama bitler için olduğu tartışılır

Birçok usta kuşçuya sordum ve hepsinden bu konuyla ilgili olumlu cevap aldım :)

Kus ızmarıtcı cıktı :) ilginç bilgi

Bende internette gördüm bu haberi :) okaliptüs yaprağı da koyabilirsiniz hem bit pire gelmez hemde kuşlar severek yerler..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beyazıttan 1 kg tütün alayım o zaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:47 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

Bende internette gördüm bu haberi :) okaliptüs yaprağı da koyabilirsiniz hem bit pire gelmez hemde kuşlar severek yerler..

80 yıldır botanikçiyim öyle bir bitki türü duymadım, :):):) kardeşim o yaprağı araştıracağım

Abi akdeniz ege de falan var okaliptüs ağacı diye bakarsan daha rahat bulursun :) avustralya da sabah kahvaltısı ni bu ağacın yaprak ve tomurcukları ile yapıyorlarmis bir Üstad resimlerini koymuştu :)

Yavrular sonra tiryaki olmasin :):cool:

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bit mit çıkarsa kuşta bizim kafes küllük olacak desenize. :) Yalnız kuşların izmaritleri bit olayı için aldıklarını değil yumuşak malzeme olsun diye aldıklarını düşünüyorum.

merhabalar bende organik tarımcıyım ve organik tarımla ugraşan çiftcilerimizden doğal yöntemlerle yaprak bitlerini savma konusunda bitki yanlarına izmarit attıgını gördüm ondan ötürü bu konudaki arkadaşın paylaşımının doğru nitelikle olduğunu düşünüyorum

Muhabbet kuşu belgeseli bulan izlesin de bit pire için ne yapıyor kuşlar doğada öğrensin bence. Çoğu hayvan kuşlara yedirir de hayvan kuş olunca kime yediriyor o merak konusu.

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk

Okaliptus yaprağını bende duydum üreticiler kullanıyorlarmış ta nereden buluruz o mechul millet bulamamaktan yakınıyor

yuvalığa talaşların atasına birde altızgaranın altına tütün katsak mı şimdi ? :)

Okaliptusu mu bilmiyorsunuz :S burda yığınla var gelin götürün o sabah kahvaltısında avustralyada yiyorlar lafı bana birz sallama geldi acı bi tadı var yenirmi lan o :D buralarda kendi kendine çıkıyor .... kimsede pek sevmez bu ağacı :) bu bölgede

Geri