petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tütünle Bit ve Pireye Son

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Merhabalar,

Kentlerde yaşayan kuşların öğrendiği ilginç yöntemlerden biriside sigara izmaritlerini yuvalarına getirmeleridir. Bu izmaritlerin içinde bulunan zehirli nikotin; akarları, pireleri ve bitleri yuvadan uzak tutar. Sizlerde yuvalığınızı alt oyuk olan kısmı bağımsız olan yuvalık modellerinden alırsanız oyuk kısmın alt kısmına tütün koyarak yuvalığınızı bit ve pireden %100 uzak tutabilirsiniz.

2. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    İzmaritin kokusu yavru kuşlara zarar vermez mi peki,

3. muhabbetkusu

Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Yuvalığa izmarit değil tütün koyacaksınız hiçbir zararı bulunmamaktadır. Sirkenin kokusu daha keskin ona bakarsak :)

4. Sinan EREN
    Gizli

mrb. iyi gözlemciysek-- o yuva açık havada kapalı yuvada çarpım bölüm yapıp yararlanmak lazım

5. Hürkan YILMAZ
    Gizli

Bu fotoğraf doğalsa yani insan tarafından izmaritler koyulmadıysa kuş boşuna koymamıştır demekki faydası var denemek lazım .

6. Sinan ÇELİK
    Gizli

İlginç tespit ama bitler için olduğu tartışılır

7. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

Kuşumla beraber hergün içiyoruz :)

8. muhabbetkusu

Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Birçok usta kuşçuya sordum ve hepsinden bu konuyla ilgili olumlu cevap aldım :)

9. Sinan ÇELİK
    Gizli

hmm enteresan denemek lazım

10. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    Kus ızmarıtcı cıktı :) ilginç bilgi

11. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Bende internette gördüm bu haberi :) okaliptüs yaprağı da koyabilirsiniz hem bit pire gelmez hemde kuşlar severek yerler..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Beyazıttan 1 kg tütün alayım o zaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:47 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

80 yıldır botanikçiyim öyle bir bitki türü duymadım, :):):) kardeşim o yaprağı araştıracağım

13. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Abi akdeniz ege de falan var okaliptüs ağacı diye bakarsan daha rahat bulursun :) avustralya da sabah kahvaltısı ni bu ağacın yaprak ve tomurcukları ile yapıyorlarmis bir Üstad resimlerini koymuştu :)

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. muhammet aslan

muhammet aslan New Member

Beğenileri:
    0
    Yavrular sonra tiryaki olmasin :):cool:

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

15. Toprak Akalın
    Gizli

Bit mit çıkarsa kuşta bizim kafes küllük olacak desenize. :) Yalnız kuşların izmaritleri bit olayı için aldıklarını değil yumuşak malzeme olsun diye aldıklarını düşünüyorum.

16. Serdar Nişancı
    Gizli

merhabalar bende organik tarımcıyım ve organik tarımla ugraşan çiftcilerimizden doğal yöntemlerle yaprak bitlerini savma konusunda bitki yanlarına izmarit attıgını gördüm ondan ötürü bu konudaki arkadaşın paylaşımının doğru nitelikle olduğunu düşünüyorum

17. Toprak Akalın
    Gizli

Muhabbet kuşu belgeseli bulan izlesin de bit pire için ne yapıyor kuşlar doğada öğrensin bence. Çoğu hayvan kuşlara yedirir de hayvan kuş olunca kime yediriyor o merak konusu.

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk

18. Sinan ÇELİK
    Gizli

Okaliptus yaprağını bende duydum üreticiler kullanıyorlarmış ta nereden buluruz o mechul millet bulamamaktan yakınıyor

19. Mehmet GÜLER

Mehmet GÜLER New Member

Beğenileri:
    1
    yuvalığa talaşların atasına birde altızgaranın altına tütün katsak mı şimdi ? :)

20. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

Okaliptusu mu bilmiyorsunuz :S burda yığınla var gelin götürün o sabah kahvaltısında avustralyada yiyorlar lafı bana birz sallama geldi acı bi tadı var yenirmi lan o :D buralarda kendi kendine çıkıyor .... kimsede pek sevmez bu ağacı :) bu bölgede

Sayfayı Paylaş